Zeeuwse Kwartiermakers krijgen Politie wijst fietsers op halfjaar ruimte in Scheldekwartier verbod binnenstad 30 WALCHEREN BRAND Bakker Menno signeert boek in de Drvkkery CineCity wil half maart gaan heien aan Spuikomweg De brand in zijn woning werd een 77-jarige man noodlottig. Zijn echtgenote raakte zwaargewond. MIDDELBURG - Heel Holland Bakt- winnaar Menno de Koning sig neert morgen, vrijdag, zijn om 15.00 uur zijn nieuwe boek Bak ken met Menno in de Drvkkery in Middelburg. Samen met de Middelburgse deel nemer aan het televisieprogram ma, Corina Schoonen, serveert hij zelfgebakken koekjes. De Hage naar Menno de Koning was de winnaar in het tweede seizoen van Heel Holland Bakt. VLISSINGEN - Bioscoop CineCity wil half maart gaan heien voor de uitbreiding met een grote, multi mediale zaal aan de Spuikomweg. De bioscoop wacht op toestem ming van het Waterschap Schelde- stromen om nog in het stormsei zoen - dat per april eindigt - te werken in de zeewering. De bouw kan beginnen nu geen van de omwonenden een visie heeft ingediend op de bouwplan nen. Met de verlegging van de ver bindingsweg tussen Kenau Hasse laarstraat en Spuikomweg van de watertoren tot naast de nieuwe zaal zijn omwonenden tevreden. Tijdens de bouw, die voor het fes tival Film by the Sea in septem ber klaar moet zijn, wordt afslui ting van de Kenau Hasselaarstraat zo veel mogelijk beperkt. De architect van de nieuwe zaal met 750 plaatsen geeft maandag 2 maart een toelichting op het bouwproces bij een informatie avond over de uitbreiding in Cine City (19.30 uur). De verre buurvrouw moet er niet aan denken wat zich in het huis heeft afgespeeld. „Vermoedelijk is de man overleden door de rook maar ik denk dat zijn vrouw nog geprobeerd heeft om hem naar Het slachtoffer was een aardige man die overal met zijn scootmobiel naar toe reed De brand werd dinsdag om 14.00 uur gemeld. Door wie, kan een woordvoerder van de Veiligheids regio niet zeggen, wel dat toen al sprake was van een uitslaande brand. Of het vuur al een tijdje daarvoor binnenshuis zijn ver woestende werking heeft gedaan, is ook niet vast te stellen. Dat kan pas aan het licht komen in het on derzoek naar de oorzaak van de brand. Het huis aan de Platteweg ligt net buiten de officiële bebouwde kom van Driewegen, maar meer dan een halve kilometer buiten de dorpskern. Daar zag John Pie ters dinsdagmiddag de traumahel- kopter over komen. Zijn buurmeisje wist op haar tele foontje een melding tevoorschijn te toveren dat er brand was aan de Platteweg. Pieters sprong op zijn fiets om te zien wat er aan de hand was. „Ik zag alleen een hoop brand weerauto's, de helikopter en am bulances. Veel volk was er niet en je moet natuurlijk een eindje uit de buurt blijven. Die man kende ik wel van goeiendag zeggen. Een vriendelijke man. Hij reed met zijn scootmobiel overal naartoe." Een verre buurvrouw, die zich niet bekend wil maken, vraagt zich af of de ellende niet minder zou zijn geweest als het oudere echtpaar op een alarmsysteem aangesloten was geweest. „Ik weet het wel, zo oud waren ze na tuurlijk ook niet en hun zoon woont naast hen, maar die man was erg slecht ter been." De zoon, die zijn ouders helpt met de tuin en andere hand- en spandiensten, was tijdens de brand niet thuis. DRIEWEGEN - Erg veel is er van een eindje niet te zien aan het huis aan de Platteweg in Driewegen. Toch heeft een brand het huis van binnen volledig in de as ge legd. Het is volstrekt duidelijk dat zich hier in het huis van het echtpaar De Jonge een tragedie heeft afge speeld. De man overleefde de brand niet en zijn 73-jarige vrouw ligt met ernstige brandwonden in het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes. De politie bewaakt woensdagochtend het huis nog terwijl de technische recherche begint met het onderzoek naar de oorzaak van de brand. De ramen, die op een zeker mo ment uit de sponningen zijn ge klapt, worden met multiplex pla ten dichtgetimmerd. De brandweer heeft tijdens het blussen wel wat pannen van het dak gehaald, maar verder ziet het huis er aan de buitenkant nog re delijk gaaf uit. De tuin ligt er net jes bij en je kunt niet zien dat op het gazon gisteren nog een trau mahelikopter is geland. De gemeente Vlissingen belooft dat zij in die tijd geen nadere stap pen zet in dat gebied met andere gegadigden met bouwplannen. Die kunnen zich eventueel aan sluiten bij de Kwartiermakers, zegt wethouder John de Jonge. De Zeeuwse Kwartiermakers is een collectief van 22 architecten, aannemers en ontwikkelaars. Dat onderzoekt in gezamenlijkheid wat voor mogelijkheden het ter rein tussen Verlengde Aagje De kenstraat en de Paul Krugerstraat biedt. Woningcorporatie L'Escaut heeft in dat gebied al een plan voor 55 woningen, met name in de sociale huursector. Directeur Het staat nog niet vast dat Vlissingen dat plan ook zal overnemen Jan van Beekhuizen is initiatiefne mer van de Kwartiermakers. In dat half jaar wordt ook juri disch uitgezocht hoe de verenigde bouwers een collectief plan kun nen uitvoeren zonder te maken te krijgen met anti-kartelwetgeving en openbare aanbestedingsplich ten. De uitkomst wordt een plan voor de bouw van nieuwe huizen tot aan 2030. De uitkomst van het onderzoek naar de bebouwings- en inrich tingsmogelijkheden wordt niet au tomatisch overgenomen door de gemeente. „Het staat niet op voor hand vast dat Vlissingen dat plan ook zal overnemen." MIDDELBURG - De politie en vrij willigers van de wijktafel van de binnenstad van Middelburg gaan vandaag en zaterdag de stad in om mensen te wijzen op het ge vaar van fietsen in winkelstraten. Veel winkeliers, bewoners en het winkelend publiek ervaren over last van fietsers in de voetgangers gebieden. Naast de actie gaat de politie strenger controleren op fietsers in de winkelstraten. Tijdens de actie delen de agenten en vrijwilligers flyers uit waarin gewaarschuwd wordt dat er niet gefietst mag worden in de voet gangersgebieden. Verder krijgen mensen die afstappen voor de zo ne een beloning. Wie toch fietst in de gebieden, riskeert een boete van maximaal 55 euro. Uit een enquête van de politie bleek dat 22 van de 32 ondervraag de winkeliers overlast had van fietsers in de winkelgebieden, waaronder de Lange Viele. De meeste hinder kwam volgens het onderzoek uit gevaarlijke situa ties. Volgens de winkeliers komt dit doordat veel fietsers uit gemak zucht niet om willen rijden. De agenten merken uit reacties op straat en op internet dat winke liers, bewoners en de winkelende mensen het een goede zaak vin den als er bekeurd wordt. Menno de Koning, winnaar Heel Holland Bakt. John Pieters Tragedie roept vragen op over zelfstandigheid door Mieke van der Jagt Vanaf de weg is er weinig te zien van de schade die de brand heeft aange richt in het huis aan de Platteweg. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De Zeeuwse Kwartier makers krijgen een halfjaar de tijd om te zien of zij een totaalplan voor woningbouw kunnen maken op het grootste, noordelijke deel van het Scheldekwartier in Vlissin- gen. John de Jonge, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30