Minder jongeren zonder diploma Direct kritiek op naam politieke groep Denk BINNENLAND 7 LV V Incl. 150 belmin/sms Incl. 100MB data I I ZILVER, GOUD ZWART (§D 1 Hele periode korting! 1000MB €30 P/MND In grootstedelijke gebieden komt meer problematiek samen, waar door de kans op uitval groter is, verklaart Corian Messing van het Nederlands Jeugdinstituut. „Ik ben blij met de verdere daling, maar we zijn er nog niet", reageer de minister Jet Bussemaker van Onderwijs gisteren op de cijfers. „Uiteindelijk wil je dat er geen en kele jongere zonder diploma de school verlaat." Omdat vooral scholieren uitval len die overstappen van het vmbo naar het mbo, wil de minister de uiterlijke inschrijvingsdatum ver vroegen naar 1 mei. „Zij hebben nu een vmbo-diploma en moeten zich dan in september weer er gens melden. Als ze zich op 1 mei moeten inschrijven, vallen ze minder tussen wal en schip. Mbo-scholen kunnen dan het ge- Online inloggen met ID-kaart getest Er komen proeven waarbij mensen met een identiteits kaart, rijbewijs of bankpas kunnen inloggen op websi tes van de overheid. De tests maken onderdeel uit van de ontwikkeling van een nieuw en veiliger online- identificatiesysteem. Dat heeft het kabinet gisteren aangekondigd. 'Bij mishandeling ook dieren checken' „De aanwezigheid van mis handelde dieren is soms een De twee hebben mogelijk al een probleem. GGZ Friesland over weegt juridische stappen omdat een onderdeel van die instelling ook de naam Denk draagt. Het lo go van de Kamerleden zou 'opval lende gelijkenissen' vertonen met het logo van Denk basis-GGZ. Kuzu en Öztürk hebben al een aantal ideeën bekendgemaakt. Zo willen ze dat het woord alloch toon wordt afgeschaft en dat alle kinderen op school verplicht ge schiedenisles krijgen over de komst van migranten naar Neder land. Ook bepleit Denk een (nog uit te werken) arbeidsquotum voor 'mensen met een kleurtje', te beginnen bij het kabinet, en wil de beweging racisten weren bij de overheid met behulp van een 'racismeregister'. Het voorma lig ministerie van Koloniën, waar nu de PvdA-fractie zetelt, moet worden omgevormd tot een mu seum voor slavernijverleden. een document komt, zeggen ze toch dat het vals is. Nederland is een van de weinige landen in Europa die dit beleid heeft." Andere tF'ers komen uit landen als Rwanda en Bosnië. Ook zij worden soms uitgezet, maar dan vaak pas na een uitleveringsver zoek van het land van herkomst dat hen wil vervolgen voor hun misdaden. Afghanen maakten eind 2013 60 procent uit van alle ongeveer 180 tF'ers in Nederland. In 2014 zijn er tientallen onder zoeken begonnen tegen Syrische vluchtelingen die asiel aanvroe gen in Nederland. Mochten zij worden verdacht van misdaden te gen de menselijkheid in hun land, dan krijgen ze hier geen asiel. Ze worden echter ook niet uitgezet, omdat Nederland nu nie mand uitzet naar Syrië. Een deel van de oppositie in de Tweede Kamer pleitte vorige week ook voor het opschorten van uitzettingen naar Afghanis tan. In elk geval tot het lot van Fe- da Amiri bekend is. Staatssecretaris Teeven (Asiel, WD) ziet dat voorlopig niet zit ten. Het wachten is op nieuws van de zoektocht van Tamana. Hoe bang zij ook was, ze kon niets anders doen dan haar vader zoeken, vond ze. VOORTIJDIGE SCHOOLVERLATERS signaal van geweld tussen gezinsleden en, andersom." Staatssecretaris Martin van Rijn (VWS) schrijft dat in een brief aan de Tweede Ka mer. Hij wil daarom dat meer op dieren wordt gelet als het gaat om geweld in huiselijke kring. Marechaussees bij Ttaeede Kamer Bij de ingang van de Twee de Kamer staan sinds giste ren marechaussees in plaats van politieagenten. De Ko ninklijke Marechaussee neemt beveiligingstaken over van de politie. De bewa king van gebouwen vanwe ge terreurdreiging, vergde veel politie-inzet. sprek aangaan en beter inplannen wat ze nodig hebben voor het vol gende schooljaar." De daling van het aantal school verlaters is vooral te danken aan het feit dat scholen hun leerlin gen meer achter de broek aan zit ten bij verzuim. „Haal leerlingen uit de anonimiteit", zegt ook Ar jen van Kralingen van het Hoorn- beeck College in Rotterdam. Dat ROC heeft de minste vroegtijdig schoolverlaters van Nederland. „Ze moeten merken dat je weet wie ze zijn. Bij verzuim hebben we vóór 10.00 uur contact: waar ben je? We mailen elke week met de ouders van de kwetsbare groep: hoe gaat het met de kinde ren? We doen veel aan studieloop- baanbegeleiding en contact met de leerplichtambtenaar. En we bieden goed onderwijs, zodat leer lingen graag naar school gaan." Het is nu de vraag in hoeverre het aantal schoolverlaters nog verder kan dalen. „Dat wordt een opga ve. De makkelijke gevallen heb ben we gehad", beaamt minister Bussemaker. Ook scholen hebben het gevoel dat er een harde kern overblijft. Van Kralingen: „Sommi ge scholieren zijn niet bestand te gen schoolbanken. Een les, een rooster, daar passen ze niet in." DINSDAG 10 FEBRUARI 2015 14-inch Retina-display 8-megapixel camera FaceTime HD-camera alle netwerken Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 I Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 ioo6(2) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 f door Freke Remmers DEN HAAG - Het aantal jongeren dat zonder diploma school verlaat, is opnieuw afgenomen. In het schooljaar 2013-2014 ging het om bijna 26.000 jongeren (1,9 pro cent), een daling van 2000 ten op zichte van het jaar ervoor. Sinds 2005-2006 is het aantal nagenoeg gehalveerd. DEN HAAG DEN HAAG DEN HAAG - Geen moslimpartij of Turkenpartij, maar een politieke be weging voor alle Nederlanders die het gehad hebben met het 'racis tische klimaat'. Met die boodschap lanceerden ex-PvdA'ers Tunahan Kuzu en Selcuk Öztürk gisteren Denk, dat in het Turks - heel toeval lig - gelijkwaardig betekent. 'foute' pa DEN HAAG Percentage voortijdige schoolverlaters per regio in schooljaar 2013-2014 minder dan 1,5% 1,5%- 1,8% 1,8%-2,1% meer dan 2,1%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7