Trouwfoto Swingende Goede Herderkerk almanak Vermiste schipper Rick herdacht Maaskant nieuwe TD bij NAC Wildgroei 26 en 27 ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 12 februari 2015 25 Einde aan een jarenlange strijd, de Raad van State keurt aanleg van strekdammen in de Westerschelde goed. DEN HAAG - In de Westerschelde mogen bij Baalhoek en Knuiters- hoek definitief schorren en slik ken worden aangelegd. Dat kan door nieuwe strekdammen te bou wen en bestaande te verhogen. Dat is het gevolg van een uit spraak van de Raad van State, de hoogste bestuursrechter van het land. De rechter wees woensdag de bezwaren van de Vogelbescher ming tegen een plan van de pro vincie af. Daarmee komt een eind aan een jarenlange strijd. In 2005 spraken Vlaanderen en Nederland af dat er 6oo hectare nieuwe natuur in de Westerschel de moet komen. De helft ontstaat door het onder water zetten van de Hedwigepolder. De andere helft zou ontstaan door vijf pol ders in Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland te ontpolderen. Na verzet van boeren bedacht de provincie een alternatief. Door nieuwe strekdammen in de Wes terschelde te bouwen en bestaan de te verhogen, bezinkt klei en ontstaan slikken en schorren. Die leveren voedsel op voor vogels. Maar de Vogelbescherming stapte naar de rechter. Ze noemt het strekdammen-plan 'tuinieren in de Westerschelde'. Nieuwe na tuur - waar bedreigde vogels be hoefte aan hebben - ontstaat vol gens de Vogelbescherming alleen als wordt ontpolderd. Opmerke lijk is dat de adviseurs van de Raad van State vinden dat de na tuur in de Westerschelde niets op schiet met strekdammen. Toch volgt de rechter het advies niet. Hij oordeelt dat de natuur geen schade ondervindt van de strek dammen. De Vogelbescherming reageert bij monde van Kees de Pater teleurgesteld. „De rechter zegt dat de natuur geen schade on dervindt, terwijl zijn adviseurs zeggen dat slikken en schorren geen bijdrage leveren aan natuur- herstel. Dus is het plan wegge gooid geld." Gedeputeerde Carla Schönknecht is juist blij. „We heb ben het initiatief genomen om schorren en slikken aan te leggen in plaats van te ontpolderen. Dit was een heel erg spannende zaak, want als de Raad van State de Vo gelbescherming in het gelijk had gesteld was dat echt een ramp voor Zeeland geweest." AFRIKA IN TERNEUZEN MOERDIJK - Moerdijk staat stil bij de vermissing van de uit het dorp afkomstige schipper Rick Broek- meulen (35). In de basisschool van zijn drie kinderen was deze week een herdenking. Bij aan vang van de carnavalsoptocht zal zaterdag een minuut stilte in acht worden genomen voor Rick. Hij is vermist sinds vorige week don- derdag- nacht, toen zijn schip bij het laden van zand kapseisde bij Hoofdplaat. Een stagiaire (17) die aan dek stond, werd direct gered. Ricks vader Henk (66) werd na bijna acht uur uit het schip be vrijd. Kleindochter Isis, vier jaar oud, lo geerde onlangs weer eens bij haar grootouders. Toen ze met haar oma op de slaapkamer kwamzag ze een trouwfoto op het nachtkastje staan. Ze pakte de foto, onderwierp die grondig aan een nadere inspectie en concludeerde dat het een al wat oudere foto was. „Dat ben jij met opa hè, oma?", vroeg Isis. „Ja hoor", luidde het antwoord. „Maar dat is wel al heel lang geleden." Ze keek grootmoeder aan, dacht even na en zei: „Toen waren er di nosaurussen en draken hè, oma?" Zeeuwse natuurbeschermers luiden de noodklok over de teloorgang van het zeefront. krijgt groen licht Natuurplan door Jeffrey Kutterink Plaatsen voor aanleg/verhoging strekdammen O Knuitershoek Q Baalhoek Ontpolder-alternatieven indien plan voor strekdammen niet was doorgegaan O Eendragtpolder Q Hellegatspolder O Van Hattumpolder O Everingepolder 0 Zuidpolder 's-Gravenpolder Terneuzen TERNEUZEN - De Protestantse gemeente in Terneuzen zou dat vaker moeten, een Afrikaans koor uitnodigen. In de Goede Herderkerk aan de Koninginnelaan swingde het woensdagavond, met in de hoofdrol het Watoto-kinder- koor uit Oeganda. „Je moet altijd maar afwachten hoeveel mensen op zo'n avond afkomen", sprak dominee Huub Smeets vooraf. Hij had niets te klagen over de opkomst. Die was groot en had zeker nog groter kunnen zijn, als liefhebbers van Afri kaanse zangkunst hadden geweten hoe goed het Wato- to-kinderkoor is. Het koor dat in Terneuzen optrad, is al weer het 69ste sinds 1994. Steeds verschillende weeskin deren die in één van de drie Watoto-dorpen in Oeganda wonen, krijgen de kans buiten Afrika op te treden. Met z'n achttienen waren ze in Terneuzen. Ze sliepen bij gast gezinnen, bezochten woensdag overdag basisschool De Hille en volgden ook nog les in een zaaltje van de Goede Herderkerk. Tijdens hun concert straalden ze en dat liet niemand in de kerk onberoerd. Na afloop klonk een me- ga-applaus. foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25