24 Maanden 50% korting en de Samsung Galaxy S4 twv €399.- 50 Wethouder moet dossier ZEP afgeven Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Thuisfrontafdelingen zijn van waarde voor achterblijvers maar ook voor uitgezonden militairen. van jê45> voor Vodafone Voordeel Web BRUINISSE - Het wemelt van de af kortingen in de militaire wereld. Dus heeft Theo Ketting uit Brui nisse, tot voor kort voorzitter van de Thuisfrontafdeling van het OO- CL, het grijnzend over 'DEN- ZO'-mensen. „Dag-En-Nacht, Zondags-Ook." De Bruënaar kreeg onlangs, op zijn 67ste, pro motie. Hij is benoemd tot vice- voorzitter van het TFCKL, het Thuisfrontcomité van de Konink lijke Landmacht. Daarmee krijgt hij ineens te ma ken met alle thuisfrontafdelingen die operationeel zijn. Zoals op dit moment onder meer de 43ste bri gade, met missies in Irak en Af ghanistan. Is een uitzending voor bij dan wordt de stekker uit de af deling getrokken. Zo niet bij het OOCL (Operationeel Ondersteu- nings Commando Land), waar Ketting ruim 16 jaar bij was be trokken. Deze in Apeldoorn geves tigde logistieke eenheid bestaat uit koks, chauffeurs, verplegers enzovoorts. „Als er een missie of uitzending is dan is 'logistiek er Van ansichtkaart tot over lijdensbericht en alles wat daar tussen zit altijd van'." Dus blijft ook de Thuisfrontafdeling van het OOCL in basis altijd in bedrijf. Duizenden mensen trokken door de jaren heen aan Ketting voorbij. Taak van thuisfrontafdelingen is het ondersteunen van en zorgen voor relaties van uitgezonden mi litairen. De afdeling zorgt dat het thuisfront geïnformeerd wordt over wonen, werken, eten, slapen, drinken en omstandigheden ter plaatse. „Ik zeg altijd: van ansichtkaart tot overlijdensbericht en alles wat daar tussen zit. Die informatie krijgen ze mee." Niet alleen voor af, maar ook gedurende de missie. Voorafgaand aan een bezoek aan pretpark of ander vertier worden partner, ouders en/of andere rela ties bijgepraat en krijgen ze wat filmpjes te zien van hun geliefde of wordt live contact gemaakt. Ooit werd die verbinding per sa telliet gelegd terwijl iedereen - soms wel een paar honderd man - opeengepakt bij elkaar zat. Kreeg iemand het te kwaad dan zat binnen de kortste keren de he le zaal te brullen. „Dan liepen we continue met dozen tissues en kannen water rond." Tegenwoor dig is contact vaker één op één. „Maar nog altijd zie je tranen van geluk, als ouders bijvoorbeeld even met hun kind hebben bijge praat. Dat is waar je het voor doet." Ketting, zelf ooit militair maar noodgedwongen afge zwaaid met een militair invalidi teitspensioen, raakte bij de Thuis frontafdeling betrokken toen zijn aanstaande schoonzoon werd uit gezonden. „Dat gevoel van terug van weggeweest te zijn, had ik heel sterk." En, niet onbelangrijk, hij weet wat het belang van de thuisfront afdeling kan zijn: lotgenotencon tact voor de achterblijvers en rust voor de mensen die op missie zijn. Eén van de meest aangrijpen de momenten in zijn tijd als voor zitter van de Thuisfrontafdeling van het OOCL was toen de zoon van Peter van Uhm, destijds Com mandant der Strijdkrachten, om het leven kwam in Afghanistan. Ketting was op weg naar een Thuisfrontinformatiedag in Erme- lo en gaandeweg de ochtend werd het nieuws zekerder. „Toen moest ik het wel vertellen. Dat was enorm." Van Uhm stuurde de Bruënaar met kerst zijn boek Ik koos het wapen toe mét persoon lijke opdracht. „We hadden regel matig én goed contact. Ik heb veel respect voor hem." Zoals hij ook met respect praat over al die DENZO-mensen waar mee hij de afgelopen jaren in aan raking kwam. „Ik heb nog nooit van één van die vrijwilligers een 'nee' gehoord. Waar je zo ook voor belt en wanneer dan ook. Het is altijd 'gewoon gaan'." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Samsung Galaxy S4 twv €399. p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Dat is door het college van B en W besloten. Decathlon mag niet de dupe worden van wantrouwen binnen de raad jegens een wet houder, stelt Simons. De positie van Aalberts werd in de raadsvergadering in januari on der vuur genomen door de LPM, daarbij geruggesteund door de vol ledige oppositie. Eerst werd een verzoek om een raadsonderzoek naar de gang van zaken rondom foute rapporten over de komst van de Franse sportketen Deca thlon afgewezen. Daarop diende de LPM een motie van wantrou wen in tegen Aalberts. Ook die haalde het niet, maar de steun was wel maximaal: ook oppositie partijen D66, GroenLinks en SP hadden hun vertrouwen in Aal berts in deze kwestie verloren. „Dat doet iets met je", verklaarde Aalberts het neerleggen van deze portefeuille. „Ik heb eens goed in de spiegel gekeken en het is beter voor de inhoud van dit project dat ik het niet meer behandel." Dat geldt niet alleen voor de wijzi ging van het bestemmingsplan ZEP om de komst van Decathlon mogelijk te maken, maar voor het totale ZEP. Simons is al bij die portefeuille betrokken als wethou der recreatie en toerisme. Hij heeft ook overleg over Mini Mun- di en over Studio A58 van theater exploitant Frans Lievens. Simons is verantwoordelijk voor de schouwburg en afgeleid daarvan voor Studio A58. Aalberts erkent dat hij fouten heeft gemaakt. „De motie was het laatste zetje, maar vooral mijn ei gen optreden was doorslaggevend om het dossier over te dragen. Ik scoorde niet altijd een voldoende in dit proces." Hij wijst op zijn be antwoording van vragen uit de raad en op de door hem gecreëer de onduidelijkheid over de vraag of hij nu wel of niet beschikte over een mail van de Rekenkamer over fouten in een rapport van het bureau Rho over Decathlon. DINSDAG 10 FEBRUARI 2015 'Het is altijd gewoon gaan' Theo Ketting in zijn woonplaats Bruinisse. Van daaruit reist hij het hele land door. foto Marieke Mandemaker door Esme Soesman Theo Ketting, vicevoorzitter inclusief EENMALIGE BIJBETALING MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 120MIN 80S MS 200MB £357- ei7.50 635.- 180MIN 120SMS 300MB £407- 620.- 615.- 240MIN 180SMS 400MB £457- C22.50 Incl. Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 te 0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 16-02-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. door Maurits Sep MIDDELBURG - Een afgewezen mo tie van wantrouwen is de Middel burgse wethouder Johan Aalberts toch fataal geworden: hij is niet meer verantwoordelijk voor het dossier Decathlon en het ZEP. Sinds gisteren wordt die portefeuil le behandeld door Chris Simons. De Middelburgse wethou der Aalberts heeft het dos sier Zep overgedragen aan zijn collega Simons

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44