Aan de Staatsloterij meegedaan? met hulp van de bouwmarkt Winkels failliete keten weer open Eis uw inleg nu terug! IN HET NIEUWS 3 STICHTING LOTERIJVERLIES Zo kan de bestaande voorraad worden verkocht. Ook verbetert het openen van de winkels de kansen voor een mogelijke door start, meldde de curator gisteren. Schoenenreus ging eind vorige maand voor de tweede keer in ruim twee jaar tijd op de fles. De winkels zijn sindsdien gesloten. De winkelvoorraad was verpand aan de bank en de curator moest daarom eerst afspraken maken om al het schoeisel in de schap pen weer in de verkoop te kun nen doen. Twee weken geleden zei Van Dooren dat zich al meer dan tien partijen hadden gemeld met inte resse in een eventuele doorstart in afgeslankte vorm. De curator is met meerdere kandidaten in ge sprek. Volgens hem zitten er ze ker vier serieuze partijen bij. Het zoeken naar een doorstart is in deze tijd niet heel eenvoudig. „Het is guur weer in retailland", zegt Van Dooren. „Er is interesse, maar die moet nog verder worden geconcretiseerd." Volgens deskun digen kwam Schoenenreus in de problemen doordat de keten de af gelopen jaren niet met zijn tijd is meegegaan. Bovendien lopen mensen langer op hun oude schoenen en geven ze hun geld liever aan andere dingen uit. Schoenenreus ging in januari 2013 al eens bankroet. De keten had last van een teruglopende omzet, veroorzaakt door de crisis en con currentie van onlinewinkels. Toen maakte het bedrijf op dezelf de dag een doorstart met minder winkels, een nieuwe formule en met circa duizend van de vijftien honderd werknemers. Schoenenreus telde eind vorige maand ook nog diverse vestigin gen in België. Deze vielen echter onder een aparte vennootschap en worden nu beheerd door een Belgische curator. méér mensen vallen", waarschuwt Koster. En dat kan weer leiden tot bezoek van de inspectie. „Vanwege het hoge aantal valinci- denten." Wat weer extra administratieve rompslomp oplevert, terwijl tehuizen die juist willen verminderen. Volgens Koster bewijst dat dilemma de noodzaak van de cultuuromslag: „Als je als samenleving wil dat de leefwereld van mensen centraal komt te staan, ook in de ouderenzorg, moet je de consequenties ac cepteren. Iedereen, ook de inspectie, moet de gevolgen onderkennen. Misschien kan de inspectie beter controleren of het perso neel wel weet wie mevrouw Janssen is, in plaats van de temperatuurlijstjes in de koe ling bij te houden." Zo'n cultuuromslag vereist zorgbestuur- ders met visie, zegt hij. En fouten blijven fouten. „Als de postbode iets overkomt om dat iemand bijvoorbeeld vergat hem medi cijnen te geven, dan is en blijft dat nalatig heid." BEWONER VERPLEEGHUIS STAAT CENTRAAL treft tussen Duitsers - die hou den van harder - en romantische Fransen in. We hebben het hier ook niet over seksspeeltjes, maar over lovetoys. Dat klinkt zachter." En de Nederlandse bouwmark ten? Die hebben zich, in tegenstel ling tot hun Engelse collega's, nog niet in de 50 Shades verdiept. „Het is bij ons nog niet eerder een ge spreksonderwerp geweest", rea geert de verbaasde woordvoerder van Gamma Nederland. Liefhebbers die na het zien van de film ook weieens zouden wil len experimenteren met bouwma terialen hoeven echter niet bang te zijn mis te grijpen bij de Gam ma. „Het zijn basisproducten die wij altijd in het assortiment heb ben." niet nog een keer, stelt commer cieel directeur Mare Koster van het internationaal opererende moederbedrijf Beate Uhse van Christine le Due en Pabo. „De marketing is een halfjaar gele den al begonnen. We zijn er helemaal klaar voor." De vibrerende eitjes en speel se handboeien zijn voorals nog het meest populair, ver telt hij. Nederlandse vrou wen willen best een beetje experimenteren, maar niet te veel. „Tape of zweep gaat de meesten te ver. Ze houden het dan liever bij fantasie. Nederlan ders zitten wat dat be- Tape WOENSDAG 11 FEBRUARI 2015 DEN BOSCH - De 121 Nederlandse winkels van Schoenenreus gaan de ze week weer open. Curator Bas van Dooren werkt eraan om filialen van de failliete keten vandaag al weer in bedrijf te hebben. pagina 12/13: Nieuwe tijden De Hoge Raad heeft geoordeeld dat de Staatsloterij misleidende mededelingen heeft gedaan over de prijzen. En dat is verboden. Jarenlang heeft de Staatsloterij haar deelnemers gedupeerd door de prijzen en de Jackpot niet alleen te trekken uit zo'n 3 miljoen verkochte loten, maar ook uit wel 15 miljoen niet-verkochte loten. Veel prijzen werden dan ook nooit uitgekeerd. Heeft u tussen 2000 en 2008 wel eens automatisch meegespeeld? Ook als u daar geen bankafschriften meer van heeft, maakt u de grootste kans uw inleg terug te krijgen. Meld u aan op Loterijverlies.nl. Bereikbaar op werkdagen van 8.30 uur tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur Tel 0224 224264 Postbus 439 1700 AK Heerhugowaard www.loterijverlies.nlinfo@loterijverlies.nl Volgens het nieuwe zorgplan moet de cliënt meer centraal komen te staan. Die zou dan ook meer mogen kiezen wat hij wil eten, ook als dat ongezond is. „Want moet je iemand van 87 jaar nog vertellen dat hij gezond moet leven?", vraagt Aad Koster van ActiZ zich ook af. foto Michel Porro/HH De bewoners van verpleeghuizen komen weer centraal te staan. Dat is het belangrijkste speerpunt uit het verbeterplan voor verpleeghui zen dat staatssecretaris Van Rijn vandaag presenteert. Aanleiding voor dat plan was een relletje met zijn vader, die de publiciteit zocht omdat zijn vrouw slecht zou wor den verzorgd. In een persoonlijk plan geven de bewoner en eventuele naasten aan hoe het verpleeghuis kan bijdra gen aan de kwaliteit van leven in de laatste levensfase. De inspectie gaat verpleeghuizen vaker onaangekondigd controle ren. Bestuurders moeten zorgen dat er voldoende geschikt personeel is voor de steeds zwaardere zorg. Er komt een handreiking voor de juis te personeelsmix: welk team past bij welke soort bewoner. Topbestuurders gaan het goede voorbeeld geven aan collega's die willen verbeteren. Meer openheid: patiëntenfedera tie NPCF en ActiZ, de branchevere niging van zorgondernemers, zijn al begonnen met een beoorde lingswebsite a la Zoover: Zorg kaart Nederland. Daar kunnen cliënten en familie hun mening achterlaten over een verpleeghuis. Vermindering van de administratie ve last met 10 procent. Het plan telt 20 maatregelen en 200 proefprojecten om in twee jaar de zorg te verbeteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3