College akkoord met plan Super Scharendijke SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Cursus over vogels op Schouwen De Vogelwerkgroep van de Natuur en Vogelwacht Schouwen-Duiveland geeft vanaf 2 maart een vierdelige cursus over 'de vogels van Schouwen-Duiveland'. De cursusavonden zijn om 2,16 en 30 maart en op 13 april, steeds om 19.30 uur in het gemeentehuis in Zierikzee. Een vogelexcursie op 18 april vormt de afsluiting. Aanmelden kan via e-mail jos.catsman@nmesd.nl. Jan Baks vertelt over de natuur Natuurfotograaf Jan Baks uit Goedereede geeft donder dag 19 februari een winter- presentatie in 'De Overkant' aan de Dijkstelweg 33 in Ouddorp. Hij zal vertellen over de natuurgebieden De Kop van Goeree, Hokkaido in Japan en het Yellowstone Park in Amerika. Baks is daar geweest en zal ook fo to's laten zien. De avond be gint om 20.00 uur. De toe gang bedraagt 7,50 euro. Jazzclub middag in d'Ouwe Smisse In proeflokaal d'Ouwe Smis se in Zonnemaire vindt zon dag 15 februari een jazzclub middag plaats. Vanaf 14.30 uur verzorgt dixielandband Jazzit een optreden. De band speelt onder meer bal lads, feestelijke dixieland en stichtelijke traditionals. ZO MAAK JE EEN OESTER OPEN NIET ALLEEN DE SNELHEID, MAAR OOK DE NAUWKEURIGHEID TELT BIJ KAMPIOENSCHAP OESTERS OPENSTEKEN „Hier zijn we zeer content mee", zegt wethouder Ad Verseput. De laatste maanden is vooral gewerkt aan de laatste details. „En een se cond opinion heeft nu aange toond dat het inderdaad finan cieel haalbaar is." Het is een grootschalig plan, waar mee de broers enige jaren geleden aanklopten bij de gemeente. De basis is de verhuizing van de su permarkt uit de Dorpsstraat naar een nieuwe locatie aan de Bout laan. Op de huidige locatie zit de supermarkt klem. Uitbreiding is niet mogelijk en het parkeren van auto's is een groot probleem. De supermarkt groeit met de ver huizing van 650 naar 1000 vier kante meter. Daardoor kan een groter assortiment worden ge voerd en is de winkel ruimer van opzet. Ook de naastgelegen Mika do (een winkel met onder meer huishoudelijke artikelen) gaat mee naar de Boutlaan, net als de bloemenwinkel Country Garden die nu nog aan de Elkerzeeseweg zit. Het is de bedoeling om in het voorjaar 2016 de deuren te ope nen. „Voor Pasen", zegt Michel Fennet. „Het college werkt hier ge lukkig aan mee." Bezwaren tegen de plannen kunnen overigens nog roet in het eten gooien. „We gaan er van uit dat de inwoners van Scharendijke de ontwikkelin gen toejuichen", zegt Verseput. De ruimte die vrijkomt in de Dorpsstraat komt niet leeg te staan. Zodra de supermarkt weg De supermarkt in Scharen dijke mag verhuizen van B en W. De inspraakprocedu re gaat maandag van start. is, wordt begonnen met de bouw van recreatieappartementen. „Met daar onder commerciële ruim ten", zegt Richard Fennet. Daar kunnen dan kleine winkeltjes in of bijvoorbeeld een ontbijtzaak. „Het moet een aanvulling zijn voor het dorp." Met de appartementen mikken de broers op waterrecreanten. Dui kers of (kite-)surfers. Speciaal hiervoor worden voorzieningen getroffen, zoals een droogruimte voor duikpakken en plekken om waardevolle spullen op te bergen. „En er komen twee trappen over de dijk, dan staan ze gelijk bij het duikwrak." WOENSDAG 11 FEBRUARI 2015 MARKT Aardappelen Frites geschikt (droog uit schuur, 40 mm opw.): €2,75-5,00; Export (droog uit schuur, 40 mm opw.): €3,75-4,50. (Opm: han del betrokken bij exportnotering.) Uien Zaaiuien 30% grof (droog uit schuur): €6,50-7,00; 60% grof (droog uit schuur): €7,00-8,00. Granen Maaltarwe: €167,00; Voer- tarwe: €162,00; Voergerst: geen handel; Blauw- maanzaad: geen handel; Karwijzaad: geen han del. (Prijzen per 1000 kg uit collecterende op slag.) Hooi, stro (per ton) Weidehooi: €80,00-100,00; Veldbeemdhooi: €85,00- 110,00; Engels raaigras: €90,00-115,00; Riet- zwenkhooi €90,00-110,00; Tarwestro (grote pakken uit schuur): €75,00-95,00. ZIERIKZEE OUDDORP ZONNEMAIRE zelfs live op televisie' Het EK Oesters Opensteken wordt dit weekend in Zweden gehouden. Het evenement duurt drie dagen. Nederland zendt twee deelnemers uit. Bas de Koeijer (47) uit Yerseke werkt bij transportonderneming De Koeijer en leerde 27 jaar gele den het oesters opensteken bij Zeeland's Roem. Bij zijn vroegere werkgever werkte hij altijd op de oesterputten en was hij op het laatst 'putbaas'. Hij werd vier keer Nederlands Kampioen. Peter Oreel (51) uit Kapelle werkt bij Le Petit Pêcheur in Yerseke. Hij stak zijn eerste oesters open bij Nolet Het Reymerswaele, waar hij als 17-jarige begon. Hij werd twee keer Nederlands Kampioen. Op het EK krijgen alle deelnemers 32 oesters. Dertig stuks moeten zo snel mogelijk worden openge maakt. Zodra de deelnemer klaar is, rinkelt hij met de bel. De jury controleert daarna de oesters en kan seconden aftrekken voor onge regeldheden, zoals gruis of een stukje oester dat nog vast zit aan de schelp. 'Grotere' minpunten als bloed kosten 30 strafseconden. De Nederlanders moeten hun reis zelf bekostigen. Ze worden wel ge sponsord, onder meer door Le Pe tit Pêcheur. Verder wordt Peter ge sponsord door een fabrikant van oestermessen en loopt Bas dankzij de plaatselijke schoenhandel met rood-wit-blauwe schoenen rond op het EK in Zweden. 1. Houd de oester met de platte kant naar boven en steek het mes in het scharnier tussen de schelphelften. Wrik het mes voorzichtig naar binnen. Verwijder de platte, bovenste schelp en snijd het oestervlees los van de on derste, bolle schelp. Draai met behulp van het mes de oester om in de schelp, daarmee controleer je of de oester los is van de schelp. 2. Maak met een korte draaibeweging de schelp open. Snijd de boven- en onderschelp langs de kier losjes van elkaar. De oester is nu klaar om te eten! Dit is overigens hoe geoefende oester mannen de schelp openen. Beginners kunnen beter bij de eerste stappen de oester tussen een dubbelgevouwen theedoek op een werkblad houden. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De plannen voor de verhuizing van de supermarkt naar de rand van Scharendijke krijgt de steun van het college van B en W. Het college en de broers Michel en Richard Fennet hebben overeenstemming bereikt. Het voorontwerp bestemmingsplan gaat de inspraakprocedure in en ge lijktijdig lopen de procedures voor de omgevingsvergunning. Op donderdag 19 februari wordt een informatieavond gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50