©UT Plannen voor 1350 vakantiewoningen Ontdek veelzijdig Thailand QQA Ondernemers Vlissingen: beloning A,n de kUStEe„oeg voor tip overval groenteboer Trimpe voorvaka"tiewoninge" Vijftig tinten braaf 12 en 13 Stichting opgericht 4 en 5 Sterren koken in The Jane UitGids CADZAND'BAD De zorgkosten moeten omlaag, maar dat gaat niet lukken met het nieuwe plan van minister Schippers, zeggen economen. DONDERDAG 12 februari 2015 NOORDZEE RÉswm Werkgelegenheid Toeristische bestedingen Levendige en vitale winkelstraten Aantasting natuur Meer verkeer op de weg Enorm ruimtebeslag ib kustlijn DEN HAAG - Het nieuwe zorgplan van minister Edith Schippers (VVD) haalt het niet bij het oude. Verzekeraars hebben geen extra mogelijkheden om slechte en te dure zorg uit te sluiten en zo is kostenbesparing nauwelijks moge lijk. Dat concluderen twee voor aanstaande gezondheidsecono men. De Maastrichtse hoogleraar ge zondheidseconomie Wim Groot noemt het nieuwe arsenaal aan maatregelen een lege huls, omdat de minister 'door de knieën is ge gaan' richting de PvdA, waarvan drie senatoren in december tegen Schippers' plan om de vrije artsen keuze te beperken stemden. Door die gesneefde wet zouden verzeke raars zorgverleners die onvoldoen de kwaliteit leveren of te hoge ta rieven rekenen, kunnen uitslui ten. Nu moeten ze 70 a 80 pro cent van de kosten blijven vergoe den. Met name in de geestelijke gezondheidszorg zijn er volgens de minister 'cowboys' die onbewe zen therapieën aanbieden waar voor alle verzekerden opdraaien. Groot: „We moeten echt niet ver wachten dat dit plan geld gaat op leveren. Verzekeraars moeten nog altijd het merendeel vergoeden van zorg die ze slecht of te duur vinden." Schippers zegt die cow boys nu te weren door scherpere kwaliteitseisen te stellen, maar daarmee komt ze niet in de buurt van het oude wetsvoorstel, zegt Groot. Gezondheidseconoom Guus Schrijvers is het met hem eens: „Met de vorige wet was het gemakkelijker geweest om geld te besparen." Oude of nieuwe plan nen, Schrijvers wil überhaupt wel eens een kostenplaatje zien. VLISSINGEN - Ondernemers in Vlis singen loven een beloning uit voor de gouden tip die leidt naar de aanhouding van de overvaller van groenteboer Trimpe. De 80-jarige Adri Trimpe werd dinsdagochtend in zijn winkel in Vlissingen overvallen. De dader ging er zonder buit vandoor. De groenteboer bleef met een hoofd wond achter. In Vlissingen is ge schokt gereageerd op de overval. „Trimpe is een gouden man", zegt Leendert van Nieuwenhuij- zen van De Gevangentoren. „Een man die altijd doorgaat, nooit nee verkoopt en altijd voor iedereen klaarstaat. Hij laat ons nooit in de steek. Wij hem dus ook niet." Van Nieuwenhuijzen sprak dins dagavond mede-ondernemers. „We hadden zo 1500 euro. Ik weet niet of het veel is, maar het is een gebaar om hem te ondersteunen. We leven enorm met hem mee. Dan moeten we iets doen." Editie: Walcheren Geregeld zon Nabestaanden strijden voor beter onderzoek bij verdachte sterfgevallen 257e jaargang nr. 36 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 lillen we nog meer? 'Zorgplan levert bar weinig op' door Francine Wildenborg Bangkok, de River Kwai, Chiang Mai, de stranden in het zuiden, tempels, paleizen, regenwoud, vriendelijke mensen... dat is Thailand! Rechtstreekse vlucht, hotels, ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies Goede klantbeoordelingen: 'Zeer genoten van dit prachtige land' Kras.nl/thailand of bel 0900-9697iscPm Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds A II. ►DE STELLING Reageer op pzc.nl UW MENING 400 reacties Roken moet op alle schoolpleinen verboden worden EENS ONEENS Rondreizen 100% vertrekgarantie 15 dagen al v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1