Italië is brokkenkapitein Schettino beu .199 BUITENLAND 11 66 Waar moet ik me melden, krijg ik levenslang of de doodstraf? V Nérgens voordeliger' Inclusief: De verdediging houdt vast aan on schuld en verwijt het OM in de beeldvorming van Schettino een monster te hebben gemaakt - de ware oorzaak van alle imagoscha de voor Italië. Drie jaar geleden liep het cruise schip Costa Concordia voor het ei land Giglio op de klippen. De 'groet' die kapitein Schettino aan het eiland en enkele vrienden wil de brengen door dicht langs de kust te varen, kostte het leven aan 32 mensen. Ongeveer 4000 opva renden konden worden gered; dankzij koelbloedig optreden van Schettino, claimt de kapitein zelf. Ook na 69 zittingen in de recht bank van het Toscaanse stadje Grosseto is het gevoel dat het hier een Italiaanse klucht betreft, niet verdwenen. Het verhaal van de Napolitaanse brokkenkapitein dat hij, omgeven door zwijgende, sid derende officieren, erin slaagde het 300 meter lange gevaarte net jes te parkeren en daarna het schip verliet om 'vanaf land de reddingsoperaties te coördineren', is te fantastisch. Aanklager Maria Navarro besloot daarom van haar slotrequisitoir een keiharde wa- ke-up call te maken. Ze noemde Schettino een leugenaar en hekel de zijn lafhartige, bizarre gedrag, ook na de ramp, en zijn gebrek aan spijt. „Laat God medelijden met hem hebben, want wij kun nen dat niet", zei Navarro voordat ze de rekening presenteerde: 26 jaar en drie maanden gevangenis wegens moedwillig veroorzaken van schipbreuk, moord, verlaten van het schip en verstrekken van onjuiste informatie tijdens de ramp. Het komt in Italië zelden voor dat zulke hoge straffen worden geëist en zo nadrukkelijk op de man wordt gespeeld. Het is het gevolg van een toenemende intolerantie jegens criminelen die keer op keer de dans ontspringen. Dat Schettino nog vrij rondloopt en onlangs op een universiteit een gastcollege mocht geven over cri sismanagement, is voor de publie ke opinie niet te accepteren. Het OM eist dan ook onmiddellij- ke arrestatie na de uitspraak. Schettino zelf reageerde als het slachtoffer uit een operette: „Waar moet ik me melden, krijg ik levenslang of de doodstraf?" De advocaten bleven ook gisteren nog hameren op de versie van Schettino. „Hij is in wezen een goed mens, die adequaat heeft ge reageerd", zei advocaat Laino. 3-daagse busvakantie Disneyland Paris kinderkortingen! busreis per touringcar 2 nachten verblijf in het 3-sterren Residence du Pare hotel met ontbijt 2 dagen entree tot beide Disneye Parken Vertrekdata en prijzen: Volwassenen 209 Kinderen t/m 11 jaar 159 Kil'k vergelijk 9erust... 3-daagse autovakantie Disneyland Paris WOENSDAG 11 FEBRUARI 2015 door onze correspondent Eelco van der Linden CROSSETO - De eer van de natie staat op het spel. Vandaag zal de rechter oordelen over kapitein Francesco Schettino van de gezon ken Costa Concordia. Het Open baar Ministerie wil met de straf voor 'de onvoorzichtige idioot' die Italië te schande heeft gemaakt, een voorbeeld stellen. Francesco Schettino Na de berging, werd de Costa Concordia afgelopen zomer over zee naar de sloop in Genua gesleept, foto HH Meivakantie MEGAdealü! Disneyland» Paris m ,r-lm.'é Exclusief bij Stip: een magische aanbieding voor de meiva kantie naar Disneyland® Paris! Boek nu een voordelige 3-daagse busvakantie vanaf slechts 199. Uiteraard is het vervoer per touringcar, 2 nachten verblijf in een 3-sterren hotel met ontbijt en 2 dagen entree tot beide Disney® Parken inbegrepen! Liever met de auto? Boek dan een verblijf in het nabijgelegen 3-steren Residence du Pare voor slechts 179 of waan jezelf een piraat in het Explorers Hotel voor slechts 219. Ook hier geldt dat 2 dagen entree is inbegrepen! Let op: wees er snel bij want... VOL VOL! Vertrek 1-7-9-13-15 mei zie stipreizen.nl/frbdp 3-5-11 mei 199 149 oA9 Vl>9 Fen heus Gratis piratenhotel. parkeren! 3» 5» 7,9,11 en 13 mei 2 nachten verblijf in het 3-sterren Explorers Hotel met ontbijt en gratis pendelbus 2 dagen entree tot beide Disney® Parken zie stipreizen.nl/frde2 3* 5* 7> 9»a3 en 15 mei 2 nachten verblijf in het 3-sterren Residence du Pare Hotel met ontbijt en gratis parkeren 2 dagen entree tot beide Disney® Parken ~r.: n stipreizen.nl/disney V reizen.nlJ Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. boek online of bel met 088 - 70 70 600 vg»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11