Noordstraat Burgh-Haamstede in de lift Minder acties voor Duo weer voor rechter KNRM Neeltje Jans wegens drugshandel 66 Wij kunnen er voor zorgen dat de straat weer een stukje aantrek kelijker wordt 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Bewegen met Valentijnsdag Mosselen met Palm Hop bereid Traas komt met nieuw rattengif Dominee verlaat Protestantse gemeente Burgh Ondernemersplein ZIERIKZEE - Peuters en hun ouders kunnen zaterdag 14 februari in de Theo Thijssenschool meedoen met bewegen met peuters. Het thema is Valentijnsdag. De peuters vangen vlinders, tellen hartjes en gaan proberen hun evenwicht te bewaren met een ro ze bril op. De les duurt van 10.00 tot 11.00 uur. Graag inschrijven via: www.bewe- genmetpeuters.nl. YERSEKE - Mosselspecialist Roem van Yerseke introduceert, samen met Palm Belgian Craft Brewers, mosselen die bereid zijn met Palm Hop Select. Het gaat om mosselen a la minu te, in de schelp. Het bereidings proces zorgt voor een houdbaar heid van 21 dagen, zonder toevoe ging van conserveringsmiddelen. De mossels in bier zijn sinds kort verkrijgbaar bij Albert Heijn. 'S-CRAVENPOLDER - Traas Onge- diertebestrijding komt als eerste in Nederland met een nieuw toe gelaten bestrijdingsmiddel voor ratten buiten, meldt het bedrijf. Het middel (Rat Attract) is ook volgens de nieuwe normen toege staan. De regels zijn sinds 1 janua ri veel strenger geworden. Het ongediertebestrijdingsbedrijf uit 's-Gravenpolder werkt al lan ger zo milieuvriendelijk mogelijk. In het voormalige pand van fiet senwinkel Bouman Tweewielers gaan vanaf volgende maand kle ding, woonaccessoires en cadeau artikelen over de toonbank. De Noordstraat, de entree van het dorp, kwam de laatste tijd een paar keer negatief in het Schouw- se nieuws. Bewoners en onderne mers klaagden over de achteruit gang van de straat. Vooral de leeg stand was een punt van discussie. De afgelopen jaren sloten verschil lende bedrijven waaronder waren huis Goudswaard namelijk de deuren. Maar dat weerhoudt Rovers en Van Leeuwen niet van hun plan nen. Rovers: „We zien het juist als een uitdaging om hier iets op te starten. Wij kunnen er met on ze nieuwe winkel juist voor zor gen dat de straat weer een stukje aantrekkelijker wordt." Nova Haamstede, zoals de winkel gaat heten, zal zich vooral richten op dameskleding en accessoires voor in huis, zoals een zeepje of kandelaar. Het is de bedoeling dat de winkel een warme en exclusie ve uitstraling krijgt. „We hebben een unieke uitstraling in ons hoofd. We willen sfeer verkopen. Het moet een winkel zijn waar je graag even binnenloopt als je er langs komt." Dat er in het dorp al een aantal kledingwinkels is ge vestigd, ziet Rovers niet als een probleem. „Ik denk dat je elkaar juist kunt versterken. Wij gaan an dere merken verkopen en richten ons vooral op damesmode en bad- kleding. We verbreden het assorti ment dat er al is in Burgh-Haam- stede. Ook in de winter willen we een mooie, uitgebreide collectie bieden. Daardoor is er een kans dat inwoners er eerder voor kie zen om het dorp in te gaan voor een nieuwe outfit, in plaats van dat ze meteen doorrijden naar Zie- rikzee. Uiteindelijk heeft iedereen er dus baat bij als hier nieuwe on dernemers starten." Op 1 maart krijgen de onderne mers de sleutel van het pand. Een grootscheepse verbouwing is niet nodig. „Eigenlijk hoeven we het alleen opnieuw in te richten, ons eigen inventaris te plaatsen. Het pand zelf is nog prima in orde. Dat moet lukken in drie weken tijd." Op 21 maart is de officiële opening van Nova Haamstede. BURGH - Maarten Diepenbroek heeft zijn langste tijd gehad als do minee van de Protestantse ge meente in Burgh. De predikant heeft het beroep aangenomen dat door hem is uitgebracht door de Evangelische Lutherse Gemeente in Woerden. Burgh was de eerste gemeente van Diepenbroek. Hij deed daar intrede op 8 februari 2009. Die penbroek heeft in Burgh de zorg over 155 doop- en 144 belijdende leden (bron jaarboek Protestantse Kerk 2011/12). In Woerden wordt hij predikant van een gemeente die 104 doop- en evenveel belij dende leden telt. Woordvoerder Rob van Tricht van KNRM Neeltje Jans heeft er geen verklaring voor. „Het kan zijn dat we in het verleden vaker tegelijk met de collega's van West- kapelle werden opgeroepen en dat dit nu minder vaak gebeurt. Op de Oosterschelde hadden we ook minder acties. Misschien min der pleziervaart door de recessie? Toch klopt dat beeld niet als je dat over het hele land bekijkt. Het is koffiedik kijken. Zeker is dat de Kustwacht ons inschakelt als het nodig is. Blijkbaar was dat minder vaak het geval." Neeltje Jans kwam vorig jaar 64 keer in actie. Dat is 13 keer minder dan in 2013 en 22 keer minder dan in 2012. De zes Zeeuwse stations bij elkaar rukten 265 keer uit. Neeltje Jans is nog wel het drukste Zeeuwse sta tion. Breskens is met zestig acties nummer twee. Landelijk bracht de KNRM 2238 acties op de teller. Daarbij werden 3444 mensen en 89 dieren gered. Juli en augustus zijn altijd de drukste maanden. Gisteren stonden ze weer voor de rechters. Nu weer voor handel in harddrugs, maar ook omdat ze vol gens het OM zich schuldig heb ben gemaakt aan het stelen van gereedschappen bij bouwbedrij ven. Ze ontkenden dat ze echt handelden in harddrugs. Volgens hen deelden ze zo nu en dan wat uit aan vrienden en gebruikten ze vooral veel zelf. Veel geld om te handelen hadden ze niet, zo bleek ook. Ze zitten namelijk allebei tot de nek toe in de schulden omdat ze na hun veroordeling de reke ning kregen voor dat handelen. De schuld die C. moet terugbeta len is nog veel groter: twee ton. Hij heeft, zo vertelde hij de rech ters, besloten om zijn leven een nieuwe wending te geven. Hij zit in een afkickkliniek en wil weg uit Zeeland omdat hij uit het drugsmilieu wil blijven. De offi cier van justitie eiste een celstraf van twaalf maanden tegen hen waarvan de helft voorwaardelijk. Patrick Rovers en Debby van Leeuwen in de Noordstraat, foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost BURGH-HAAMSTEDE - Het nieuwbak ken ondernemerspaar Patrick Rovers en Debby van Leeuwen uit Middelburg opent op 21 maart een winkel aan de Noordstraat in Burgh-Haamstede. Patrick Roovers NEELTJE JANS - Hoewel vrijwel alle KNRM-reddingstations in Zeeland een stijgende lijn laten zien in het aantal uitrukken, komt station Neeltje Jans de laatste jaren juist minder in actie, bleek onlangs uit de jaarcijfers van de KNRM. MIDDELBURG - Enkele jaren geleden werden Pieter de B. en Franciscus C. veroordeeld voor de handel in drugs. Ze waren in 2007 bekend als de 'pillenmannetjes' omdat ze onder meer vanuit een woning in Wissenkerke handelden in vooral xtc en speed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43