fe moeilijke start in de gemeente Goes Grote schulden na drugshandel maaskant WALCHEREN 29 reizen Maakt er meer vakantie van. ren zestig en zeventig beleefden, met lede ogen verdwijnen voor de ontwikkeling van de binnen stad. Voordat de bouw begon, re zen al problemen tussen de ge meente en de projectontwikke laar, maar begin 1980 kon de bouw dan toch beginnen. De gro te trekker zou een 'Vendet' wor den, toen de nieuwe winkelfor mule van V&D. Het grootwinkel bedrijf liet heien en een verdie ping leggen, maar legde de bouw stil. De reden was ruzie met de ge meente Goes. Die had volgens V&D beloofd ruime parkeergele genheid te maken in het Koe- poortgebied, maar kwam die be lofte niet na. Bovendien startte in Goes de ontwikkeling van het Colveniershof en ook dat stond de directie van V&D niet aan. In het Colveniershof zouden C&A en Blokker komen, winkels die in dezelfde vijver visten. Zo stond er jaren lang een beton nen skelet aan de Kreukelmarkt in Goes. Andere winkelpanden in het Schuttershofgebied wilden maar niet aan de man raken. De schuld lag, volgens de Goesena- ren, bij V&D, die uit het spook- pand weg bleef. Pas na zes jaar werd er een oplos sing gevonden. Het woninginrich- tingsbedrijf Paauwe trok in het af gebouwde skelet en het Schutters hof was ingevuld. Pas in 1994, toen Paauwe naar de meubelboulevard aan de Marco nistraat verhuisde, kwam V&D, naar de Kreukelmarkt, eerst met Le Café en later La Plaza. De huidige eigenaar van het pand is Pasadi Vastgoed BV in Goes. Gisteren stonden ze weer voor de rechters. Nu weer voor handel in harddrugs maar ook omdat ze vol gens het Openbaar Ministerie zich schuldig hebben gemaakt aan het stelen van gereedschap pen bij bouwbedrijven. Dat ze echt handelden in harddrugs, dat ontkenden ze. Volgens hen deel den ze zo nu en dan wat uit aan vrienden en gebruikten ze vooral veel zelf. Veel geld om te hande len hadden ze niet, zo bleek ook. Ze zitten namelijk allebei tot hun nek toe in de schulden omdat ze na hun veroordeling de rekening kregen voor dat handelen. Zo ver telde De B. dat hij een schuld heeft van 80.000 euro en dat hij afhankelijk is van de voedselbank. Door zijn voorarrest heeft hij een tijd niet kunnen aflossen en moet er een nieuwe regeling worden ge maakt. De schuld die C. moet te- rugbetalen is nog veel groter: twee ton. Hij heeft, zo vertelde hij de rechters, besloten om zijn le ven een nieuwe wending te ge ven. Hij zit in een afkickkliniek en wil weg uit Zeeland omdat hij uit het drugsmilieu wil blijven. Officier van justitie Jo Valente eis te een celstraf van twaalf maan den tegen hen waarvan de helft voorwaardelijk. Hij vindt bewe zen dat de twee zich schuldig heb ben gemaakt aan handel in drugs en het bestelen van enkele bouw bedrijven. De raadslieden van de twee zetten vraagtekens bij die diefstallen. Volgens hen is lang niet alles te bewijzen. Ook maak ten ze bezwaar tegen de beschul diging dat de twee handelden in drugs. Uitspraak 23 februari. Dominee vertrekt naar Woerden Maarten Diepenbroek heeft zijn langste tijd gehad als domi nee van de Protestantse ge meente in Burgh. De predikant heeft het beroep aangenomen dat door hem is uitgebracht door de Evangelische Lutherse Gemeente in Woerden. Burgh was de eerste gemeente van Diepenbroek. Hij deed daar in trede op 8 februari 2009. Film centraal bij uitvoering Brassband Brassband Middelburg houdt zaterdag haar jaarlijkse uitvoe ring met het thema filmmu ziek. In het Spiegeltheater brengen Brassband en Jeugd- brassband een mix van sound tracks ten gehore. Tijdens het concert worden ook filmfrag menten vertoond. Het concert begint om 20.00 uur. Schrijfcafé voor vrouwen bij ZENC Het schrijfcafé voor vrouwen wordt vandaag gehouden in ZENC aan de Markt 21 in Mid delburg. Het thema is 'schrij ven naar buiten'. Organisator is Tanja Harpe van www.schrijfjevrij.nl. De bijeen komst duurt van 10.15 tot 12.15 uur. Info bij Tanja Harpe: 06- 53348410. Driedaagse markt antiek en curiosa Voor de vierde keer houdt Le Collectionneur een antiek-, kunst- en curiosamarkt in de Grote Kerk in Veere. De drie daagse markt begint vrijdag om 15.00 uur en eindigt zondag om 17.00 uur. Voor informatie kunt u bellen 0118-638595 of www.lecollec- tionneur.nl. Mensen gezocht voor historische optocht Stichting Vesting Vlissingen houdt op maandag 6 april de Viering Vlissings Verzet 1572 met een historische optocht. Mensen die willen meelopen in kleding uit de tijdvakken 1315-1600,1600-1800 en 1800-2015 kunnen zich aanmel den: Aanmelden6april@gmail.com. VEERE Sluis gestremd door werkzaamheden De grote sluis in Veere is mor gen vanaf 8.00 uur 's ochtends gestremd voor de scheepvaart, die stremming duurt tot don derdagmiddag 17.00 uur. De stremming heeft te maken met werkzaamheden aan de mechanische installatie van het bewegingswerk van de sluis. Overwinteren aan de CostadelSol Lourdes Klassiek of via Nevers Rondreis Griekenland Corfu Prachtige Ierse Kusten maaskantreizen.nl DINSDAG 10 FEBRUARI 2015 gered 'Vroom' j,lin V- Veel mensen doen een rondje door V&D 'nu het nog kan'. Later blijkt dat het blijft kunnen, foto Marcelle Davidse MIDDELBURG - Enkele jaren geleden werden Pieter de B. en Franciscus C. veroordeeld voor de handel in drugs. Ze waren in 2007 bekend als de 'pillenmannetjes' omdat ze onder andere vanuit een woning in Wissenkerke handelden in vooral XTC en speed maar ook in andere harddrugs. Officier eist twaalf maanden cel waarvan zes voorwaarde lijk voor handel in drugs en diefstal van gereedschap BURGH MIDDELBURG MIDDELBURG VEERE VLISSINGEN 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Vistamar in Benalmadena. Vertrek: 29 maart e.a 7 dagen vanaf 499 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. Vertrek: 26,30 april, 10,14,24,28 mei e.a. 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. 11 dagen vanaf €799 11-daagse rondreis per Comfort-Class v-fiflK touringcar, met o.a.Belfast, TitanicBelfast, Dublin, Giant's Causeway, Ring of Kerry en Cliffs of Moher! Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 31 mei, 21 juni, 5 juli, 16 aug., 25 sept. ANVR (jSj) Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29