'Bloedbad op eiland Haringvreter onnodig' Gevangentoren zonder toren WALCHEREN 29 Dies en Coby de Bruine Schoolstraat Joke de Glopper, Van Vollenhovenstraat Hester van Maanen Veerse Gat OM accepteert vrijspraak Vlissingse Gewapende inbrekers aangehouden Agenten hebben afgelopen zon dag twee Middelburgers (33 en 46 jaar oud) opgepakt voor een inbraak aan de Oosterschelde- straat in Middelburg. De 33-jarige verdachte had vol gens de politie een doorgela den pistool op zak. De bewoners hebben aangifte gedaan. Het is nog onbekend wat de exacte buit is. Het twee tal is vastgezet voor verhoor. Vrijwilligersdag 'Elke stap telt' SportZeeland houdt morgen in Goes een scholingsbijeen komst voor mensen die vrijwil liger willen worden bij 'Elke stap telt". Dat is een wandelpro gramma voor senioren, waarbij het opbouwen van de conditie en het stimuleren van sociale contacten centraal staan. Aan melden voor de vrijwilligers dag kan via 0113-277133. De bij eenkomst begint om 10.00 uur. Walcherse cursus Tuinreservaten IVN, afdeling Walcheren houdt vanaf volgende maand een cur sus tuinreservaten. De lesavon- den vinden plaats om 10 en 24 maart, 7 en 21 april en 12 mei. Op 21 maart, 18 april en 23 mei zijn er excursies overdag. Deel nemers kunnen na afloop van de cursus het bordje 'Tuinreser- vaat' aanvragen bij Vara's Vroe ge Vogels. Meer informatie via telefoonnummer 0118-552343. Lezing over rituelen in Middelburg Angelique Duvekot van Rouw- café Omarm, onderdeel van 'Stichting Nu, Voor-Bij de Dood', houdt vanavond een le zing over rituelen in buurtcen trum 't Trefpunt aan de Oranje laan 19 in Middelburg. De lezing begint om 20.00 uur, maar de zaal is een half uur eer der al open. De toegang is gratis. Iedereen is welkom. Wintertocht van Willen is Kunnen Wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag een wintertocht. Lopers kunnen kiezen uit vijf afstanden: 5,10, 15,20 of 30 kilometer. Mensen die één van de twee langste af standen lopen, vertrekken tus sen 8.00 en 9.00 uur. Anderen kunnen tussen 9.00 en 12.00 uur vertrekken. De start is bij Clubhuis Ons Plekje aan de Falckstraat 4 in Vlissingen. Rouaansekaai hele dag afgesloten De Rouaansekaai in Middel burg is vandaag ter hoogte van de Kuiperspoort de gehele dag afgesloten voor het verkeer. Al leen fietsers en bromfietsers kunnen gebruik maken van de weg. De afsluiting houdt ver band met het herstraten van de weg. Vandaag geldt op de Turfkaai tijdelijk tweerich tingsverkeer, aldus de gemeen te Middelburg. Dies (69) en Coby (68) de Bruine wonen sinds 2010 in een nieuwe woning aan de Schoolstraat, onderdeel van een renovatieproject in het buurtje dichtbij de spoorlijn. Voorheen woonden Dies en Coby in Heinkenszand en Goes. „Van kennissen hoorden we vijf jaar geleden dat nieuwe wonin gen vrijkwamen. We schreven ons in, maar had den nooit verwacht dat we er voor in aanmerking zouden komen", vertelt Dies. Over de huurbaas, de woningbouwvereniging, heeft het echtpaar niets dan lof. „Piet (de Vos, coördinator) kent zijn huurders. Allemaal. Dat heeft grote voordelen." Coby vult aan: „We hadden een scheurtje in het raam. Even bellen en Ad staat voor de deur." Joke de Glopper (53 jaar) woont inmiddels vier jaar in een appartement aan de Van Vollenhoven straat, hartje Arnemuiden. Ze komt van Schou- wen-Duiveland. Omdat haar dochter in Arnemui den woont, ging ze op daar op zoek naar een wo ning. Ze kreeg al snel het appartementje bij het parkeer terrein aan de Langstraat aangeboden. „Ik woon hier erg naar mijn zin. Ik heb hier alles bij de hand. Voor de kapper ga ik naar rechts, voor de su permarkt naar links. Ik zou hier niet meer weg willen." Ze is letterlijk de buurvrouw van de woningbouw vereniging. „Als ik 's morgens langs het loket ga, is het meestal 's middags al verholpen." Hester van Maanen (42) verhuisde acht jaar gele den met haar twee kinderen in een eengezinswo ning aan het Veerse Gat in de nieuwbouwwijk ten noorden van de spoorlijn. Het is haar tweede wo ning van de woningbouwvereniging. Eerder woon de ze in een oudere woning de Schoolstraat, maar die werd gesloopt om plaats te maken voor nieuw bouw. „Het grote voordeel is dat ik de mensen bij de woningbouwvereniging ken, en zij kennen mij. Toen ik weg ging uit de Schoolstraat dachten ze goed mee. Ze kenden mijn situatie, wisten wat voor huis ik nodig had en waar. Dichtbij school." Zelf gaat ze laatste jaren naar de ledenvergaderin gen. „Dat zouden meer huurders moeten doen." MIDDELBURG - Het Openbaar Mi nisterie (OM) is niet in hoger be roep gegaan tegen de integrale vrijspraak van de Vlissingse uit zendkracht die onterecht ver dacht werd van fraude bij de ge meente Vlissingen. Enkele weken geleden moest ze (25) voor de Middelburgse politie rechter verschijnen omdat ze vol gens de gemeente zou hebben ge fraudeerd. Ze zou 47.000 euro on terecht hebben gedeclareerd. Tij dens de zitting ontkende ze dat met klem. Haar raadsman wees er op dat het urenregistratiesysteem van de gemeente veel gebreken vertoont. Want de uitzendkracht werkte op meerdere afdelingen en dat werd nergens bijgehouden. Desondanks eiste de officier van justitie een werkstraf tegen de Vlissingse. De politierechter zag echter geen enkele reden om haar te veroorde len. Volgens hem was er geen en kel bewijs geleverd dat ze daad werkelijk had gefraudeerd. Staatsbosbeheer beheert de Ha ringvreter. Op het eiland leven zo'n 130 damherten. Om de groei van de populatie in te dammen, heeft Staatsbosbeheer een afschot vergunning van de provincie ge kregen. Staatsbosbeheer mag nu de komende vijf jaar elk jaar zo'n 40 damherten afschieten. Volgens De Faunabescherming levert de huidige populatie geen probleem op en is het dus onnodig 'een bloedbad aan te richten'. Hinder buiten het eiland is ook zonder ge weerschot op te lossen, zegt ze. De stichting vindt de vergunning slecht onderbouwd. „De aanname van Staatsbosbeheer dat de groep damherten per jaar met 25 tot 30 procent blijft groeien, is ecolo gisch onjuist. Dat is afhankelijk van het voedselaanbod. Bewijzen dat de dieren naar Noord-Beve land zullen zwemmen om zich op landbouwgewassen te storten, zijn er ook niet." VLISSINGEN - Het Vlissingse ge meentearchief heeft met steun van de Muzeeum-vriendenvereni- ging een aquarel van de Gevan gentoren kunnen kopen. De aquarel is rond 1875 gemaakt door kunstschilder W.A van De venter. Het toont het gebouw in enigszins vervallen staat, met zo waar nog duinvorming rondom. Opvallend is het ontbreken van de spits. Die is gesloopt tijdens de Franse bezetting, toen ook het poortdeel is vervangen door de bomvrije kazerne. Een dergelijke plaat had het ar chief nog niet in zijn bezit. De aquarel wordt geconserveerd en te zijner tijd tentoongesteld. WOENSDAG 11 FEBRUARI 2015 MIDDELBURG GOES MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG we persoonlijk' door Frank Balkenende VEERE - Stichting De Faunabescher ming zegt dat het gedeeltelijk af schieten van damherten op het ei land Haringvreter in het Veerse Meer averechts zal werken. De Sta tenfractie van GroenLinks is het daarmee eens, meldde ze gisteren. door Wendy Wagenmakers Stadsarchivaris Ad Tramper met de aquarel die kunstschilder W.A. van De venter in 1875 maakte van de Vlissingse Gevangentoren, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29