De Stene Brug heeft weinig moeite met 't Bierwinkeltje Itaeede overwinning voor TTC Middelburg BC Vlissingen boekt belangrijke overwinning 46 SPORT ATLETIEK Knappe zege vrouwen EMM Leonie Ton en Tim Pleijte het snelst in De Zwaarste Tien, een hardloopwedstrijd in de bossen van Westenschouwen. 's Lands Welvaren-De Distel Bil jarts 3 4-4: Een verdienstelijk re sultaat voor de Bevelandse forma tie, mede omdat de tegenstander de koploper in deze klasse was. Voor 's Lands Welvaren waren Luc en Raymond Peeters (geen fa milie) de puntenpakkers. Ronald van Geyt en Onur Can waren vol strekt kansloos. De Geslootene Boom-Beveland- se Tafelridders 4-4: In de kelder van de derde divisie speelden de Bevelandse Tafelridders in een matig duel gelijk. Voor de pauze won Rinus Rijk eenvoudig, maar verloor Rinus Kramer. Na de pau ze bleef het evenwicht gehand haafd door een minimale winst van Jan Westdorp en een grote ne derlaag van André Karelse. 't Bierwinkeltje-De Stene Brug 2-6: De thuisploeg staat tweede op de ranglijst, maar vestigde geen moment de indruk beter te zijn dan de bezoekers, die negen de staan. Integendeel, De Stene Brug dicteerde de wedstrijd. Al leen Joey de Kok verloor ietwat ongelukkig van René Kuczorra, met 35-34. Voor het overige ble ven Wim de Kok, Edwin Geluk en Ad Menheere hun tegenstan ders veruit de baas. In de vierde divisie verloor 3BSD Elydrozorg weliswaar met 6-2 van koploper Stuc. Bedr. Kanters, maar Philip van der Male zorgde wel voor een bijzondere prestatie. De biljarter uit Nieuwerkerk te kende in zijn winstpartij voor een gemiddelde van liefst 1.250. Arie Roos werd in wijkcen trum De Spinne in Goes eerste in het persoonlijk kampioenschap li bre hoofdklasse. De Middelburgse biljarter bleef Johan de Punder uit Goes nét en de rest van het veld ver voor. Kwalitatief was het een mager kampioenschap met vier van de acht spelers die de on dergrens van deze klasse niet haal den. Ook organisatorisch was het niet je-van-het. „Voor de zoveel ste keer de laatste jaren waren ze me vergeten", sprak Goesenaar Jo han de Punder verontwaardigd. „Ik zag toevallig dat er gespeeld ging worden. Daarop heb ik ge beld en kon ik direct meedoen omdat er toch maar zeven deelne mers waren. Een rare gang van za ken." In het gewestelijk kampioen schap bandstoten speelden de Zeeuwse deelnemers een bijrol. BV De Graanbeurs was hofleve rancier aan het toernooi, met Kees Vermeulen, Peter van de Ma le en Jurgen Bruggeman. Zij wer den respectievelijk zesde, zeven de en achtste. De Brabanders be heersten de strijd, met een duide lijke tweedeling op de ranglijst. De slotdag ging in met vier kans hebbers voor de titel. Die ging uit eindelijk naar Marcel de Pijper van 't Pleintje. Kaderteam 's Lands Welvaren 2-Honky Tonk 2 6-2: Sjoerd Breas speelde een sterke partij tegen les 't Mannetje, met precies 10.00 ge middeld. 'Dat kan ik ook', moet Pierre van den Berg gedacht heb ben. Hij overtrof zijn kopman in de eerste van zijn twee partijen. In zeven beurten (15.71) was hij aan de finish. Ronald van Geyt verloor als enige zijn partij. HWA Verhaar/BKS-Kaderteam 's Lands Welvaren 2 2-6: Peter de Bree, Jan Eickenboom en Jaap Cijsouw zorgden ervoor dat de punten mee naar Zeeland gingen. Sjaak Walhout verloor als enige. Voor de zoveelste keer de laatste jaren waren ze me vergeten WESTENSCHOUWEN - Tim Pleijte komt na een wat minder 2014 steeds beter in vorm. Na winst in de Wallenloop, de Deltacross en de Halve van Cadzand was hij za terdag ruimschoots de sterkste in de Zwaarste Tien van Zeeland. Leonie Ton boekte na haar twee de plaats in de Halve van Cad zand op Westenschouwen een rui me zege. Zaterdag klokslag half twee trok Adriaan Walhout de deelnemers op gang. Na vijfhonderd meter werd hij voorbijgestoken door Tim Pleijte en Remy Vasseur. De Belg Pieter van Wouwe, Tim van den Broeke, Eric Wolfert en Wim van Sparrentak probeerden de achterstand zo klein mogelijk te houden. Na vier kilometer maak te Pleijte het verschil op een afda ling en was Vasseur gezien. Tim Pleijte finishte na 35 minuten en 19 seconden. „Dit parkoers was iets minder zwaar dan de Delta cross van een paar weken gele den", vond hij. Voorafgaand aan de wedstrijd had hij een training afgewerkt van TTC Middelburg-Sittard 6-4: Net als vorige week bij Scylla 4 een nipte overwinning voor de Mid delburgers, die na de degradatie uit de eerste divisie graag op dat niveau terug willen keren. Peter van Iwaarden ging in de eerste partij nog onderuit, maar Sören de Witte en Jan Henk Bomhof wonnen hun eerste enkels wel, waardoor de stand op 2-1 kwam. Doordat het dubbel en de tweede enkel van Bomhof verloren gin gen, kwam Sittard opnieuw op voorsprong: 3-2. De thuisploeg toonde veerkracht en won daarna vier partijen op rij. Twee daarvan kwamen op naam van De Witte, die zaterdag alle drie zijn enkel partijen won. Bomhof en Van Iwaarden wisten ook allebei nog een punt te pakken. Doordat laatstgenoemde zijn laatste enkel partij verloor, werd de eindstand bepaald op 6-4. Door de tweede 6-4-overwinning op rij staat TTCM nu eerste met twaalf pun ten, gevolgd door Sittard dat tien punten heeft. TTC Middelburg 2-De Sprint 4-6: Een nieuwe nederlaag, al was het maar nipt. Thomas Groene- woud won twee partijen. Kristian Davidse en Rogier Bernd- sen sleepten allebei één punt bin nen. VLISSINGEN - De handbalsters van EMM sloten gisteren een mindere periode af met een knappe zege op White Demons: 22-15. „Het werd tijd dat we weer gin gen winnen", vertelde trainer Ron de Waal. „Het was niet zo dat we in degradatiegevaar kwa men, maar de stress kwam er toch een beetje op te zitten. Dat is nu voorbij. Deze overwinning is geweldig voor ons zelfvertrou wen." EMM kwam in het begin van de wedstrijd één keer op ach terstand tegen de ploeg uit Ber- kel-Enschot, maar bij de rust was de voorsprong al overduidelijk: 14-8. Met dezelfde vechtlust als voor de pauze ging de ploeg ver der, waardoor de zege op het ho ger geklasseerde White Demons geen moment in gevaar kwam. Doelpunten EMM: Marieke Riemens 7, Lisanne Heijens 6, Suzanna Cop- poolse 3, Remi van Strydonck 3, llona Wielemaker 2, Martje Huijben 1. Mannen. BC Vlissingen-The Jumpers 83-60: BC Vlissingen be gon gemotiveerd aan de wedstrijd en nam snel een 10-4-voorsprong. Door enkele driepunters kwam de ploeg uit Den Haag echter weer langszij. Net voor rust sloeg de thuisploeg een klein gaatje: 39-33. Na de hervatting kwam Vlissingen zeer sterk uit de kleed kamer en vergrootte de voor sprong naar 51-36. Jumpers leek zich al gewonnen te geven, waar door Vlissingen uitliep naar een ruime 83-60-overwinning. Scores: Dennis de Paauw 22, Abdul Zombra 17, Sjors van de Poel 16, Dor de Karadzic 12, Raylin Jimenez 7, Ben jamin Steenbeek 3, Jesse Brom 2, Lea- nder Both 2 en Amir Blokpoel 2. Vrouwen. BV Souburg-Octopus 38-41: BV Souburg miste in deze wedstrijd enkele speelsters en had daardoor weinig wisselmoge lijkheden. Aan beide kanten over heersten de defensies, wat een 15-17-ruststand opleverde. Sou burg nam in het derde kwart een 29-27-voorsprong. De ploeg uit Vught nam in het laatste kwart weer de leiding over en trok met 38-41 aan het langste eind. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - In het driebanden wonnen de biljarters van De Stene Brug, speelden 's Lands Welvaren en Bevelandse Tafelridders gelijk en verloor 3BSD een bijzondere partij. Arie Roos was de beste libre speler in de hoofdklasse en de Schouwse deelnemers aan het ge westelijk kampioenschap bandsto ten kwamen niet in het stuk voor. Johan de Punder De start van De Zwaarste Tien in de bossen van Westenschouwen. foto Marieke Mandemaker Tim Pleijte heeft door Sjaak Sinke door Daniel Vervelde VLISSINGEN - De tafeltennissers van TTC Middelburg deden goede za ken in de landelijke tweede divisie. In eigen huis won de formatie met 6-4 van nummer twee Sittard en gaat het nu alleen aan de leiding. Het tweede team van de Middel burgers ging een divisie lager nipt onderuit tegen De Sprint. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen behaalden een zeer belangrijke zege in de eerste divi sie. Door de overwinning op Jum pers nam BC Vlissingen meer af stand van de onderste plaatsen. In de eerste klasse vrouwen verloor BV Souburg met klein verschil van Octopus. Scores: Gitta Zijlma 9, Kim Rijnberg 8, Immie Pattikawa 8, Shanice de Graaf 7, Annegret Scheers 4 en Chan- tell de Nooijer 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64