Zeevaartschool wacht grootscheepse renovatie Trouwjurk van Truus maakt indruk tijdens open dag Watersnoodmuseum Ouwerkerk BEVELANDEN en THOLEN 21 Hennepkwekerij in Vlissingen Directeur Henrik Stevens glimt van oor tot oor. Eindelijk kan hij de tekeningen laten zien. Zijn school, de mbo-sectie van de Zee vaartschool, wordt een van de mooiste gebouwen van de Vlis- singse boulevard. Dat werd tijd ook, want het huidi ge pand is bepaald geen pareltje. Met dat gele baksteen en die wit te platen. En dat afgetrapte lino leum in de lokalen. „Het gebouw is echt gedateerd", vertelt Ste vens. „Alles is vijftig jaar oud. Het is wel bijgehouden, maar op een gegeven moment moet je door pakken. Ik vroeg onze Raad van Bestuur al jaren om renovatie en nu zijn ze akkoord gegaan. Daar zijn wij als schooldirectie ontzet tend blij mee. Het is een flinke in- VLISSINGEN - In een woning in San- denburg in Vlissingen zijn vrij dagmiddag rond vijf uur vier ver dachten betrapt tijdens het knip pen van hennep. De 6o-jarige bewoner van het pand, een 24-jarige man uit de ge meente Vlissingen en twee vrou wen van 29 en 32 jaar uit Bergen op Zoom zijn door de politie aan gehouden en naar Torentij d ge bracht. De hennepkwekerij is ont manteld, de vijftig planten zijn vernietigd. vestering. We zijn nu eenmaal zuinig op 110 jaar zeevaartonder- wijs." De eerste aanpassing is al gedaan: de bosjes aan de achterzijde van het gebouw, aan de Kenau Hasse laarstraat, zijn weggehaald. Er ligt nu een betonnen bak. „Dat wordt fietsenstalling, maar tij dens de verbouwing gebruiken we het om de machines neer te zetten." De echte verbouwing begint in ju li, met slopen. Alles wordt nieuw: de voorgevel helemaal strak wit, de achtergevel strak grijs. Boven op het dak komen twee lokalen, waarvan het ene overhelt voor het ultieme zeezicht. De construc tie heeft een roestige kleur: pre cies volgens het Vlissingse dna. Ook aan de rokers is gedacht: aan de achterzijde komt een bordes met stoere banken waar leerlin gen hun sigaretje kunnen roken. De schooldirecteur lacht. „Roken doen ze hier allemaal." Leerlingen kennen hun school na de verbouwing niet meer terug. De kelder wordt nautische prak tijklesruimte. De brugsimulator komt erin, de vaste computers gaan eruit. Voor leerlingen en hun laptops zijn er open werk plekken, voor docenten zijn er vergaderzaaltjes. Het nautische bedrijfsleven kan met zijn drie maandelijkse borrels van Zeeland Martitiem een verdieping hoger terecht in de kantine, die open- 'Liefdevol Herdenken' is de naam van die wisseltentoonstelling, die is geopend tijdens de druk be zochte open dag van het Waters noodmuseum. „Er was intens ver driet, maar er was vooral liefdevol herdenken. Mijn moeder Jaantje heeft ons dat voorgedaan en voor geleefd", zegt Truus Wanrooij. Want Jaantje trouwde drie jaar na de Ramp met Piet Roks en de dochter die zij samen kregen, slaande deuren krijgt. Zo lijkt het of er een terras in de school is. De krijtborden in de leslokalen wor den eindelijk vervangen door mo derne smartboards. De brugsimulator, die nu nog op de HZ aan Boulevard Bankert 154 staat, gaat dus naar het nieuwe ge bouw van Scalda en krijgt een op noemden zij Truus - naar Piets verdronken vrouw. Dochter Truus groeide op met twee trouw foto's aan de wand van haar vader en een foto van baby Ineke op het dressoir. „Ik heb haar nooit ge kend, maar ik mis mijn zusje elke dag. Ook mijn naam heb ik altijd met trots gedragen." Haar eigen dochter heeft Truus vernoemd naar haar halfzusje Ineke. Op zolderbewaarde haar moeder waardering. Dat geldt ook voor de machinekamersimulator en de ra darsimulator. Het schoolbestuur koopt boven dien een Ecdis: een computer systeem om elektronisch zeekaar ten te bekijken. Allemaal kostba re investeringen die, zo bena drukt Stevens, bij de totale inves tering van 3,5 miljoen zijn inbe grepen. Omdat het hele gebouw wordt ge stript en de verbouwing zes tot acht maanden gaat duren, moe ten de zeshonderd blikken elders hun lessen volgen. Alleen, waar? „Onze facilitaire dienst is alle op ties aan het verkennen", zegt Ste vens. „We kijken naar leegstaan de gebouwen in Vlissingen, maar we zouden ook portocabins kun nen neerzetten bij het Technum. Dat zou handig zijn, aangezien daar ook onze scheepsmotor staat. Maar we zouden ze achter het huidige schoolgebouw kun nen neerzetten, op de parkeer plaats aan de Kenau Hasselaar straat. Dat deden ze dertig jaar ge leden, toen het gebouw werd ver bouwd, ook." jarenlang met zorg de blauwe trouwjurk, de sluier en het bruids boeket van haar mans eerste vrouw. Ook de roze gebreide kin- derkleertjes van Ineke trof Truus er na het overlijden van haar moe der in goede staat in aan. „Het is voor haar heus niet altijd makke lijk geweest, maar ze deed dat. Uit liefde voor mijn vader en uit res pect voor de geliefden die hij had verloren." MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 De jaarlijkse Scheepvaartdag op de Zeevaartschool wordt altijd goed bezocht. Docenten merken dat jongeren gaan voor baangarantie, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Bij de HZ is het nog stilletjes rond de nieuwbouw van de Zeevaartschool, bij Scalda ram men ze er gewoon 3,5 miljoen te genaan: Boulevard Bankert 130 in Vlissingen wordt nog dit jaar volle dig gerenoveerd. door Esme Soesman OUWERKERK-Truus Wanrooij- Roks groeide op met twee moe ders. De eerste vrouw van haar va der, Truus van Eekelen, verdronk met hun 9 maanden oude dochter tje Ineke tijdens de Watersnood ramp in Halsteren. Haar bruidsjurk en de babykleertjes van Ineke zijn sinds zaterdag in het Watersnood museum in Ouwerkerk te zien. VG Architecten uit Sas van Gent maakte het ontwerp voor de nieuwe Zeevaartschool, met een strakke gevel en overhellende daklokalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67