Kloetinge verdubbelt Katwijkse voorsprong Redder Conté onder vuur 34 SPORT ROLSTOELTENNIS jjj* Voormalig rolstoeltennisster wil talenten een duwtje in de juiste richting geven. L~~TT Kloetinge loopt 1 op 10 tegen Katwijk. De Zeeuwse hoofdklas ser speelde zaterdag voor de tiende keer tegen de vissersclub en slechts één keer leverde dat een overwin ning op. Dat ene succes dateert van twaalf jaar geleden. Door een late goal van Wilco de Valk stapte Kloetinge destijds met een 2-i-overwinning van het veld, op het eigen Wesselopark. Kloetinge mocht er zaterdag ech ter weer aan ruiken. Een vroeg doelpunt van Daan Esser, in de zesde minuut, bracht de onge naakbaar geachte koploper Katwijk aan het wankelen. De club had er zelfs een dubieuze strafschop voor nodig om de volle dige vangst boven water te tillen. Kloetinge kon echter prat gaan op een voorsprong van 64 minuten. En dat is wat! In de voorgaande negen onderlin ge ontmoetingen stond Kloetinge in z'n totaliteit nog niet zó lang op voorsprong. Tot zaterdag kon Kloetinge tegen Katwijk pronken met 43 minuten voorsprong in ne gen duels. In één wedstrijd werd dat totaal nu meer dan verdub beld. Die 43 minuten zijn ver deeld over vijf periodes. Met ande re woorden: de voorsprongen van Kloetinge tegen Katwijk duurden nooit lang. Eerder dit seizoen leidde Kloetin ge 2t minuten in de thuiswed strijd tegen Katwijk. Jason Tjien Fooh maakte in de 53e minuut de openingstreffer en 21 minuten la ter werd het uit een strafschop van Robbert Susan gelijk. Diezelfde Susan was zaterdag ove rigens de matchwinnaar vanaf de stip. In het begin van deze eeuw mocht Kloetinge ook luttele mi nuten genieten van een voor sprong. ROTTERDAM - Het rolstoeltennis heeft Esther Vergeer (33) veel ge bracht, maar sinds ze in februari 2013 een punt achter haar carrière zette was ze nauwelijks nog op de baan te vinden. „Moet dit nu leuk zijn, dacht ik dan", vertelt Verg eer. „Ik tenniste als een recreant en slechter dan ooit." Voor de in woonster van Woerden liggen de grootste uitdagingen in haar le ven nu buiten de tennisbaan. Deze week is ze actief als toer nooidirecteur van het rolstoeltoer- nooi tijdens het ABN AMRO World Tennis Tournament. Waar Richard Krajicek het uithangbord van het mannentoernooi is, is Es ther Vergeer het gezicht van het rolstoelevenement, dat vandaag van start gaat. Ze kijkt uit naar de optredens van spelers als Stepha- ne Houdet, Gordon Reid en Gust avo Fernandez, respectievelijk de nummers twee, drie en vier van de wereldranglijst. „Het is vaak spectaculair tennis", zegt Vergeer. „Met Maikel Scheffers, Tom Egbe- rink en Rody de Bie doen er ook drie Nederlanders mee. Ik hoop echt dat ze zich kunnen laten zien." Vergeer heeft na een prach tige carrière onder meer 21 grands- lamtitels en zeven olympische me dailles op haar palmares staan. Sinds ze op haar achtste in een rol stoel belandde, heeft sport een be langrijke rol gespeeld in haar le ven. „Dat mijn ouders me niet heel beschermend hebben opge voed is bepalend geweest. Ik moest zelf mijn weg vinden. Ga maar naar buiten, zeiden ze. Pro beer maar. Daar ben ik achteraf ge zien wel blij om. Ieder kind moet toch zand eten of wormen uit el kaar trekken?" Met steun van de hoofdsponsor van het toernooi in Rotterdam is onlangs een talentenprogramma opgestart, waarbij Krajicek en Vergeer als mentor optreden. Vergeer heeft de rolstoeltennist alenten Diede de Groot (18) en Ruben Spaargaren (25) onder haar hoede. „De spelers, maar ook hun ouders, hebben heel veel vragen. We hebben een eerste gesprek achter de rug en communiceren nu vooral via app en mail. Diede en Ruben kunnen tijdens het toer nooi goed rondkijken en er wordt ook een sessie met Andy Murray en Gordon Reid ingepland. Ze kunnen die twee toppers van al les vragen. Na het toernooi gaan we volle bak met de talenten aan de slag." Vergeer weet waarover ze praat en zet zich echt in voor Dat mijn ouders me niet heel beschermend hebben opgevoed was bepalend de groeibriljantjes. „Ik probeer ze duidelijk te maken dat ze moeten proberen alles eruit te halen. Dat kan zo gaaf zijn. Ook kinderen die fysiek bijna niets meer kun nen of mentaal misschien niet helder zijn, kunnen door middel van sport hun grenzen opzoeken. Hun eigen grenzen, maar ook de grenzen in de buurt waar ze wo nen. Naar buiten gaan en met kin deren meedoen op een pleintje, dat draagt bij aan je ontwikkeling. Je moet lef tonen en je ouders moeten het ook aandurven." Een rol als coach, op de baan, ziet ze niet zitten. „Dat ligt mij niet zo." De randzaken om een topsportcar rière heen, dat heeft Vergeer wel altijd geïntrigeerd. „Daarmee kun je jezelf onderscheiden. Als je daar geen begeleiding bij krijgt is het voor de speler en ook de ouders vaak één groot vraagteken. Het is jammer dat er nog te wei nig gebruik wordt gemaakt van de kennis van topsporters. Die hebben een rugzak vol, zet dat dan ook in." Ze wil zichzelf de komende tijd ook graag verder ontwikkelen als spreker. „Ik stel me tijdens die be drijfspresentaties of motivatietrai ningen vaak kwetsbaar en open op. Mensen hebben van mij mis schien het beeld van de vrouw die gouden medailles heeft ge wonnen, die barst van het zelfver trouwen en precies weet waar ze naartoe wil. Als ik dan aangeef dat ik sinds ik gestopt ben ook momenten heb dat ik niet precies weet waar ik goed in ben of wat ik wil, dan heb je vaak snel een klik met mensen." In een andere sport heeft ze nu ook weer een nieuwe uitdaging gevonden. „Ik ben weer begonnen met rolstoel basketbal. „Ja, ik ben fanatiek. Op dat veld komt de topsportmentali teit weer naar boven." VOORSPRONG KLOETINGE TEGEN KATWIJK IJzeren Antonio wil zo graag het succes herhalen dat hij boekte als trainer bij Juventus, de club waar in hij ook als speler dertien seizoe nen excelleerde. Driemaal op rij voerde Conté de Oude Dame naar het landskampioenschap. De eer ste resultaten met 'La Nazionale' - vijf overwinningen, onder meer op Nederland, en een gelijkspel - waren gezien het povere spelers materiaal niet slecht, maar Conté wilde veel meer. Te veel, vinden de clubs. De ambitie van Conté heeft hem nu in aanvaring gebracht met de clubs en hij probeert via de nieu we voorzitter van de Italiaanse KNVB, Carlo Tavecchio, zijn ei sen ingewilligd te krijgen. „Nie mand geeft iets om het nationale team", zei hij onlangs tegen Tavec chio, om eraan toe te voegen: „als je alleen iemand zocht om spelers te selecteren, had je mij niet hoe ven bellen - was je ook goedkoper uit geweest." Gisteren vond spoe doverleg plaats tussen Conté en Tavecchi. Een vroegtijdig ontslag lijkt te zijn afgewend, maar veel zicht op concessies van de clubs is er evenmin. De vraag is of het enorme onder zoek naar matchfixing, dat zou hebben plaatsgehad in de hoogste drie Italiaanse divisies in 20U, een rol zal spelen voor Conté als bondscoach. Het Openbaar Minis terie van Cremona sloot gisteren het onderzoek af en de verwach ting is dat het proces na de zomer zal beginnen. In totaal 250 spe lers, trainers en bestuurders wer den 'doorgelicht'. Tegen 230 is nu een aanklacht geformuleerd. Conté was in die tijd trainer van Siena, waarmee hij promoveerde naar de Serie A. In de laatste we ken, toen de promotie al zeker was, zou hij tweemaal zijn 'zegen' hebben gegeven aan een getruct resultaat, georganiseerd door zijn spelers. Een sportrechter bestrafte 'het niet aangeven' twee jaar te rug met een schorsing van vier maanden, maar het OM klaagt Conté nu aan wegens 'sportieve fraude', iets dat strafrechtelijk heel wat zwaarder weegt. Vergeer helpt nu groeibriljantjes CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Mail tips of reacties naar R.Boogert@pzc.nl door Barry van der Hooft Esther Vergeer Wie zetten Kloetinge op voorsprong in de tien wedstrijden tegen Katwijk en hoe lang kon Kloetinge van die voorsprong genieten? datum doelpuntenmaker minuten 7 feb'15 Daan Esser 64 27 sept'14 Jason Tjien Fooh 21 1 nov'03 Pieterde Graaff 6 1 nov'03 Ronald Zuijdwegt 1 15 mrt'03 Wilco de Valk 11 26 okt'02 Erik de Groene 4 foto Joep Zoeteweij I Infographic Sjoera van der Horst bron Rudy Boogert door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Hij werd binnengehaald als redder van het vaderland, of beter van de 'Azzurri', het Italiaanse na tionale team dat zo wanhopig slecht had gepresteerd tijdens het WK in Brazilië. Maar Antonio Con té ligt nu al op ramkoers. Dat hij gisteren hoorde een van de 130 te zijn die een proces wacht wegens betrokkenheid bij een groot gok schandaal, maakt de situatie er niet beter op. Mickey van der Hart kan wel door de grond zakken na het 'polletjesinci dent'. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45