Mmf: Snel duidelijkheid over skatebaan OM eist vrijspraak voor drugssmokkel vanwege falend politieonderzoek Parallelweg Tractaatweg dé oplossing jgpR»-: maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 29 w excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn Maakt er meer vakantie van. Bertus Franse, voorzitter van de dorpsraad Westdorpe, is daar een groot voorstander van. „Maar", realiseert hij zich ook, „het is ge makkelijker gezegd dan gedaan. De Tractaatweg (Terneuzen-Zel- zate) wordt de komende jaren wel verbreed, maar voor een parallel weg is geen geld, zegt de provin cie. Zoals er kennelijk nergens meer geld voor is." Het idee voor een parallelweg is niet nieuw. Loek de Beleir, land bouwer in Westdorpe en vorig jaar kandidaat-raadslid voor het CDA in Terneuzen, hield er een hartstochtelijk pleidooi voor. Hij wees erop dat het alleen maar drukker wordt met landbouwver keer op de Graaf Jansdijk, omdat coöperatie CZAV de graanopslag Er wordt al ruim drie jaar gesteg geld over een skatebaan in Kloos terzande. Een intitiatiefgroep, on der leiding van De Cock, begon eind 2012 de zoektocht naar een geschikte locatie, die tot op heden geen succes had. De Cock zat afgelopen zaterdag om de tafel met wethouder Jean-Paul Hageman. „Over een maand moet er duidelijkheid zijn over die skatebaan", vertelt Hage man. „We onderzoeken nu een paar locaties." De parking bij het viaduct Den Eeck en het terrein van de scouting zijn in beeld, evenals de natuurspeeltuin. Hage man: „Maar het is lang niet zeker dat die baan op een van die loca ties komt. Het zou goed kunnen dat nog een andere plek naar bo ven komt. In ieder geval moet het niet nog eens vier jaar duren voor er eindelijk duidelijkheid is." Een medewerker van een haven bedrijf zag die ochtend dat een aantal zogenoemde flat racks, on derstellen voor containers, ver plaatst waren. Hij ontdekte onder een van die racks een aantal pak ketten waarna hij de politie waar schuwde. De politie hield korte tijd later J. aan omdat een bedrijfs auto, die hij had uitgeleend aan een kennis, beschadigd was aange troffen op het haventerrein. Ver moedelijk is volgens de aanklager een flat rack, tijdens het nachte lijk verplaatsen door die smokke laars, op die auto terecht geko men. Of dat inderdaad is gebeurd, is niet duidelijk omdat er geen technisch onderzoek is uitge voerd naar de schade. Evenmin is onderzocht naar wie J. die bewus te nacht heeft gebeld. Uit het dos sier blijkt, aldus de officier, dat J. die nacht iets na vieren is gebeld en vervolgens heeft hij een aantal anderen gebeld. „Maar we weten niet wie dat zijn omdat er tot mijn verbazing geen onderzoek naar al die nummers is verricht." De officier stelde dat hij het zeer sterke vermoeden heeft dat J. veel meer met die smokkel te maken heeft dan hij bereid is toe te ge ven. „Maar ik kan het niet bewij zen. Daarom vraag ik vrijspraak." Volgens hem staat in het dossier keurig wat de politie aantrof en hoorde van getuigen. „Maar er is niet verder gekeken." Raadsman Martijn van der Want vroeg ook om vrijspraak. Ook hij constateerde dat op basis van het dossier er geen enkel overtuigend bewijs is te vinden dat zijn cliënt ook maar iets te maken heeft met de invoer van de drugs met een straatwaarde van 3,5 miljoen euro. Hij liet ook doorschemeren dat, als de rechtbank tot vrijspraak komt, zijn cliënt een schadever goeding eist voor de dagen dat hij onterecht heeft vastgezeten. Uitspraak 23 februari. Volgens de aanklager staat in het dossier keurig wat de politie aantrof, maar is er niet verder gekeken aan de Axelse Sassing - ten noor den van Westdorpe - fors heeft uitgebreid. De strijd is nog niet verloren, denkt raadslid Rian de Feijter (TOP/Gemeentebelangen). Eind deze maand is er een informatie avond over verbreding van de Tractaatweg. Ze zal er weer plei ten voor een parallelweg, dan wel er alvast grond voor te reserveren. Ze heeft ook al een potje op het oog: de financiële meevaller van de Sluiskiltunnel. Overwinteren aan de CostadelSol Lourdes Klassiek of via Nevers Het is volgens de wethouder niet makkelijk een locatie te vinden. „We moeten rekening houden met de wensen van de gebruikers, maar er moet ook draagvlak on der de bewoners zijn." Hageman houdt ook de optie van een mobiele skatebaan open. „Als de kinderen die de skatebaan ge bruiken groot zijn, hebben ze er misschien geen behoefte meer aan. Dan zouden we hem kunnen verhuizen naar een plaats waar ze juist een skatebaan willen." Zodra een locatie is aangewezen, kunnen De Cock en zijn me de-initiatiefnemers een subsidie aanvragen bij het Oranjefonds, al dus Hageman. De gemeente Hulst betaalt niet mee aan de ska tebaan. Rondreis Griekenland Corfu Prachtige Ierse Kusten maaskantreizen.nl DINSDAG 10 FEBRUARI 2015 \wa( t 'i vi'-WrfB WESTDORPE - De oplossing is zo simpel en tegelijkertijd zo moeilijk. Leg een parallelweg langs de Trac- taatweg bij Westdorpe aan en de Graaf Jansdijk zal grotendeels van landbouwverkeer verlost zijn. door Bob Maes KLOOSTERZANDE - Binnen nu en een maand, is er duidelijkheid over de komst van een skatebaan in Kloosterzande. Die toezegging deed wethouder Jean-Paul Hage- man aan initiatiefnemer Coen de Cock. Het moet niet nog eens vier jaar duren voor er duidelijk heid is over de skatebaan, vindt wethouder Hageman door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie Jo Valente haalde gisteren fors uit naar de politie. Volgens hem is er veel te weinig onderzoek gedaan naar de smokkel van 104,2 kilo co caïne die in 2012 via de haven van Vlissingen werd ingevoerd. Daar door moest hij voor de rechtbank vrijspraak eisen tegen de oud-inwo ner van Goes, Hendrik J. (44) die na de vondst van de coke werd aan gehouden en opgepakt. Landbouwmachine op het pad langs het huis van Brigitte Corsius. „Ik ben bang dat er een keer zo'n machine bij mij naar binnen valt", foto Brigitte Corsius 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Vistamar in Benalmadena. Vertrek: 29 maart e.a 7 dagen vanaf 499 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. Vertrek: 26,30 april, 10,14,24,28 mei e.a. 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia. Athene, Delphi. Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. 11 dagen vanaf 799 11-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a.Belfast, TitanicBelfast, Dublin, Giant's Causeway, Ring of Kerry en Cliffs of Moher! Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 31 mei, 21 juni, 5 juli, 16 aug., 25 sept. ««•SSKo. sgr rfefff! excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60