De wereld van Stip..» even in de koelkast stjpjstipreizen.nl Blootfoto's zijn te populair in oud tempelcomplex BUITENLAND 9 10-daagse Busreis Bijzonder Polen NIEUW: StipvandeDqq.nl Nog altijd acht ton zoek uit geldwagen De autoriteiten in Hongkong zijn nog altijd op zoek naar zo'n 7 miljoen Hongkong dol lar (800.000 euro) aan brief- geld, dat eind december uit een geldwagen viel. Alle drei gende taal van de politie ten spijt hebben veel mensen die de biljetten opraapten, die ver moedelijk niet teruggebracht. Op 24 december vielen kisten, met daarin zo'n 5,5 miljoen euro, uit een wagen. Een deel van het geld waaide over de weg. Passanten stopten mid den op de weg en begonnen de biljetten op te rapen. Zeker drie mensen werden opgepakt en kregen enkele maanden cel. Japanse verkracht door gids India Een Japanse toeriste is in India verkracht door een man die zich voordeed als een gids. De 20-jarige toeriste had de jonge gids ingehuurd om haar rond te leiden door de stad Jaipur. De man gaf haar echter eten met drugs erin en verkrachtte haar. Vorige maand werd in India een bende opgerold die een Japanse een maand lang zou hebben vastgehouden en mis bruikt. De bendeleden deden zich eveneens voor als gidsen en vergrepen zich vermoede lijk ook aan andere vrouwen die alleen reisden. Het tempelcomplex Angkor in Cambodja krijgt meer beveili gers, nu er opnieuw mensen zijn betrapt op het maken van naaktfoto's. Ditmaal zijn twee Amerikaanse vrouwen beboet en het land uitgezet, omdat ze met hun blote billen op de foto waren gegaan in de tempel, meldden Cambodjaanse media gisteren. De twee Amerikaan- sen mogen, net als drie Franse toeristen, vier jaar lang het land niet in. De Fransen waren eveneens in het heiligdom bloot op de foto gegaan. Eind ja nuari dook er op sociale media Elektricien had garage vol Picasso's De elektricien van Pablo Picas so en zijn vrouw staan vandaag voor de rechter voor 'het in be zit hebben van gestolen goede ren'. In de garage bewaarde het stel 271 kunstwerken die zij vol gens de erfgenamen van de in 1973 overleden Spaanse schil der uit Picasso's laatste wo ning, in het Franse Mougins, hebben gestolen. Het gaat om 180 schilderijen en schetsen en een zakboekje met tekeningen. Pierre Le Guennec (75) en zijn vrouw Danielle (71) zeggen dat Jacqueline, de in 1986 overle den weduwe van Picasso, hun de werken heeft geschonken. ook al een foto op van een tradi tionele danseres, die topless po seerde op het werelderfgoed uit de 12e eeuw. Apsara Authority, dat belast is met de beveiliging, noemt de foto's 'daden van onthei liging'. „Ik snap niet wat mensen ertoe drijft om dit te doen", aldus een woordvoerder. Unesco, de tak van de Verenigde Naties die gaat over het werelderfgoed, noemde de foto's 'weerzinwekkend' en riep Apsara op actie te onderne men. Meer beveiligers moeten voorkomen dat toeristen op nieuw naakt op de foto gaan in het beroemde tempelcomplex. De Russen zijn zich goed bewust van de macht van dit westers wa pen en hebben al gedreigd on geëvenaarde tegenmaatregelen te nemen. „Het betekent regelrechte oorlog", aldus Andrey Kostin, de hoogste baas van VTB Bank, de tweede bank van Rusland. Iran weet wat het betekent. De Iraanse banken zijn al sinds 2012 afgesloten van het internationale betalingsverkeer. De economie van de grote olieproducent heeft daar ernstig onder te lijden. Swift is de spil van het internatio nale betalingsverkeer. Bij dit in Brussel gevestigde instituut zijn 10.500 financiële instellingen uit 215 landen aangesloten. Per jaar verwerkt Swift voor 6000 miljard dollar aan betalingen. Wordt Rus land daarvan uitgesloten, dan ko men de oliedollars, waarop de Russische staatskas leunt, niet meer binnen. Ambtenaren, scho len, ziekenhuizen en leger krijgen dan geen geld meer. Swift besluit niet zelf over sanc ties tegen Rusland, maar laat zich leiden door druk uit de Europese Unie en de VS. Vorig jaar septem ber opperde het Verenigd Konink rijk al om Rusland uit het Swift- systeem te gooien, maar daar was toen geen meerderheid voor. Nu klinkt de roep om het Swift- wapen opnieuw. De industrieën - met name de Duitse en Franse die veel exporteren naar Rusland - huiveren echter bij de gedachte aan stokkende geldstromen. De Russen hebben aangekondigd zelf een internationaal betaalsys teem op te tuigen, zodat ze Swift kunnen passeren. Dat systeem zou in mei klaar moeten zijn. krijgen geen visum meer voor de EU en hun tegoeden in de EU worden bevroren. Het zou naar verluidt gaan om vijf Russen, van wie drie met een militaire achter- grond en twee parlementariërs, veertien Oekraïners en negen niet-commerciële organisaties in voornamelijk Oekraïne. Ook Griekenland stemde in met de voorgenomen uitbreiding van sancties. Tien dagen geleden kon den de ministers geen overeen stemming met de pro-Russische nieuwe minister van Buitenland se Zaken Nikos Kotzias bereiken, en werd als compromis besloten een aantal bestaande sancties met een halfjaar te verlengen. nu v.a. zie stipreizen.nl/plbpo nu v.a zie stipreizen.nl/ittos DINSDAG 10 FEBRUARI 2015 ANGKOR HONGKONG JAIPUR GRASSE Pablo Picasso foto HH Bert Koenders tijdens het gesprek gisteren met de ministers van Bui tenlandse zaken. Vanaf links: Philip Hammond (Engeland), Edgars Rinkevics (Letland), Frank-Walter Steinmeier (Duitsland) en Laurent Fabius (Frankrijk), foto HH Dresden/ Verblijf in 4-sterren majestueus herenhuis! april t/m oktober naar o.a. Wroclaw, Krakau en Auschwitz gratis voorovernachting, 10 x ontbijt en 8 x diner en Nederlandsspr. chauffeur inclusief vele extra's 479 Lucca Voltierra San Gimignano april t/m oktober incL vliegreis, hotels, ontbijt, rondreis en Nederlandsspr. reisleiding o.a. Pisa, Lucca, Florence, Siena en San Gimignano 6 x diner voor slechts 35 p.p 479 boek online of bel met 088 - 70 70 600 ffir\Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. sSr De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Kijk dus snel op stipvandedag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9