zee neemt De 9 Politie staakt zoeken naar vermiste schipper 'Het is elke keer één ongeluk te veel' IV&D is even uit de zorgen 13,28 en 29 Bankgeheim 4 en 5 Keten schrapt 440 banen in winkels en gaat investeren in de webshop. I DINSDAG 10 februari 2015 Veel bewolking AMSTERDAM - Een spannende dag voor het personeel van de Blokker winkels eindigde gisteravond toch in een gevoel van opluchting, al blijft het bitter. De winkels blij ven open, hoorden de medewer kers gisteren na sluitingstijd, maar er verdwijnen wel banen: 440 van de bijna 7000. In onge veer de helft van alle Blokkerwin kels moeten mensen vertrekken. Werknemers zullen gedwongen worden ontslagen. Blokker zegt dat de loonkosten van het bedrijf naar beneden moe ten, omdat de omzet in de win kels daalt. Dat blijkt ook uit de cij fers. Er komen simpelweg minder klanten in de winkels met huis houdelijke artikelen. De winkelke ten wil flexibele werktijden invoe ren, om pieken en dalen in de drukte beter te kunnen opvangen. „Dit is heel pijnlijk voor iedereen die bij Blokker werkt", zegt Twan van Lieshout van FNV Bond genoten. „We maken ons niet alleen zorgen over de mensen die hun baan kwijtraken, maar ook over de mensen die achterblijven. Als zij van een fatsoenlijk contract teruggaan naar iets waarvan ze nauwelijks kunnen rondkomen, gaan wij dwarsliggen." Het ging eigenlijk best goed bij Blokker, zeggen Van Lieshout en zijn collega Agostino di Giacomo Russo van vakbond CNV, zeker in vergelijking met V&D. Di Giacomo Russo: „Blokker heeft vorig jaar nog winst geboekt. Ik had nooit verwacht dat ze ruim vierhonderd mensen op straat zou den knikkeren." Blokker kondigde gisteravond aan na de zomer te beginnen met de vernieuwing van de winkels. Het is de bedoeling dat de winkels ge- Blokker kondigt aan na de zomer te beginnen met de vernieuwing van de winkels zelliger worden. De keten inves teert bovendien in de webshop. Het afgelopen jaar groeide de onli- ne-omzet met 40 procent, liet het bedrijf gisteren weten. In het laat ste kwartaal van 2014 nam de om zet zelfs met 65 procent toe. Dit jaar steekt het bedrijf naar eigen zeggen 25 miljoen euro in de ont wikkeling van de webwinkel. Blokker heeft in het land vijfhon derd eigen winkels en honderd franchisewinkels. Er werken 7200 mensen. Blokker is onderdeel van Blokker Holding, met ketens als Marskramer, Big Bazar, Leen Bak ker, Bart Smit, Intertoys en Xenos. en 27: s over ongeluk k ht met sonar en Pagina 26 - Speculaties met de Rick - Politie zocht dregteam Warenhuis V&D kan voorlopig verder De warenhuizen van V&D blij ven voorlopig open. Het bedrijf wist gisteren op de valreep een faillissement te voorkomen en kan zijn rekeningen dankzij een akkoord met de banken en eigenaar Sun Capital de komen de tijd weer betalen. Schip 'Pieter Schelte' nu 'Pioneering Spirit' Het grootste schip ter wereld Pie ter Schelte gaat voortaan verder on der de naam Pioneering Spirit. Het Zwitsers-Nederlandse offshore- bedrijf Allseas ziet af van de ver noeming naar de vader van de huidige president van Allseas 'na de brede en wijdverspreide kri tiek'. Nederlander Pieter Schelte Heerema (1908-1981) was in de oorlog officier bij de Waffen-SS. Veel files richting Alpen Automobilisten die zaterdag op wintersport gaan richting de Al pen, moeten rekening houden met flinke files, waarschuwt de ANWB. De langste files staan za terdag naar verwachting rond Neurenberg, Ulm en München. In Zwitserland wordt het druk op de Al Zürich- Bern en voor de Gotthardtunnel. In Frankrijk ver wacht de ANWB vertraging op de A40 richting Genève en op de A43 Lyon-Albertville. Statenverkiezingen: ze gaan ergens over Tegen de verdrukking in vin den in maart de verkiezingen voor de Provinciale Staten plaats. Opheffen van de be stuurslaag lukt niet, samenvoe gen evenmin. Toch zijn er rede nen genoeg om het stemhokje met een bezoek te vereren. 34% 66% 140 journalisten uit 45 landen onthulden gisteren het zo beroemde Zwitserse bankgeheim. 257e jaargang nr. 34 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Bittere sanering bij Blokker door Nadia Berkelder AMSTERDAM pagina 13, 28 en 29 Meer nieuws over V&D ROTTERDAM DEN HAAG MIDDELBURG pagina 10 en 11: Heus, het gaat echt ergens over DE STELLING Reageer op pzc.nl Provincie doet nuttig werk UW MENING 420 reacties Ik blijf meedoen aan de Staatsloterij EENS ONEENS OO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1