Discussie in Bundesliga over tv-miljarden 7 Betaal je niet blauw aan deze kleurrijke telefoon. SPORT 37 WÊBBÊBÊÊmÈÊm Spakenburg niet vervolgd voor 'aannemelijk' dopinggebruik hollands nieuwe. 1 IS^SilHiiiwSi lÉÉÉÉÉiitt?! iiËiilil De werpersgroep bestaat uit op vallend veel (elf) meisjes en drie jongens. Berden biedt een geva rieerde oefenstof. Tijdens de trai ning wisselen de jonge atleten, in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar, technische vormen met loop- en springoefeningen af. „De motoriek en de coördinatie zijn belangrijk. Hordenoefeningen zijn goed voor het evenwicht. Bij het discuswerpen wordt de borst spier aangespannen. Het grootste deel van de inspanning moet ech ter uit de benen komen", legt ze uit. Er worden krachtoefeningen met medicinballen gedaan. „Ze zijn heel enthousiast. Er is vanaf de start hard getraind. Er wordt veel progressie gemaakt. Dat zie je te rug in de resultaten." Stéphanie Dhanis behoort vol gens haar tot een van de aanstor mende talenten. Haar pupil ge niet op de training in de kille hal. Wat maakt de oefenstof zo aan trekkelijk? „Het is steeds afwisse lend, je verveelt je nooit en de sfeer onder elkaar is goed", vertelt ze tijdens een adempauze. De ta lenten Ruud Louter, Noah en Romy Lauwers volgen samen met Berden wekelijks bij AV56 in Goes de regionale trainingen on der leiding van Daan Slotboom en Erwin Simpelaar. Berden: „Dat is echt geweldig. We delen onze kennis. Het doel is om ze beter te maken." Zo is Louter onder de vleugels van Berden bij de jeugd veer- tien-vij ftienj arigen uitgegroeid tot een nationale topper, getuige zijn tweede plaats in het kogelsto ten (14.40 meter) op het Neder lands kampioenschap. Ze zitten volop in de voorberei ding op het zomerseizoen. Zo heeft men net een trainingsdag achter de rug, waarbij alle facet ten van het werpen aan bod kwa men en oud-lid van RKHAV en meervoudig nationaal kampioen kogelstoten Ivan Beck een trai ning verzorgde. Er volgt in maart nog een trai ningsdag, waarna ze klaar worden gestoomd voor de zes wedstrij den in Zeeland. „Gelukkig is Bel gië, waar de atletiek meer leeft dan bij ons, dichtbij voor wedstrij den." Berden vindt het belangrijk dat op jonge leeftijd atleten zo breed mogelijk worden geschoold. „An ders haken ze te snel af. We moe ten er naar streven om deze groep vast te houden." Wel is aangetoond dat het verbo den middel methylhexanamine minstens twee keer aanwezig was in de kleedkamer. „Dat het mid del ook daadwerkelijk is gebruikt, is meer dan aannemelijk", conclu deert het Nederlandse antidoping- bureau, dat zijn onderzoeksrap port heeft gestuurd naar de KN VB en de club zelf. De Dopingautoriteit stelde een onderzoek in naar aanleiding van een publicatie in NRC Handels blad in augustus 2014. Daarin ont hulden twee anonieme spelers dat een meerderheid van de selec tie het prestatieverhogende mid del had gebruikt in de kampioens jaargang 2011-2012. Methylhexana mine is een stimulerend middel' het geeft meer energie en vermin dert de vermoeidheid. De doping- vorsers namen ruim twintig inter views af en verzamelden schrifte lijke informatie. Spakenburg stelde kort na de ont hulling in NRC ook een intern onderzoek in. Het bestuur erken de meteen al dat het hoofd medi sche zaken in december 2011 een voedingssupplement in de kleed kamer heeft aangetroffen, dat niet was verstrekt door de medi sche staf. In dit supplement bleek een verboden bestanddeel te zit ten. De tv-giganten Sky, de grote win naar, en BT betalen de Premier League voor een driejarig contract 6,9 miljard euro. Met de opbrengst van de verkoop van de beelden in het buitenland kan dat bedrag op lopen tot 9,5 miljard. Dat is een lichtjaar van verschil met de Bun desliga, de nummer twee van de lucratiefste Europese competities. De Duitse voetballiga (DFL) wil die positie in elk geval behouden en bij voorkeur versterken. Direc teur Christian Seifert nam giste ren in samenwerking met Bild al een voorschot op de onderhande lingen over een nieuw tv-contract, dat in 2017 moet ingaan. „We moe ten daarover in alle eerlijkheid pra ten. Zijn we eventueel bereid ook impopulaire maatregelen te ne men om de beste spelers ter we reld in de Bundesliga te houden?" Seifert doelt met die open vraag onder meer op de aanpassing van het wedstrijdschema aan de wen sen van de zendgemachtigden: an dere aanvangstijdstippen, grotere spreiding over de dagen, welke wedstrijden live en hoeveel? Ver baasd heeft het miljardenspel in de Premier League hem niet. „Dat is een rechtstreeks gevolg van de concurrentiesituatie op de Engelse mediamarkt." In Duitsland loopt de vierjarige verbintenis ter waarde van 2,5 mil jard euro medio 2017 af Dat is ge middeld 628 miljoen per seizoen. De clubs hopen dat de DFL daar volgend jaar, wanneer de contract besprekingen zijn, ten minste een miljard van kunnen maken. De in komsten uit het buitenland moe ten na de zomer al omhoog van 71 miljoen naar honderd miljoen. Maar ook daar lachen ze in Enge land om. Toch zijn ook daar kriti sche geluiden te horen over de exorbitante bedragen. „De League zwemt in het geld. Verlaag de en treeprijzen en maak het mogelijk dat de fans naar de wedstrijd toe kunnen", reageerde oud-interna tional en BBC-commentator Gary Lineker. Hij kreeg bijval van voor malig collega Ian Wright: „Laat de echte liefhebbers voor een tientje de stadions binnen. Zij zijn de eni gen die nooit meeprofiteren." a Apple iPhone 5c 275 MB/minuten/sms 500 MB extra hollandsnieuwe.nl/pzc DONDERDAG 12 FEBRUARI 2015 beter te maken *3MË@pg£ Leonie Berden aan het werk met haar pupillen, foto Peter Nicolai CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Amateur club Spakenburg, net als Hoek spe lend in de topklasse, ontloopt een tuchtzaak over het gebruik van do ping. De Dopingautoriteit heeft in zijn onderzoek naar de kwestie te weinig bewijs om voetballers indivi dueel te kunnen straffen, meldde het bureau gisteren. Uniek aanbod FRANKFURT - De nieuwe megadeal over de uitzendrechten van de be langrijkste Engelse voetbalwedstrij den heeft in Duitsland meteen een discussie aangezwengeld. Bijna zeven (6,9) mil jard euro betalen de tv-zenders Sky en BT de Premier League voor een driejarig contract. je betaalt slechts per maand! In blauw, wit en roze - 4" display - iOS 8 Bij hollandsnieuwe krijg je de iPhone 5c (t.w.v. €599,-) nu voor maar €12,- per maand. Voor het abonnement betaal je €11,-. Dus voor slechts €23,- heb je die kleurrijke iPhone en elke maand 275 MB, minuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau. Bij hollandsnieuwe heb je de vrijheid om eenvoudig je abonnement af te stemmen op jouw verbruik. Wil je bijvoorbeeld meer internetten? Voor slechts €2,- meer krijg je nog 500 MB erbij (totaal dus 1000 MB). Zo profiteer je maximaal van onze voordelige tarieven en weet je zeker dat je nooit te veel betaalt. Daar houden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37