DiglTeam wil klanten ontzorgen op ICT-gebied Getijdencentrale blijkt financieel haalbaar 30 BEVELANDEN en THOLEN Traas komt met nieuw rattengif Mosselen met Palm Hop bereid Verras ander met Valentijnsboeket Ondernemersplein 'S-CRAVENPOLDER - Traas Onge- diertebestrijding komt als eerste in Nederland met een nieuw toe gelaten bestrijdingsmiddel voor ratten buiten. Het middel (Rat At tract) is ook volgens de nieuwe normen toegestaan. De regels zijn sinds januari veel strenger. Het ongediertebestrijdingsbedrijf uit 's-Gravenpolder werkt al veel lan ger zo milieuvriendelijk mogelijk. Info via: www.ratattract.nl. YERSEKE - Mosselspecialist Roem van Yerseke introduceert, samen met PALM Belgian Craft Brewers, mosselen bereid met PALM Hop Select. Het gaat om mosselen a la minute, in de schelp. Het berei dingsproces zorgt voor een houd baarheid van 21 dagen, zonder toe voeging van conserveringsmidde len. Het product is verkrijgbaar bij Albert Heijn. HEINKENSZAND - Tot en met vrij dag 18.00 uur maakt het winkelpu bliek in Heinkenszand kans op een Valentijnsboeket. Althans, men kan zo'n boeket voor een an der winnen. Aanmelden kan via de Valentijnkaartjes die bij deelne mende winkeliers verkrijgbaar zijn of via www.winkelcentrum- heinkenszand.nl. Op Valentijns dag worden tien boeketten ver deeld. Cusell: „Veel mensen vergeten dat een slechte beveiliging van je computer duizenden euro's kan kosten. Het meest voorkomende probleem waar wij mee te maken hebben, zijn virussen. Volgens de wet zijn mensen zelf verantwoor delijk voor de veiligheid van hun computer. Daarom is het goed dat je bijvoorbeeld bij identiteitsfrau de kan laten zien dat je je best hebt gedaan om je computer te be schermen." Toch is het beschermen van on der andere particuliere apparaten niet de belangrijkste focus van het bedrijf. Cusell: „Onze insteek is om be drijven en particulieren compleet te ontzorgen op het gebied van ICT. We willen graag een centraal aanspreekpunt zijn." Cusell wijst erop dat bedrijven de informatie- en communicatietech nologie vaak aan te veel verschil lende ondernemingen uitbeste den. „Ik dacht de hele tijd: dat moet beter kunnen. Daarom heb ben wij binnen diglTeam alle maal onze eigen specialisatie." Het gaat niet alleen om een totaal pakket op het gebied van appara tuur, maar ook op het gebied van internet. Zo bouwt het team regel matig websites en applicaties voor bedrijven. In 2012 opende diglTeam zijn eer ste zaak in Koudekerke. „Eigenlijk zijn we sinds 2009 al bezig. In eer ste instantie verliep al onze com municatie via Skype. Dat was toch niet ideaal. Daarom besloten we op zoek te gaan naar een fysie ke locatie", verklaart Cusell. Toen het team eenmaal een geschikte plek had gevonden, werd al snel besloten om tevens een winkel te beginnen. Het bedrijf viel meteen in de prij zen. Zowel in 2013 als 2014 werd diglTeam de Zeeuwse winnaar van de ICTWaarborg Award Servi cebedrijf. „Natuurlijk hopen we die dit jaar weer te winnen. Het is toch een soort kroon op het werk; Ik dacht de hele tijd: dat moet beter kunnen een blijk van waardering", rede neert de ICT-fanaat. Cusell geeft aan van jongs af aan al een fascinatie te hebben voor di gitale apparaten. Zo schroefde hij op zijn zevende al computers uit elkaar. „Dat ging niet altijd goed; er ging weieens het een en ander kapot", reflecteert de onderne mer. Toch gaf hij niet op en een paar jaar later, toen hij tien jaar was, schreef hij zijn eigen compu terprogramma's. Vervolgens was het bijna vanzelf sprekend dat hij technische infor matica ging studeren aan het Technisch College in Ede. Alhoe wel die studie volgens Cusell meer een formaliteit was; „Ik leer de daar niet echt veel nieuwe din gen." Nu, op zijn dertigste, heeft hij twee diglTeam zaken die hij sa men met zeven collega's runt. Het ministerie van Economische Zaken en enkele banken noemen het door het projectbureau Getij dencentrale opgestelde bedrijfs plan 'realistisch'. Het projectbureau onderzocht sa men met bedrijfsleven, kennisin stituten en natuurorganisaties zes varianten van getijdencentrales op hun economische haalbaar heid. Daarbij bleek al snel het voordeel van bulbturbines dóór de dam, boven turbines in een he vel óver de dam. Verder werd duidelijk dat een gro te centrale, vanaf 25 megawatt, voordeliger werkt dan een kleine. Het mag ook weer niet té groot, want vanaf 45 megawatt weegt de opbrengst niet meer op tegen de investering. Vandaar dat de projectgroep kiest voor de één na grootste variant, de near full scale van 25 megawatt. Die levert 85 gigawattuur per jaar en kan daarmee 25.500 huishou dens van stroom voorzien. Een dergelijke centrale kost 250 mil joen euro. De overheid wil hier aan 100 miljoen bijdragen. De rest moet de toekomstige exploitant op tafel leggen. Uit het onderzoek blijkt verder dat alle varianten for se verliezen opleveren. Pas na 'op timalisering' zijn de bedrijfsresul taten neutraal tot licht positief te maken. De grootste optimalisatie komt van de toekomstige bouwers. Zij willen 23 miljoen korting geven als zij de opdracht in 'een mand je' krijgen. Dat betekent dat zij te gelijkertijd met de bouw van de Ik ben enthousiast over de uitkomst van deze marktconsultatie centrale, andere opdrachten in de regio krijgen. Vijf bouwers heb ben interesse getoond in het werk. Als je de innovatieve kennis, opge daan aan de Brouwersdam, ook verzilvert, levert dat weer een 'op timalisatie' van acht miljoen op. Tenslotte kan Rijkswaterstaat de reserveopslag van energie verklei nen van 35 naar 25 procent. Deze 'optimalisatie' bedraagt tien mil joen euro. Het nieuws van de economische haalbaarheid van de centrale is op Goeree-Overflakkee met gejuich ontvangen. „De centrale past in ons streven het eiland in 2020 energieneutraal te maken", geeft wethouder Arend-Jan van der Vlugt aan. „Een doorlaat in de Brouwersdam die naast een verbe tering van de waterkwaliteit in de Grevelingen, ook nog eens voor een groot aantal huishoudens groene stroom levert, sluit hier naadloos bij aan. Met de centrale ontstaan ook nieuwe mogelijkhe den voor toerisme. Daarbij komt dat zo'n innovatieve ontwikke ling Goeree-Overflakkee interna tionaal in de spotlights zet. Kort om ik ben meer dan enthousiast over de uitkomst van deze markt consultatie", aldus Van der Vlugt. Zijn Schouwse collega Ad Verse- put wil nog niet reageren op het onderzoek. De gemeentelijke afde ling communicatie bereidt een persconferentie voor. Antoon Cusell: „Onze insteek is om bedrijven en particulieren compleet te ontzorgen op het gebied van ICT." foto Johan van der Heijden door Janneke Koster GOES - Het jonge ICT-bedrijf digi- Team heeft er sinds kort een loca tie bij. Naast de zaak in Koudeker- ke heeft het nu ook een winkel aan Westwal 7 in Goes. „Eigenlijk zijn wij gewoon wereldverbeteraars op onze eigen manier", redeneert on dernemer Antoon Cusell uit Melis- kerke. Antoon Cusell Q www.digiteam.nl door Ton van den Nouweland BROUWERSDAM - Met de belofte aan bouwbedrijven dat ze meer op drachten krijgen in de regio, is de rekensom voor de bouw van een getijdencentrale in de Brouwers- dam kloppend gemaakt. Wethouder Van der Vlugt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54