Het polletje dat helemaal geen polletje is SPORT 35 „Ik ben vandaag direct naar de be wuste plek op het veld gelopen, maar ik heb geen polletje kunnen ontdekken", zegt hij 'the day after'. In plaats daarvan trof hij iets anders aan. „Ik zag ineens een kuiltje. Daardoor moet de bal zijn opsprongen toen de doelman (Mickey van der Hart) de bal wil de wegtrappen." Het ooit zo fraaie biljartlaken - in 2012 nog uitgeroepen tot beste veld van de Jupiler League - is dus plots ver worden tot een variant van het snookerspel. Feit blijft dat een oneffenheid aan de Deventer grasmat de Eagles zondag de das om heeft gedaan. En dat steekt de terreinknecht uit Dalfsen, vanzelfsprekend. „Toen ik het zag gebeuren kon ik wel door de grond zakken. Het punt zat al in de tas, de stemming in het stadion was opperbest, en dan verlies je zo'n wedstrijd alsnog door een hobbelig veld..." Vrij snel drong bij Roerink het be sef door dat hij en de club het mikpunt zouden worden van spot. „De media lusten hier wel pap van. Vanochtend werd de club gebeld door het Jeugdjour naal en ook Man Bijt Hond wilde langskomen. Maar die zijn afge wimpeld." Van schuldgevoelens zegt Roe rink inmiddels geen last meer te hebben. „Het eerste dat door je hoofd spookt, is: ik ben verant woordelijk voor het veld. Maar het gebeurde in de 88e minuut. Er was al een hele wedstrijd op ge speeld, dan kan zoiets gebeuren. Overal." Uit een tussenklasse- ment, van cijfers die de aanvoer ders van de achttien eredivisie clubs geven aan alle velden, blijkt echter dat de staat van de Deven ter grasmat weieens beter is ge weest. De zes kunstgrasvelden sluiten de rij, maar van alle na- tuurgrasvelden scoorde GA Eagles tot aan de winterstop het laagst. En dat terwijl dezelfde mat vorig seizoen nog als vierde eindigde. „Maar daar zijn duidelijke oorza ken voor", meent Roerink. ,De eer ste wedstrijd van het seizoen, te gen FC Groningen, kwamen er al flinke plassen op het veld te lig gen. En alle regen van de laatste maanden heeft het veld ook geen goed gedaan." Het is volgens Roe rink net als met de oogst of met wijn: „Het ene jaar is beter dan het andere." Toch zal hij samen met de club te rade gaan hoe het beter kan. „Misschien moeten we denken aan andere bemesting." Maar begin bij Roerink niet over kunstgras. „Die discussie zal nu wel weer oplaaien, maar natuur- gras hoort bij dit stadion. Hoe ver velend het ook is dat dit is ge beurd, het hoort bij de charme van het spel. Zand erover en op naar de volgende wedstrijd." Doelpunt Bakx helpt Oss niet Vlissinger Istvan Bakx was gisteravond trefzeker in de Jupiler League voor zijn ploeg FC Oss. De Zeeuwse voetballer zette zijn ploeg bij WV op een o-i-voor- sprong, maar na rust kwam de thuisploeg langszij en won het duel met 2-1. Sparta Rotterdam, met Vlissinger Jeremy de Nooijer in de ba sis, versloeg Helmond Sport met 5-0. Koploper blijft NEC dat met 5-2 van Jong PSV won. Dimitrov ontsnapt tegen Mathieu Grigor Dimitrov is ontsnapt aan uitschakeling in de eer ste ronde van het tennistoer nooi in Rotterdam. De als vijfde geplaatste Bulgaar liet zich bijna verrassen door de Franse qualifier Paul-Henri Mathieu: 4-6 7-6 (2) 6-2. Dimitrov overleefde in de tweede set twee wedstrijd- punten maar stelde in de tie break orde op zaken. In de derde set gunde hij Mathieu geen kans meer. Dimitrov reikte twee jaar geleden nog tot de halve finales in Ahoy. Bouzambou speelt gelijk met Oranje Het Nederlands zaalvoetbal team is in de eerste van de twee oefeninterlands tegen Slowakije blijven steken op een 3-3-gelijkspel. Met Said Bouzambou uit Vlissingen in de gelederen en zijn oude re broer Hoessein op de tri bune kon de ploeg van bondscoach Marcel Loosveld een voorsprong niet vasthou den. Het werd 3-3. Vanavond treffen ze elkaar opnieuw. De Bruyne krijgt 20.000 euro boete Kevin De Bruyne heeft een boete van 20.000 euro gekre gen wegens belediging. De tuchtcommissie van de Duit se voetbalbond achtte bewe zen dat de Belgische interna tional van VfL Wolfsburg tij dens de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt een bal- lenjongen voor „mother fucker" uitmaakte. De Belg en zijn club hebben de straf gisteren geaccep teerd. PSV legt Arias langer vast PSV heeft Santiago Arias voor langere tijd vastgelegd. Het contract van de Colom biaanse rechtsback in Eind hoven is gisteren opengebro ken en met twee jaar ver lengd, tot de zomer van 2019. Arias (23) verhuisde in 2013 van Sporting Portugal naar PSV en werkte zich al snel op tot een basisspeler in het elftal van trainer Phillip Co- cu. DINSDAG 10 FEBRUARI 2015 Esther Vergeer haalt veel plezier uit het begeleiden van jonge talenten. „Ik probeer ze duidelijk te maken dat ze moeten proberen alles eruit te halen. Dat kan zo gaaf zijn." foto VI Images door Roy Heethaar DEVENTER - In de media was er vol op aandacht voor en bij menig kof- fieautomaat zal er gisteren over ge sproken zijn: het polletjesincident dat Go Ahead Eagles zondagmid dag in de slotfase noodlottig werd tegen Ajax (1 -2). Maar Ron Roe rink, de terreinknecht van De Ade laarshorst, kwam bij nadere inspec tie tot de conclusie dat de boosdoe ner helemaal geen polletje is ge weest. Volgens de terreinknecht van Go Ahead Eagles werd zijn club helemaal niet ge veld door een polletje De spelers in de eredivisie zijn niet erg gecharmeerd van het voetbalveld in De Adelaarshorst VEN LO ROTTERDAM SITTARD FRANKFURT EINDHOVEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57