Zilver voor MTV bij NK springen ?vi 36 SPORT igym FC Twente en Heracles maken zorgelijke tijden door. De clubs zitten zwaar in de problemen en de fans zijn boos. WWf.W'! ENSCHEDE/ALMELO - Om de toe stand van het Twentse voetbal te illustreren hoef je alleen maar de beelden van 'wat' fans er bij te pakken. Gekwelde supporters symboliseerden het voorbije weekend de onmacht van twee de uithangborden voor de regio. Za terdagavond bij FC Twente was het stadion na 90 minuten al voor de helft verlaten. De achtergeble ven fans jouwden de spelers na de zoveelste teleurstellende pres tatie genadeloos uit. Een groepje schreeuwde zelfs om het hoofd van de trainer. Nog geen 24 uur later stonden in Almelo zo'n 200 supporters de spelersbus van Heracles op te wachten na de vernederende 3-0-nederlaag bij Willem II. Of de voetballers maar even tekst en uit leg wilden geven. Het is het be kende tafereel bij elke club in nood. En in nood, dat ze zijn, FC Twen te en Heracles. De tijd dat ze in de rest van Nederland bijna met jaloerse ogen naar dat relatief klei ne gebied met twee florerende eredivisieclubs keken is (even?) voorbij. Het is geen lente meer in Twente, maar crisis in Twente. Bij de FC bladdert de glans er op dit moment van alle kanten af. Het spel is teleurstellend, de klas sering valt tegen en het ergste van alles is nog dat de financiële problemen zorgwekkend zijn. Zelfs het speelveld, de eerste voor waarde voor een voetbalclub, ver keert in verre staat van ontbin ding. In die wilde zee is het beker toernooi de reddingsboei waar ie dereen zich maar aan vastklampt. Bij Heracles woekert de malheur als onkruid op een prachtige stoepschildering. Terwijl de club in de steigers staat en letterlijk en figuurlijk bouwt aan de toekomst, brokkelt de basis (lees: het eerste elftal) af. Het mooiste stadion van de eerste divisie wordt steeds meer een spookbeeld in Almelo. Velen hebben lange tijd gedacht dat het met Heracles wel goed zou komen dit seizoen, maar na 22 duels bevindt de club zich nog altijd in het mijnenveld van de eredivisie en klaagt de trainer over de intrinsieke motivatie van zijn spelers. Het was een alarme rende boodschap van John Stege- man, zondag in Tilburg. Kort samengevat: de twee clubs die jarenlang als voorbeeld wer den gezien voor de rest van het land hebben zo hun zorgen. En probeer al die belangen maar eens fatsoenlijk te managen, zoals Alf red Schreuder en John Stegeman dat voor een groot deel moeten doen, al heeft de eerstgenoemde nog wel vier assistenten naast hem op de bank. Een potsierlijk gezicht. De trainers Schreuder en Stege man zaten vorig jaar nog bij el kaar in de klas, op de cursus coach betaald voetbal, en staan nu zonder de bagage van een rijke trainersloopbaan voor enkele cru ciale maanden. Ga er maar aan staan. Sneller en harder kan een ontgroening niet gaan. De twee kunnen niet putten uit eerdere er varingen en zullen met vallen en opstaan hun clubs uit het oog van de storm moeten halen. Kennis van het spelletje alleen is in deze fase van het seizoen allang niet voldoende meer. Het afbreukrisi co is groot, net als de druk. Maar beide clubs hebben willens en we tens voor een jonge oefenmeester gekozen. Het grote verschil is dat Stegeman niet onder vuur ligt van de eigen achterban. Dat kan van Schreuder niet worden gezegd. De oefen- meester loodste Twente vorig jaar nog naar de derde plek. Ondanks het gegeven dat de club Michel Jansen naar voren schoof, was het wel degelijk Schreuder die de pi ketpaaltjes sloeg. Dat krediet is hij nu kwijt en het terugwinnen van het vertrouwen van de eigen aanhang wordt een akelig lastig verhaal. Zo diep zit de frustratie al bij de supporters. Ordinair overleven, daar komt het simpel gezegd op neer de komen de weken in beide kampen. Te be ginnen komend weekend als Twente bij Ajax op bezoek gaat en Heracles Feyenoord ontvangt. Ook dat nog. 1 MI MfiaSHHaaMffll Daarmee eindigde MTV op plek twee, net achter Sport en Vriend schap. Het Zeeuwse team haalde daarnaast nog twee zesde klasse ringen op tumbling en tafelsprin- gen. Ook de junioren van MTV hadden zich voor het NK ge plaatst op twee onderdelen. Luna Marinissen, Roxanne Cappon, Floor Adriaanse, Vivian Poppe, Ra chel Louws, Estelle van de Hamer werden deze wedstrijd bij gestaan door Michelle Vreeke en Jordan van Herwijnen. Met een zevende plek bij het tumbling en een tien de plaats op tafel waren ze tevre den. Senior turnster Joëlle Dhanis van MTV Middelburg haalde in Eindhoven tijdens de achtste lan delijke finale in de eerste divisie een mooie achtste plaats. Dhanis vergaarde haar punten met een mooie vloeroefening (11,600) een tsukahara-sprong (12,075), een redelijke brugoefe- ning (8,900), terwijl ze afsloot met een superieure balkoefening waarvoor ze de hoge score van 12,650 kreeg van de jury. Hiermee is Dhanis geplaatst voor de lande lijke kwartfinale. Tijdens de turnfinales van de regio Zuid West Nederland in Ter neuzen bleek opnieuw dat er in Zeeland goed wordt geturnd. De finale in de derde divisie en de tweede voorwedstrijd in de vier de divisie leverden diverse keren eremetaal op voor de Zeeuwse deelnemers. De organiserende ver eniging EMM had in sporthal de Vliegende Vaart succes met goud, zilver en brons. Maar ook VTV Vlissingen deed goede zaken, ter wijl de enige deelnemende turn ster van Thor Sas van Gent het po dium haalde. Ook Voorwaarts uit Axel haalde eremetaal. Goud was er voor EMM met Kyenna de Meyer bij de Instap Dl. Ze eindig de met twee punten voorsprong op de nummer twee op het hoog ste treetje van het podium. De plaatsingen van VTV-turn- sters Yara Helleman, Charlotte de Kam en Femmy Gunther zijn bij zonder. Deze turnsters zijn pas ge promoveerd naar de vierde divisie en Yara Helleman haalde meteen de beste score op alle vier de toe stellen, terwijl Charlotte de Kam de tweede score op brug, balk en vloer haalde. Ronde Vlaanderen integraal op tv Wielerliefhebbers hoeven op zondag 5 april geen mi nuut te missen van de Ron de van Vlaanderen. De wie lerklassieker wordt dit jaar door Sporza van start tot fi nish integraal uitgezonden op het eerste Belgische net Eén. Zoals gebruikelijk be gint de uitzending al ver voor de start in Brugge met interviews. Nieuw is dat daarna de koers vanaf kilometer nul te volgen is. Tinkov: Contador kan zomaar stoppen Alberto Contador zou zo maar na dit seizoen zijn wie- Ierloopbaan kunnen beëindi gen. Dat zegt Oleg Tinkov, de grote baas van de ploeg Tinkoff-Saxo waarvoor de Spanjaard fietst. Het con tract van Contador loopt dit jaar af. Hij heeft zijn zinnen gezet op winst in de Giro d'Italia en de Tour de Fran ce. „Het zou kunnen dat hij de dubbel pakt en dan stopt." McLaren legt Bruno Senna vast McLaren kan weer pronken met de naam Senna. De Brit se autofabrikant, gespeciali seerd in racewagens, presen teerde de Braziliaan Bruno Senna gisteren als coureur. De neef van de legendari sche Ayrton Senna gaat dit seizoen achter het stuur zit ten van de nieuwe sportwa gen van McLaren, de 650S GT3. Ayrton Senna werd in 1988,1990 en 1991 wereld kampioen in de Formule 1 in een McLaren. Cambuur mist Ogbeche in derby Bartholomew Ogbeche moet zondag de Friese der by tussen SC Cambuur en sc Heerenveen aan zich voorbij laten gaan. De Nigeriaanse spits ging akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, een schorsing van twee wed strijden waarvan één voor waardelijk. De topschutter van Cambuur (tien doelpun ten) mist daardoor de con frontatie met Heerenveen. RBVM krijgt klop in eigen huis De rolstoelbasketballers van RBVM speelden het afgelo pen weekeinde hun zesde competitieronde. In de Middelburgse sporthal De Sprong werd met 54-25 verloren van GSVAi. On danks de nederlaag maakte topscorer Mare Tasma het mooiste punt van de dag. De speler van RBVM scoorde in de laatste seconden van het tweede kwart een driepun ter vanaf de middellijn. Ttaents voetbal Crisis in door Leon ten Voorde De spelers van FC Twente druipen teleurgesteld af na de nederlaag tegen Excelsior, foto VI Images UITSLAGEN BADMINTON Eerste klasse: Vridos-SVNB 4-4. Derde klasse: Rillandia Smashers 2-Zierikzee 1 2-6. Vierde klas se: Den Ossaert-Marathon 2 4-4. Vijfde klasse: Terneuzen 3-Astroïden 2 2-6, Astroïden 2-Terneu- zen 2 4-4. Dubbel A: De Stenge-'t Pluumpje 4 4-2, Sinar'75 2-Schepnet 6-0. Stand: 1. Sinar'75 2 13-62 (kam pioen), 2. Rillandia Smashers 5 13-50, 3. Zeeland 2 12-46, 4. De Stenge 14-41, 5. 't Pluumpje 4 14-38, 6. Schepnet 13-32, 7. Sinar '75 10-13, 8. Terneuzen 5 14-19. Dubbel B: De Stenge 2-Ter- neuzen 4 3-3, Astroïden 4-Terneuzen 4 3-3, De Stenge 2-Rillandia Smashers 6 4-2, 't Pluumpje 5-Astroïden 5-4. ZAALVOETBAL Regionaal Zaalvoetbal Walcheren (RZW). Eerste klasse: Uiterton 1 - Zoutelande 2-9, Damen/Schelde - SC Baskensburg 5-2, Meiveld - Het Vlot 5-9, Domburg ZV 1 - Geen Idee 1 8-2. Tweede klasse: Geen Idee 2 - TA Control Systems 12-3, Intersport - WZP 4-8, FC Logus - SC Torna 4-6, Arnemuiden - FC MBE 6-4, EMTE - Zeeland koeltechnk 4-3. Derde klasse: Grieps - KWPD 3-12, Jobse - De Buuzen 5-6, Van Boxtel tglwrk - Akkerdaas 3-5, Blauwwit - Gsm4You 5-8, Roodwit - Flamingos 4-1. Vierde klasse: Schinkel adviesgrp - FC Man Uni ted 4-2, Geen Idee 3 - Domburg ZV 2 10-4, Zeeuwsche Stryders - MCD Dekker 2-7. WIELRENNEN Al Khor Corniche. Ronde van Qatar. Tweede etappe, Al Wakra - Al Khor Corniche: 1Kristoff (Noo) 194 km in 3.49.51, 2. Guardini (Ita), 3. Van Avermaet (Bel), 4. Sagan (Slw), 5. Boonen (Bel), 6. Haussier (Aus), 11Terpstra. Algemeen klassement: 1. Kristoff 7.39.31, 2. Boo nen 0.01, 3. Van Avermaet 0.03, 4. Guardini 0.04, 5. Terpstra 0.08, 6. Burghardt (Dui) 0.09. door Janny Vermeule VLISSINGEN - Het seniorenturnteam van MTV Middelburg heeft zilver gehaald tijdens het NK groepssprin- gen in Almelo. Het team, dat be stond uit Larissa Cappon, Julie Adriaanse, Naomi Klapwijk, Ashley Wisse, Lorindy van Roo, Isabel Pro voost, Thyra Celdof, Marielle Tan- ge en Freija Celdof, haalde op de minitrampoline een puntentotaal van 24.15. BRUSSEL KOPENHAGEN LONDEN ZEIST MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58