Dunbevolkt Cliënten trots op 'hun' boek almanak Heerema Vlissingen v is bijna klaar met lp een huzarenstukje )lletje emaal letje is Overleden 26 ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 10 februari 2015 25 Horecaondernemers Terneuzen klagen over terugloop bezoek, gemeente wil vaart achter aanpak van Nieuwstraat-Zuid. Verdachten van steekpartij gepakt TERNEUZEN - Hét uitgaanscen trum van Terneuzen, de Nieuw- straat en directe omgeving, moet snel een impuls krijgen. De hore ca heeft met die 'noodkreet' aan geklopt bij de gemeente. Het is de laatste tijd minder druk in de straat, de restaurants uitgezon derd, ondanks de aanwezigheid van het Scheldetheater en bio scoop CineCity op een steenworp afstand. Er staan verschillende panden leeg en ook de verpaupe ring van het zuidelijke gedeelte van de straat, die wordt gedomi neerd door horeca, is de onderne mers een doorn in het oog. Ze vin den ook dat de Markt meer aan dacht krijgt dan hun werkgebied. Wethouder Jack Begijn (midden- en kleinbedrijf) pleegt op korte termijn overleg met een delegatie van de ondernemers. „Die weten weliswaar dat we er hard achter aan zitten, maar het is goed om hun klachten én wensen eens goed door te spreken." Vooral de aanpak van Nieuw- straat-zuid heeft voor Begijn (en diens collega Frank van Hulle) prioriteit. De leegstaande 'pauper panden' daar moeten zo snel mo gelijk tegen de vlakte. Dat is niet alleen de wens van de onderne mers, maar ook van de Wijkraad Binnenstad. Er ligt een plan van de Christoffel Groep uit Middel burg (Loontjens) voor een auto matenhal in combinatie met een restaurant en een bowlingcen trum in combinatie met apparte menten. Begijn: „Zoals bekend ligt dat binnen B en W en de raad gevoelig. We hebben Loontjens gevraagd met een financieel goed onderbouwd plan te komen op ba sis waarvan wij de knoop kunnen doorhakken." Begijn verwacht dat directeur Alexander Loontjens het plan binnen enkele weken in- Automatenhal moet meerwaarde hebben voor het uitgaanscentrum dient. „We houden vast aan het principe dat het centrum meer waarde moet hebben voor het uit gaanscentrum. Het gebied zal er zeker van opknappen en navraag bij mijn Zeeuwse collega's heeft me geleerd dat van overlast abso luut geen sprake is. In zo'n hal kan uiteraard beter worden gecon troleerd op het gokgedrag van de bezoekers dan bij het online gok ken, dat inmiddels ook is toege staan." Begijn wil ook vaart zet ten achter aankleding van de lan ge blinde muur van de C&A-vesti- ging aan de Nieuwstraatkant. „En als de Veerhaven wordt aange pakt, wordt ook de verbinding met de Nieuwstraat verbeterd." TRAGEL WERKT MEE AAN STUDIEBOEK TERNEUZEN - Twee verdachten van een steekpartij in de Nieuwstraat in Terneuzen, zondagochtend t fe bruari om 2.30 uur, zijn gisteroch tend opgepakt. Het gaat om een 19-jarige Terneu- zenaar bij wie in de schuur ook nog een hennepkwekerij in aan bouw is ontdekt, en een 25-jarige Goesenaar. Bij de vechtpartij werd een 23-jarige Axelaar neerge stoken. Een andere Axelaar (22) en een Terneuzenaar (18) raakten ook gewond en moesten naar het ziekenhuis. De twee verdachten zitten voorlopig vast. De politie sluit meer arrestaties niet uit. Autoblog.nl pakte uit met het door verzekeraar Independer verrichte on derzoek naar autoschade. In welk merk auto en waar precies loopje het meeste risico schade op te lopen. Interessante materie, vooral als wordt ingezoomd op geografische verschillen. Rotterdam bijvoorbeeld scoort torenhoog in aantal schadege vallen. En Zuid-Holland doet het als provincie 'beregoed'. In Zeeland daarentegen wordt de minste scha de opgelopen. „Dit heeft uiteraard te maken met de bevolkingsdicht heid", luidt de conclusie op het auto- blog. „In Zeeland woonde bij de laatste inwonerstelling nog zo'n 16 mensen." Zuid-Holland daarente gen telt er ongeveer drie miljard. Op 85-jarige leeftijd is oud-advocaat, oud-staatsraad en voormalig wethouder van Middelburg mr. J.J. (Jan) van der Weel overleden. Uitgaanscentrum aangepakt door Wout Bareman Jack Begijn, wethouder SINT JANSTEEN - Zes cliënten van Tragel Zorg zijn ontzet tend trots op de illustraties die ze voor een studieboek hebben gemaakt. Het boek Visualiseer Wat Werkt is ge schreven door praktijklectoren van Hogeschool Gent en omschrijft hoe je oplossingsgericht en visueel kan werken met mensen die een verstandelijke beperking hebben. Tra gel gaf ook praktijkvoorbeelden. De tekeningen staan aan het begin van elk hoofdstuk en ondersteunen de inhoud visueel. Vier van de kunstenaars laten hun bijdrage zien, v.l.n.r. Loes Allaert, Shirley van Rossum, Danielle Damme en Marjan van de Bilt. Het boek is vanaf heden te koop en is ook te bestellen op bol.com. foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25