Vervallen Scheldevanger bij Rilland krijgt een tweede leven OM legt zich neer bij vrijspraak Vlissingse Rilland en Krabbendijke aan de zonnepanelen Lekker slapen en weer fit opstaan 30 BEVELANDEN en THOLEN 44 Hier was het naaktstrand van het vroegere zeebad De Duintjes molenaar^ Zk 'k tët I&izk! Het kotje staat er al zo lang verlo ren bij, dat bijna niemand meer weet waarvoor het diende en van wie het was. De een dacht dat het een opslagplaats was van het wa terschap, de ander een schuurtje voor de pinken van Jan Oerle- mans, de boer van wie de schor ren onder aan de dijk waren. Al leen enkele ouderen wisten nog hoe het zat, namelijk dat het kotje een waarnemingspost was van de luchtmacht. Het was een van de twee zoge noemde Scheldevangers waar met behulp van speciale meetap paratuur de resultaten van oefe ningen met bommenwerpers op een doel in de Oosterschelde wer den geregistreerd. De andere Scheldevanger stond op het erf van boerderij De Hildernisse. Die is een paar jaar geleden al ge restaureerd en dat gaat nu ook ge beuren met de Scheldevanger op de dijk langs de Hogerwaardpol- der. Maandagmiddag werd daar het officiële startsein voor gege ven. Dat was een gezamenlijke handeling van wethouder Martin Groffen van de gemeente Woens drecht, districtsbeheerder Hans Schep van Brabants Landschap, di recteur Luc de Nijs van bouwbe drijf De Nijs-Soffers uit Hooger- heide en Karin Oerlemans, doch ter van de eerder genoemde Jan Oerlemans. Alle vier hebben op hun eigen ma nier met de restauratie te maken. Groffen omdat de gemeente Woensdrecht opdrachtgever is, Schep omdat het Brabants Land schap het gebied beheert, De Nijs omdat zijn bouwbedrijf de restau ratie uitvoert en gedeeltelijk be taalt en Oerlemans omdat de grond waarop de Scheldevanger staat eigendom van haar familie is. Karins vader Jan heeft overigens tot aan zijn dood toe met Bra bants Landschap overhoop gele gen over het eigendomsrecht van de drooggevallen gronden in het Markiezaatsmeer. Het feit dat Schep en Oerlemans gisteren sa men op de dijk stonden, laat zien dat de strijdbijl begraven is. Schep vertelde ook dat in de geres taureerde Scheldevanger een pla quette komt ter nagedachtenis aan Jan Oerlemans. Na de restauratie wordt de Schel devanger een observatiepost voor het Markiezaatsmeer. Enkele oudere aanwezigen op de dijk, on der wie Jan van Elzakker van heemkundekring Het Zuidkwar- tier, moesten om de term observa tiepost wel een beetje gniffelen. Het herinnerde hen aan hun jeugd, toen ze op warme zondag middagen naar de Scheldevanger gingen om van daaruit naaktlo pers te bespieden. „Hier was na melijk het naaktstrand van het vroegere zeebad De Duintjes", al dus Van Elzakker. De gemeente Woensdrecht had de restauratie aanvankelijk willen betalen met subsidie van de pro vincie Noord-Brabant in het ka der van het project Landschap van Allure. Toen dat niet door kon gaan, ging de gemeente naar stig op zoek naar sponsors. Het re sultaat is dat de restauratie nu een gezamenlijk project is van maar liefst dertien partijen. De be langrijkste sponsors die niet met overheidsgeld komen, zijn bouw bedrijf De Nijs en Logus Bouw centrum, dat de bouwmaterialen gratis ter beschikking wil stellen. Het werk zelf wordt grotendeels uitgevoerd door leerlingen van de praktijkschool voor de bouw uit Bergen op Zoom, die tegenwoor dig door het leven gaat als Bouw mensen Zuidwest. Aannemer De Nijs verwacht dat het werk kort voor de zomerva kantie wel opgeleverd kan wor den. Enkele weken geleden moest ze (25) voor de Middelburgse politie rechter verschijnen omdat ze vol gens de gemeente zou hebben ge fraudeerd. Ze zou 47.000 euro onterecht heb ben gedeclareerd. Tijdens de zit ting ontkende ze dat met klem. Haar raadsman wees erop dat het urenregistratiesysteem van de ge meente veel gebreken vertoont. Want de uitzendkracht werkte op meerdere afdelingen en dat werd nergens bijgehouden. Desondanks eiste de officier van justitie een werkstraf tegen de Vlissingse. De politierechter zag echter geen enkele reden om haar te veroordelen. Volgens hem was er geen enkel bewijs geleverd dat ze daadwerkelijk zou hebben ge fraudeerd. Bel 0800 - 27 40 400 voor de brochure of kijk op www.molenaar.nl door joeri wisse Vrijblijvend advies bij u thuis? Bel direct 0800 - 27 40 400 R&B Wonen biedt huurders die in een daarvoor technisch ge schikt huis wonen, het pakket van zes panelen fasegewijs aan. Telkens worden zo'n vijfhonderd huurders aangeschreven. Vorig jaar zomer waren Heinkenszand en Nieuwdorp aan de beurt, onge veer honderdvijftig huishoudens lieten al binnen twee weken we ten gebruik te willen maken van het aanbod. Deze week worden dus huurders in Krabbendijke en Rilland aangeschreven. De pane len worden nog voor de zomer ge plaatst door installatiebedrijf Sa- man uit Zierikzee. R&B Wonen heeft met vijf andere Zeeuwse cor poraties een overeenkomst met dit bedrijf gesloten. Naast RWS uit Goes zijn dit Zeeuwland uit Zierikzee, Woonburg uit Koude- kerke, l'Escaut uit Vlissingen en Clavis uit Terneuzen. Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 door Jan van Zuilen RILLAND - Het gaat er dan toch van komen: de Scheldevanger in de Ho- gerwaardpolder bij Woensdrecht wordt gerestaureerd. We hebben het dan over het oude, vervallen kotje langs de Oude Rijksweg tus sen Rilland en Woensdrecht, net buiten Zeeland. Jan van Elzakker Met het openbreken van een dichtgetimmerde deur gaven (v.l.n.r) Karin Oerlemans, Martin Groffen, Luc de Nijs en Hans Schep het startsein voor de restauratie van de Scheldevanger. foto Peter van Trijen/het fotoburo Goedemorgen! Lekker geslapen? De dag uitgerust beginnen is voor veel mensen een droom. Wie wil er nou niet elke dag fit wakker worden zonder klachten? Een goed bed, fijne lattenbodem en passend matras zijn heel belangrijk en mogen eigenlijk in geen enkele slaapkamer ontbreken. Onze comfortbedden bieden optimale ondersteuning en zijn gemakkelijk in gebruik. Voordelen van een comfortbed: Uitstap verlichting mogelijk onder het bed Makkelijk in en uit bed stappen (door hoge instap) Deelbare bedden mogelijk; makkelijk op te maken Met elektrische lattenbodem(s) mogelijk MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie (OM) is niet in hoger beroep gegaan tegen de integrale vrij spraak van de Vlissingse uitzend kracht die onterecht verdacht werd van fraude bij de gemeente Vlissin- gen. Geldig bij aanschaf van een slaapsysteem op maat. Niet geldig i.c.m. andere acties stuur mij de brochure over gezond slapen Naam Mevr. Dhr. Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk07_M3_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet KRABBENDIJKE - Krabbendijkenaren en Rillanders die een eengezins huis van R&B Wonen huren, krij gen binnenkort een aanbod om zonnepanelen op hun dak te laten leggen. Hierdoor gaat de huur om hoog, maar dat wordt ruimschoots gecompenseerd door een lagere elektriciteitsrekening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61