Nederlandse maatschappij Terpstra wil nog niet aan Utrecht denken 66 Er is een mix van culturen, maar dat vormt geen enkel obstakel SPORT 35 Tennissters nu tegen Australië De Nederlandse tennissters moeten het tegen Australië opnemen in de play-offs van de Fed Cup. Dat wees giste ren de loting uit Inzet is pro motie naar de wereldgroep. Oranje speelt het duel op 18 en 19 april in de Maaspoort in 's-Hertogenbosch. Het team van captain Paul Haarhuis dwong de play-off af door afgelopen weekein de in Apeldoorn af te reke nen met Slowakije. Vos: geen aanval op werelduurrecord Marianne Vos doet de eerst komende jaren zeker geen aanval op het werelduurre cord. Dat zei de wielrenster gisteren tegen de NOS. „Nee, ik ben er niet mee bezig. Mo menteel heb ik andere zor gen", aldus de Brabantse, die op haar achillespeesblessure doelde. De Belgische krant Het Nieuwsblad meldde dat het onderhandelde met Vos over een poging het werelduurre cord aan te vallen. Het staat sinds 2003 op naam van Leontien van Moorsel. NAC in problemen met Zukanovic NAC Breda is mogelijk regle mentair de fout ingegaan met nieuwkomer Milos Zu kanovic. De aanklager be taald voetbal stelt een onder zoek in naar het al dan niet ongerechtigde meespelen van de Kroatische voetballer in vier duels. Zukanovic kwam in januari dit jaar over van de Servi sche club FK Crvena Zvez- da. Wettelijk geldt dat werk gevers voor werknemers met de Kroatische nationali teit over een werkvergun ning moeten beschikken en ten aanzien van Zukanovic is deze vergunning er niet, stelt de KNVB. geld in Rotterdam 1,6 miljoen eu ro, in het oliestaatje bedraagt het 2,5 miljoen euro. In Dubai komt hij Roger Federer en Novak Djoko- vic tegen. De Serviër zal daar wel licht een gesprek aan willen kno pen om uitleg te geven over zijn gedrag tijdens de finale in Mel bourne. Djokovic leek er fysiek doorheen te zitten en Murray er gerde zich aan dat gedrag. Murray: „Ik liet me afleiden en was vooral teleurgesteld in me zelf. Ik ken Novak al sinds mijn twaalfde. Als er gesuggereerd wordt dat wij een slechte relatie hebben, dan staan de mensen die dat beweren ver van de realiteit. Als Novak vindt dat hij iets uit moet leggen, dan zal ik naar hem luisteren. Maar ik vind dat het veel groter wordt gemaakt dan het in werkelijkheid was." Hij wil het laten rusten en zich fo cussen op zijn tennis. Dat doet hij deze week zonder de hulp van Amélie Mauresmo. Zijn Franse coach heeft een weekje vrijaf ge nomen na een verrassende zege met de Franse vrouwen. In de Fed Cup versloegen ze Italië met 3-2, na een 2-0-achterstand. Dat Mur ray zich door een vrouw laat bege leiden, ook daar is al veel over ge zegd en geschreven. De stoïcijnse Schot vindt het belachelijk. „Het is echt geweldig om met Amélie samen te werken." Is er nog een onderdeel waar hij na de zon van Australië aan zal moeten wennen in Ahoy. „]a", zegt Murray, „aan de ballen. Het is echt moeilijk om steeds met een ander type bal te spelen. In Australië is het Wilson, hier in Rotterdam zijn het Tecnifibre bal len speciaal voor binnen. En in Dubai spelen we straks weer met ballen van Head. Dat heeft soms echt invloed op de kwaliteit van het tennis." Broer Jamie heeft in ieder geval al het goede voorbeeld gegeven. Sa men met Peers bereikte hij, overi gens niet op het center court, de tweede ronde van het dubbelspel. op dit moment. En Nederland her bergt veel verschillende nationali teiten. Meestal zijn jongens met Marokkaanse roots technisch en dan is de zaal een voor de hand liggende keuze." Volgens de 115-voudig internatio nal is culturele pluriformiteit in het zaalvoetbal vooral aan de orde in Nederland en België. „Bij lan den als Spanje, Italië en Azer- beidzjan kom je weieens een ver dwaalde Braziliaan tegen, maar daar blijft het dan ook bij. Bij vrij wel elk land zie je de traditionele inwoners terug in het nationale team." In zijn eigen tijd was de verdeling compleet anders, herinnert Merli- no zich nog. „Toen ik begon bij Oranje in 2000, waren er veel jon gens met een Nederlandse naam. Met het team waarmee we naar het WK zijn gegaan was de ver houding zes staat tot acht; zes donkere jongens en acht blanke jongens. Het heeft allemaal met kwaliteit te maken. De bonds coach selecteert gewoon de beste spelers die in Nederland rondlo pen. En als dat bij wijze van spre ken veertien jongens van Marok kaanse komaf zijn, dan is dat zo. Dat zijn net zo goed Nederlan ders als jij en ik en het gaat erom wat het beste is voor Oranje." Merlino bestrijdt dat de afwezig heid van Nederlanders te maken heeft met de ondergrond. „Ik denk niet dat het zo is dat Neder landers liever op het veld spelen. Uit ervaring weet ik dat veel jon gens die op het veld spelen ook graag in de zaal zouden willen voetballen. Alleen lopen niet veel topamateurclubs warm voor de combinatie veld-zaal. Daarom ben ik ook jaren bij GSV'28 blij ven spelen. GSV deed er niet moeilijk over." Amsterdammer Zaid El Morabiti, aanvoerder van het Nederlands team, onderschrijft de woorden van Loosveld en Merlino. „Zaal voetbal vraagt wat frivolere spelers en jongens van Marok kaanse, Turkse of Surinaamse komaf zijn meestal erg technisch. Die eigenschap komt van pas in de zaal.Wij denken overigens niet in subculturen. Iedereen die in Oranje speelt, is gewoon Neder lander." De Noord-Hollander klopte in Qa tar immers Fabian Cancellara en Bradley Wiggins met duidelijk verschil in een tijdrit die vergelijk baar is met de Nederlandse pro loog van de Tour de France. „Na tuurlijk vind ik het speciaal om die twee te verslaan, maar mij zegt het niet meer dan dat ik - na een goede winter - de goede vorm te pakken heb. En dat is prettig te weten zo kort voor de klassiekers", zo stelde de kopman van Etixx-Quick Step genoeg zaam vast. Terpstra is de man die vorig jaar met het winnen van Parijs-Rou- baix definitief doorbrak als klas- siekerspecialist. Tijdrijden kon hij echter altijd ook al. „Maar Cancel lara en Wiggins kloppen is toch weer van een hogere orde", zo be sefte hij. Je mag er volgens hem uit afleiden dat hij 'toch weer be ter is geworden' ten opzichte van vorig jaar. Met een voorsprong van elf secon den op de Pool Bodnar is Terpstra hard op weg de Ronde van Qatar voor de tweede keer te winnen. De wedstrijd eindigt vrijdag. WOENSDAG 11 FEBRUARI 2015 speelt pas vandaag ROTTERDAM HILVERSUM ZEIST Marcel Loosveld door Ad Pertijs DOHA - De Tourstart in Utrecht. Ni- ki Terpstra wilde er op liever nog even niet aan denken. De opzienba rende zege in de tien kilometer lan ge tijdrit van de ronde van Qatar deed hem gisteren vooral deugd met het oog op de Vlaamse en Noord-Franse klassiekers die voor de deur staan. „Daarna zien we wel verder", antwoordde de nieu we klassementsleider de vraag of nu ook het veroveren van de eer ste gele trui in Utrecht een doel wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35