SLffi u Wijnwinkel laat liefhebbers graag proeven LPV wil registratie van historisch bouwmateriaal uit sloop Vlissingen 30 WALCHEREN Traas komt met nieuw rattengif B&B 't Poorthuys doet het goed Mosselen met Palm Hop bereid Riolen in wijk Vredehof worden vernieuwd Ondernemersplein 'S-CRAVENPOLDER - Traas Onge- diertebestrijding komt als eerste in Nederland met een nieuw toe gelaten bestrijdingsmiddel voor ratten buiten. Het middel (Rat At tract) is ook volgens de nieuwe normen toegestaan. De regels zijn sinds januari veel strenger. Het ongediertebestrijdingsbedrijf uit 's-Gravenpolder werkt al veel lan ger zo milieuvriendelijk mogelijk. Info via: www.ratattract.nl. MIDDELBURG - Bed Breakfast 't Poorthuys is door TripAdvisor ge kozen als een winnaar in de cate gorie B&B's en Pensions in de Tra vellers' Choice Awards 2015 voor hotels, 't Poorthuys heeft de 11e plaats van 25 behaald in heel Ne derland als enige Bed Breakfast buiten de Randstad. De Bed Breakfast is anderhalf jaar gele den geopend. YERSEKE - Mosselspecialist Roem van Yerseke introduceert, samen met PALM Belgian Craft Brewers, mosselen die bereid zijn met PALM Hop Select. Het gaat om mosselen a la minute, in de schelp. Het bereidingsproces zorgt voor een houdbaarheid van 21 dagen, zonder toevoeging van conserveringsmiddelen. Het pro duct is sinds kort verkrijgbaar bij Albert Heijn. Wijnwinkels doen het goed op Walcheren. Het gat dat Hildernis- se in Middelburg achterliet, werd met graagte opgevuld door De Moriaan en De Loods, Van Leer- zem bleef waar die zat, en in Vlis- singen opent binnenkort ook al het tweede wijnlokaal. 12% of meer, aan de Houtkaai in Middelburg, viert dit jaar het 15-ja rig bestaan met proeverijen en wijn-en-spijs-avonden in samen werking met restaurants De Gou den Bock en Zee&Land van het Domburgse Badhotel. Internet, concurrentie, supermark ten met complete wijnassortimen ten; hoe houdt eigenaresse Moni que Vreeke het vol? „Door mijn passie en kennis", zegt ze. „En de manier waarop zij die overbrengt op onze klanten", vult haar echt genoot aan. „Ze komen hier echt voor haar." En voor de wijn, natuurlijk. Vree ke verkoopt met name Europese wijnen, van de zogenaamde oude wereld, en heeft zelf een voorkeur voor die uit Oostenrijk. „Heel zui ver zijn die, zonder chemische be strijdingsmiddelen of sulfiet. Sinds het antivries-schandaal van 1985 heeft Oostenrijk de strengste regelgeving. En dat proefje." De klanten die Vreeke over de vloer krijgt, zijn vaak creatievelin- gen. „Typisch is dat. Ze zitten dik wijls in de kunst of de muziek. Ook komen hier veel mensen die in Zeeland een tweede woning hebben. Maar mijn klanten zijn heus niet per se alleen maar rijke mensen. Flessen van zevenhon derd euro verkopen we niet, maar wel flessen van vijf euro. Ten tij de van de crisis, zijn wij in de la gere besteding meegegaan. Zon der aan kwaliteit in te boeten, zo dat we een winkel bleven voor echte wijnliefhebbers." Geen verrassing: Monique Vreeke houdt zelf ook van wijn. „Dat be gon al heel vroeg. Mijn ouders na rt Ik hoef geen café, maar een proeverijtje op zijn tijd zou heel leuk zijn men ons altijd mee naar Frank rijk. Ze gingen naar wijnboeren, waar ik als kind al een glas in mijn handen kreeg gedrukt. Ik lustte het niet, maar ik vond het wel heel interessant. Dat is altijd zo gebleven." De winkel nog eens vijftien jaar laten bestaan is geen vanzelfspre kendheid, beseft de eigenaresse. „We zullen niet stil moeten zit ten. Als ik kijk naar het buiten land, zie ik drukte in winkels met een koffiehoekje of barretje. In Ne derland mag dat niet. In Middel burg vroegen ze gelijk of ik een terrasje begon toen ik een bistro setje op de stoep zette. Nee, ik hoef geen café, maar een proeverij tje op zijn tijd zou heel leuk zijn. Het zou fijn zijn als de gemeente de regels zou versoepelen. Dat helpt ondernemers overleven." VLISSINGEN - In de wijk Vredehof in Vlissingen wordt vanaf dit voorjaar de riolering vernieuwd. Er komt een gescheiden rioolstel sel voor regen en afvalwater. Bij het werk worden straten en trot toirs opnieuw bestraat en worden ondergrondse afvalcontainers ge plaatst. Ook de fiets- en wandelpa den in het park aan de Willem Klooslaan worden vernieuwd. Het werk begint in de Sabalaan, in het najaar volgt de Vredehof laan en daarna de omgeving Sint Kruislaan. De gemeente houdt een informatie-inloopavond in het stadhuis op woensdag 18 fe bruari van 16.00 tot 20.00 uur. Bel (0118) 63 20 30 De ontmanteling van de Zware Plaatwerkerij op het voormalige Scheldeterrein is de aanleiding voor de schriftelijke vragen van de partij. Bij het strippen van de hal is ook de oude muur met boogramen uit 1898 aan de Vrij- gang gesloopt. Toch was het ad vies van de Cultuurhistorische verkenning Spieghelkwartier om deze te behouden, noteerde Wim Hirdes van de LPV al eerder. In de schetsen van Pro Atelier van het zorgcentrum in de Plaatwerkerij was de muur in geconserveerde staat ingetekend. De staat van de muur en stenen was echter te slecht om dat plan uit te voeren, liet het college weten. Onduide lijk was nog waar de stenen en de raamstijlen zijn gebleven. De Vlis- singse gemeentewerven moeten vol liggen met allerhande histori sche bouwresten, vermoedt Hir des; van het Van Dishoeckhuis, het eermalige stadhuis op de Houtkade, moeten materialen en ornamenten bewaard zijn geble ven, en van het oude postkantoor op de Steenen Beer, en de muur schilderingen die uit de verdwe nen bioscoop Alhambra zijn ge haald. Archiveer al die materialen op een openbare lijst, zodat er sug gesties kunnen worden gedaan voor hergebruik, stelt de LPV. Monique Vreekes 12% of meer bestaat vijftien jaar. Voor nog eens vijftien jaar, vraagt ze de gemeente Middelburg om coulance, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG - Terwijl de Middel burgse binnenstad langzaam leeg loopt, blijft aan de rand van de stad wijnwinkel 12% of meer fier overeind. Al vijftien jaar. Monique Vreeke Met Tafel Thuis bent u altijd verzekerd van een gezonde, complete en vooral smakelijke maaltijd. Tafel Thuis of kijk op www.tafel-thuis.nl door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Er moet een registra tie komen van alle historische bouwmaterialen die Vlissingen in de loop der jaren verzameld moet hebben bij de sloop van monumen tale en karakteristieke gebouwen. Dat wil de LPV. Met een openbare lijst van historische bouwmaterialen kunnen suggesties worden gedaan voor hergebruik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30