Porthos bemiddelt als pgb-betaling uitblijft Ondergrondse stort bij Jacobskerk maakt boos Kunstwerk verwijderd 28 WALCHEREN BETOGING Protest in Middelburg en Vlissingen tegen ontslagen bij Zorgstroom en stopzetten huishoudelijke hulp BIJ NADER Het European Oyster Opening Championship wordt van vrijdag 2i februari tot zondag 23 februari gehouden in het Zweedse Troll- hattan. In de PZC van woensdag stond per abuis dat dit evenement al ko mend weekeinde plaats zou vin den. Dat is dus niet het geval. ner om een oplossing te vinden en is die ook gevonden." De pro blemen met uitbetaling van de zorgbudgetten zijn op Walcheren klein vergeleken bij elders in het land, zegt Van Biemen. „Maar ik denk dat niet iedereen die proble men ook bij ons meldt." „Een van de redenen die de SVB zou opge ven bij uitblijven van betaling, is dat een zorgplan niet goedge keurd zou zijn. Dat klopt niet. De Walcherse gemeenten hebben al le zorgplannen goedgekeurd", stelt Van Biemen. Zorgverleners kunnen hun eigen kwesties van SVB oplossen, stelt zij. „Die zijn professioneel genoeg." „We kennen een handvol geval len waarin de Sociale Verzeke- rings Bank de pgb's niet uitbetaal de. Het kan niet dat mensen daar door geen zorg meer krijgen. In die gevallen zijn wij in gesprek ge gaan met de SVB en de zorgverle- „Het was zo'n mooi plekje. Zoiets verwacht je hier toch niet? De kerk is een rijksmonument en dit huis ook. Dit is geen warm wel kom. Had ik dit geweten, dan had ik dit huis niet gekocht", zegt Kees Navarro, nu nog woonachtig in België. De komst van de afVal- stort was een verrassing voor alle aanwonenden van de Lepelstraat. De graafwerkzaamheden bij de oude kerk legden dinsdag al oude fundamenten bloot, woensdag kwamen onder toeziend oog van de Walcherse Archeologische Dienst skeletresten naar boven. POV-raadslid Pim Kraan stuurde gistermiddag een dringende brief aan het college om de werkzaam heden stop te zetten, maar zonder resultaat. Aan het einde van de dag zaten de betonnen containers op hun plaats. Kraan wil dat de containers verplaatst worden. „Twee jaar geleden hebben we met de Vlissingse Ondernemers Centrale voorkomen dat de contai ners in het verlengde van de Sint Jacobsstraat zouden komen. Er zou gekeken worden naar een an dere locatie en er zou overleg vol gen. Dat is niet gebeurd. Een straat verder in de Vrouwestraat staan nota bene al drie contai ners." De Rijksdienst voor Cultureel Erf goed laat weten dat de monumen tenstatus enkel de gebouwen be schermt: in het publieke domein gaat de gemeentelijke verorde ning voor. Omdat het om 'Be schermd stadsgezicht' gaat, moest de gemeente voor de plaatsing van de ondergrondse containers vergunning aanvragen. Bij zich zelf, en die is twee jaar geleden ook verleend, meldt een gemeen tewoordvoerder. Omdat 'Beschermd stadsge zicht' is, moest de gemeen te vergunning aanvragen. Bij zichzelf. Die is verleend of de flexpool in gaan. Van de één naar de ander vliegen. Overbelas te mantelzorgers, vervuilde huis houdens, medicatiefouten, onder voeding, uitdroging..." Namens alle Vlissingers 'die niet of moeilijk hun stem kunnen la ten horen' diende ze een officieel bezwaarschrift in tegen het sta ken van huishoudelijke hulp. De wethouder knikte meelevend. Maar niet zonder te benadrukken dat Vlissingen nauwelijks moge lijkheden heeft om het leed te ver zachten. Want de gemeente zit fi nancieel aan de grond. Het stopzetten van de huishoude lijke hulp treft meer dan duizend Vlissingers. Alleen voor de arm- sten (tot net iets boven bijstands niveau) is er een tegemoetko ming, namelijk via de sociale dienst. Inmiddels is wel besloten om mensen die voortaan zelf de hulp betalen enigszins te compen seren, niet voor twee - zoals aan vankelijk de bedoeling was - maar voor drie uur per week. Het Rijk stelde daar wat extra geld voor be schikbaar. Maar als dat op is - men verwacht in de loop van dit jaar - dan stopt die regeling. Alleen al in Vlissingen raakten meer dan duizend hulpbehoeven den hun vergoeding kwijt voor huishoudelijke hulp. Bij zeven honderd van die inwoners moet nog worden vastgesteld of dat te recht is. Met een telefoontje. „Hoe bedenkt je het", trok thuiszorg ster Gerda Groesser de wethouder van achter een meterslang span doek aan de mouw. „Hoe kan je nou ooit van achter de telefoon zien of iemand nog voor zichzelf kan zorgen of dementeert!" Sowieso overtreedt Vlissingen, en in mindere mate ook Veere de wet door huishoudelijk hulp stop te zetten zonder tevoren voor ie dereen uit te zoeken of dat te recht is, zegt FNV Zorg. Dat was nog maar één van de vele 'wantoestanden' waar thuisver- zorsters gisteren tegen betoog den, eerst voor het kantoor van Zorgstroom in Middelburg, waar directeur Leon Phernambucq 'voorbarig' 280 ontslagbrieven on dertekende, en dat ook nog zon der 'deugdelijk' sociaal plan. Schande, riepen de betogers, om daarna de steven naar Vlissingen te wenden. FNV- bestuurder Hil- de ter Doest somde ook daar de kwalijke gevolgen op van de be zuinigingen waarmee het kabinet Rutte de gemeenten en zorgleve- ranciers heeft opgezadeld. „Collega's die werkloos worden, Hoe kan je nou vanachter de telefoon zien of iemand dementeert! RLflMECO4 Bezoek onze showroom: Ma - Vrij9.00 -17.00 uur De thuiszorg belandt in het zwarte circuit Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Mensen die proble men hebben omdat hun verzorgers niet betaald krijgen uit persoonsge bonden budgetten, kunnen dat melden bij Porthos, de Walcherse toegangsorganisatie voor de zorg. Dat zegt manager Judith van Bie men. Kees Navarro vindt de ondergrondse afvalstort pal voor zijn zeventien- de-eeuwse pand geen fijn welkomstcadeau in Vlissingen. foto Lex de Meester door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Kees en Sylvia Navar ro zijn boos. Waren ze net druk met hun nieuwe thuis in te richten in het zeventiende-eeuwse winkel pand op de hoek Lepelstraat-Sint jacobsstraat in Vlissingen, laat de gemeente Vlissingen twee onder grondse afvalcontainers plaatsen op vier meter van hun voordeur, pal tegen de tuinmuur van de Sint jacobskerk. MIDDELBURG - Op 12 februari 1987 nam wethouder Gerrit Schoenmakers het kunstwerk Windmobile van kunstenaar Dik Box in gebruik. Gisteren, bijna op de dag af achttien jaar later, werd het gedemonteerd. Het kunstwerk moet wij ken om de herinrichting van Plein 1940 mogelijk te maken. SBKM/De Vlees hal denkt na over een nieuwe bestemming voor het werk. foto Ruben Oreel door Henk Postma MIDDELBURGJawel, de gemeenten op Walcheren zetten alle zeilen bij om de 'schaarse middelen' te ge bruiken voor mensen die het echt keihard nodig hebben'. Maar daar kwam Vlissingse wethouder John de Jonge (LPV) gistermiddag even niet mee weg. Tientallen demon stranten dromden voor hem sa men, strijdleuzen zingend, op trom mels roffelend, en met wapperen de vaandels. Thuiszorgster Gerda Groesser Een nieuw plafond in 1 dag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28