r. b Stouthamer verlengt Zaterdag 28 maart 2015 UNIEKE ACTIE 36 SPORT Tussen schaatsster en coach Anema is geen goede werkrelatie. „De deur blijft echter altijd openstaan voor lorien." apenheuldag.nl OOSTKAPELLE door Norbert Kieinhercnbrink RIJSWIJK - Jorien ter Mors hoort niet langer bij Team Clafis. De olympisch schaatskampioene van Sotsji op de 1500 meter (lange- baan) en haar ploeg hebben per direct hun nog prille samenwer king beëindigd. Volgens coach Jil- lert Anema was er van een goede werkrelatie geen sprake. Ter Mors ondertekende in mei vo rig jaar een contract bij de ploeg van Anema, die haar zou begelei den bij het langebaanschaatsen. Voor het shorttracken zou Ter Mors blijven trainen bij bonds coach Jeroen Otter. Ze kwam ech ter nooit in wedstrijden in actie voor Clafis, omdat ze nog voor het seizoen begon last kreeg van 'overreaching'. Tijdens haar revalidatieperiode bleek volgens Clafis dat de com binatie van beide coaches voor Ter Mors niet de juiste keuze was. Dat leek begin december al tot de eerste haarscheurtjes te lei den tussen coach Anema en Ter Mors, die zich in haar herstelpro- OpB<pn Jorien ter Mors is na een half sei zoen al weg bij Team Clafis. ces met name liet leiden door Ot ter. „Ik vind het heel jammer dat het nu zo is gelopen", lichtte Anema gisteren in Wolvega toe. „Jorien is een zeer talentvolle en plezieri ge meid. Er was ook geen heibel, er was zelfs helemaal niks. We hadden gewoon geen goed con tact met elkaar. Ik heb dertig jaar in een ziekenhuis gewerkt en weet echt wel wat af van over reaching. Maar Jorien koos ervoor met een wielerploeg op reis te gaan en niet met ons. Mede daar door kwam onze samenwerking niet van de grond. Ze was geen onderdeel van ons team. Dan moet je op een bepaald moment conclusies trekken, al heb ik in het uiteindelijke besluit geen rol gespeeld. De deur blijft wat ons betreft echter altijd openstaan voor Jorien." Directeur Bert Jonker van Clafis liet zich soortgelijke bewoordin gen uit. „Als Jorien in de toe komst aangeeft zich te kunnen conformeren aan ons verbindings concept en aan één hoofdcoach, dan is zij absoluut meer dan wel kom", gaf hij te kennen. Eind december verklaarde Ter Mors dat ze dit seizoen geen wedstrijden meer zou rijden. „Ik ben gewoon nog niet fit genoeg", liet ze destijds weten. „In het nieuwe seizoen hoop ik weer te kunnen knallen, fit te kunnen openen en weer mooie dingen te laten zien." Ilona Stouthamer is ook vol gend voetbalseizoen trainster van de vrouwen van Oostkapel- le. Ze is aan haar eerste seizoen bezig bij de eerstekasser. Verder treedt met ingang van volgend seizoen Mohammed El Bekkaoui in dienst van Oost- kapelle. Hij wordt keeperstrai ner bij de Walcherse zater dag-tweedeklasser. El Bek- KWADENDAMME Tafelridders gaan hard onderuit De Bevelandse Tafelridders moesten in het streekduel in de derde divisie driebanden diep buigen voor 't Bierwinkel tje: 0-8. De duels: Alfred van den Dries-René Kuczorra 28-35, 67; André Karelse-Mi- chael Vink 30-35,51; Jan West- dorp-Arie Vink 22-30,57; Rinus Kramer-Robert Vink 24-30,51. WESTKAPELLE Kerkhove trainer De Noormannen Lennard Kerkhove wordt na de zomer hoofdtrainer van voet balvereniging De Noormannen uit Westkapelle. Het eerste team daarvan komt uit in de derde klasse A op zaterdag. Kerkhove is nu nog de assis tent van Ad Poortvliet, die na afloop van dit seizoen naar Nieuwland vertrekt. kaoui is nu nog werkzaam bij VC Vlissingen. Tijdens zijn ac tieve loopbaan kwam hij al eens uit voor Oostkapelle. Het tweede elftal van de club blijft onder leiding staan van Edwin Meerman. Hij heeft zijn verbintenis met een jaar ver lengd. Jaimy van Bloppoel is volgend seizoen hoofdtrainer bij Oostkapelle. MIDDELBURG Veersedam Auto Junior aan de leiding Het kartteam van Veersedam Auto Junior heeft in het Zeeuws indoorkartkampioen- schap een dubbelslag geslagen. De ploeg won de achtste race in de ereklasse en nam de kop positie over van 't Begin Dom burg, dat als tweede finishte op het Middelburgse circuit. TST Racing werd derde. WISSENKERKE Ongeslagen winst Robert Bastiaanse Robert Bastiaanse uit Grijpsker- ke is winnaar geworden van de 26e editie van de Grote Prijs Schadeherstel Roland Poppe in de A-groep. Hij bleef het hele toernooi ongeslagen en won in de finale tegen Martin Sturm met 100-87 in twintig beurten. In de B-groep zegevierde Jur- gen Mathia uit Serooskerke. Normaal 21,- nu voor abonnees Speciaal voor abonnees opent Apenheul deze dag haar deuren en kunt u genieten van een onvergetelijk dagje uit. Ontmoet de avontuurlijke doodshoofdaapjes en slimme orang-oetans! De apen klimmen en slingeren door het hele park U ontvangt nu van PZC de helft van uw ticket cadeau! Ga naar apenheuldag.nl en bestel uw kaarten voor deze speciale abonneedag Wees snel met bestellen want op=op Wil jij 'Apenheul directeur voor één dag worden. Doe mee en win op Apenheuldag.nl Apenheul is voor andere bezoekers vanaf maandag 30 maart geopend. Ter Mors per direct weg bij Team Clafis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55