Virus als pornofilmpje op Facebook Tachtigjarige verjaagt overvaller Dode en ernstig gewonde bij brand Driewegen ScotRail volop Nederlands 14 en 15 Banen stapelen is steeds normaler' Vlissingse groente en fruithandelaar Adrie Trimpe worstelt met overvaller. WOENSDAG 11 februari 2015 VLISSINGEN - „Hij duwde me in de stoel. Toen ben ik gaan schoppen. Zo te gen zijn borst. Ik kreeg nog een paar stompen en toen ging hij er vandoor. Ja, ja, het ging nogal tekeer." Het hoofd van de tachtigjarige Adrie Trimpe toonde gisteren de sporen van zijn worsteling met een overvaller in zijn groente- en fruithandel aan het Groenewoud in Vlissingen. Rond kwart over negen kwam een man met een mes de zaak binnen. In het kamertje achter de winkel werd de bejaarde groenteman bedreigd en geduwd. Hij viel in een stoel, maar toen zijn belager zich over hem heen boog begon hij zon der verder na te denken de overvaller te gen de borst te schoppen. Die schrok daar zo van dat hij zonder buit vertrok. In 1990 joeg Trimpe ook al een gewa pende overvaller zijn winkel uit. Na tuurlijk was hij gisteren geschrokken, maar 's middags was zijn groentezaak weer open. „Ja, want elk uur dicht is voor altijd verloren." DRIEWEGEN - Bij een brand in een woning aan de Platteweg in Drie wegen is gistermiddag een man om het leven gekomen. Het slachtoffer kon niet op tijd uit de woning komen. Zijn stoffe lijk overschot werd gevonden tij dens de bluswerkzaamheden. Een vrouw wist de brandende wo ning wel uit te komen, maar raak te desondanks ernstig gewond. Zij is met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De traumahelikopter kwam ter plaat se om hulp te verlenen. De brand brak rond 14.00 uur uit en was een kleine twee uur later onder controle. De politie heeft een uitgebreid onderzoek inge steld naar de oorzaak van de brand. Facebook weert porno juist en werkt er met man en macht aan om het virus van het netwerk te verwijderen, vertelt een woord voerster. Het betreft een overdui delijk pornografisch filmpje waar in tot twintig Facebookvrienden worden getagd, natuurlijk om de aandacht te trekken. Wie het filmpje afspeelt, krijgt halverwege de melding dat een update nodig is om het af te kun nen kijken. In plaats van een up date is dat dan een virus. Dat zou muisbewegingen en toetsenbord aanslagen overnemen, waardoor criminelen interessante gegevens als creditcardnummers buit zou den kunnen maken. Het virus plaatst het gewraakte filmpje op de Facebookpagina van degene die op updaten heeft ge klikt en zet weer tot twintig na men van diens vrienden erbij. Niet alleen die vrienden zelf, maar ook hün Facebookvrienden kunnen daardoor het filmpje zien. Dit maakt dat het zich snel verspreidt. Volgens verschillende techwebsi- tes zijn inmiddels een kwart mil joen Facebookgebruikers geïnfec teerd met het virus. De woord voerster zegt geen aantallen te we ten. Alleen Windowsgebruikers lijken te worden getroffen, Macgebrui- kers ondervinden geen hinder, maar kunnen het virus wel ver spreiden. Wie het virus binnen heeft ge haald, wordt geadviseerd om zijn virusscanner te updaten. De mees te nieuwe versies kunnen het na melijk al verwijderen. Wie niet getagd wil worden in fo to's of filmpjes, kan dat overigens op Facebook instellen, bij instel lingen (driehoekje rechtsboven) onder 'tijdlijn en taggen'. Daar mee krijg je een melding als ie mand je tagt, en moet je goedkeu ring geven voordat je naam bij het bericht verschijnt. NS-dochter Abellio doet wat het moeder bedrijf niet lukt: groeien in het buitenland. 257e jaargang nr. 35 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Meer zon Ik schopte foto Lex de Meester pagina 27: Ik ben overvallen, niet gevallen video op www.pzc.nl/video door Saskia Wassenaar AMSTERDAM - Veel Facebookgebrui- kers kregen de afgelopen dagen een ranzig pornofilmpje te zien, waarbij de namen van vrienden worden genoemd. Het gaat om een computervirus, dat degene die op het filmpje klikt verder verspreidt. Volgens verschillende techwebsites zijn een kwart miljoen Facebookgebruikers geïnfecteerd met het virus Meer nieuws zie: www.pzc.nl DE STELLING Reageer op pzc.nl Roken moet op alle schoolpleinen verboden worden UW MENING 347 reacties Provincie doet nuttig werk ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1