Middelburg sterk op hoogste drie borden Oemoemenoe sluit af met nederlaag TOP Arnemuiden haalt Forza scherp na groepsgesprek 44 SPORT VOLLEYBAL Volleybalsters BOK bewijzen zichzelf een goede dienst door Bravo'9 9 met 3-2 te verslaan. In de wedstrijd tussen Middelburg en de Limburgse degradatiekandi daat vielen de belangrijkste klap pen aan de hoogste drie borden. Danny Wattel veroverde in een Roozenburg-partij een schijf en gaf zijn voordeel niet meer uit han den. Bram Goedhart nam met een vleugelopsluiting veel risico's, maar bleek in dat speltype veel be hendiger dan zijn opponent. Aan het derde bord won teamcaptain Daaf Kasse in een aanvalspartij ge decideerd van zijn Limburgse col lega-captain. De vierde Middel burgse zege viel aan het zevende bord, waar Jaap de Jonge zijn te genstander met een verborgen damcombinatie verraste. De dammers van zowel Middelburg als PWC 's-Cravenpolder wonnen in de eerste klasse. ETTEN-LEUR - De rugbysters van Oemoemenoe speelden gisteren in Etten-Leur hun laatste com petitieduel en gingen na een ge lijk opgaand duel nog met 41-20-nederlaag onderuit tegen REL/Breda. Dat team nam met die zege de leiding in de tweede klasse zuid. In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. De thuisclub kwam weliswaar op Jan Flikweert, die al een aantal ke ren succesvol inviel, was nu de eni ge speler van de thuisclub die een nul moest incasseren. Middelburg staat met nog één ron de te gaan vierde, met hetzelfde puntenaantal als de nummers twee en drie, maar met een slech ter bordpuntensaldo. In de slotron- de op 21 februari moeten de Mid delburgers in Eindhoven op be zoek bij koploper PSV Dammen. Kees Rijk, de captain van PWG, moest na afloop constateren dat de uitslag van de wedstrijd tegen TDV 2 geflatteerd was. Inderdaad ging het in veel partijen lange tijd gelijk op, maar als er ergens een fout werd gemaakt viel die bijna al tijd aan de kant van de Braban ders. Cor Boot en Jos de Wild won nen in klassieke partijen door lich te combinaties, topscorer Aart Wal raven zegevierde door een fraaie eindspeltruc en Ko Louwerse profi teerde in het eindspel van een fout van zijn Belgische tegenstander. De vijfde zege kwam op naam van Jacob Provoost, wiens tegenstan der het na een rommelige partij in een remisestand opgaf. Niels Roelofsen was zaterdag de enige verliezer bij PWG. Hij raak te de draad kwijt na een sterk of fer van de voormalige KNDB- voorzitter Theo van den Hoek. 10-0, maar door try's van Joëlle Hoevenaar en Michelle Sol bleef Oemoemenoe tot aan de rust in het spoor van REL/Breda: 15-10. Na rust werd er over en weer ge scoord en bleef het duel door try's van Michelle Sol tot tien minuten voor het einde spannend: 27-20. In de slotfase liep de thuisclub met twee geconverteerde try's toch nog uit naar een geflatteerde 41-20-overwinning. KAPELLE - De volleybalsters van BOK hebben door een 3-2-over- winning op Bravo'99 een belangrij ke stap gezet richting lijfsbehoud. De formatie van Hennie van Liere toonde veerkracht en zette in de slotfase van de vierde en vijfde set een achterstand om in winst. Echt goed was het niet, wat beide debutanten in de derde divisie het publiek voorschotelden. Hartver warmend wel. Met een tomeloze inzet werden aan beide kanten veel ballen in het achterveld ge red, waardoor het duel van het eer ste tot het laatste fluitsignaal alle kanten op kon. Direct nadat de winst was veilig gesteld, werd die instelling be loond met een staande ovatie. De Kapelse speelsters beantwoord den die geste met een buikschui- ASPEREN - De volleyballers van Forza blijven in de derde divisie door een 4-0-zege (25-20 25-8 25-13 25-22) op WHV in het spoor van koploper Redkey Goirle. De Schouwse formatie bracht de ach terstand met nog negen wedstrij den te spelen terug tot vier pun ten. Forza was, na een verhelderend groepsgesprek over de instelling waarmee aan een wedstrijd zou moeten worden begonnen, ge brand op de volle winst. WHV hield in de eerste set gelijke tred tot het achtste punt, maar be zweek daarna onder de toenemen- ver richting de eigen aanhang. BOK staat nu vier punten voor op Nuvoc, dat voorlaatste staat. Bra vo'99 volgt de Kapelse ploeg op drie punten. Mandy van Heck, die in de slotfase van de vijfde set alle remmen los gooide en trefzeker was, noemde de zege een opste ker. „Ik denk dat we ons kunnen handhaven", zei ze, met nog zes duels voor de boeg vooruit. „We hebben ook tegen de nummers één en twee punten gesprokkeld en zijn anders gaan spelen. In het begin van de competitie speelden we heel afwachtend. Tegenwoor- Ik was zó kwaad, dat ik helemaal van slag was de servicedruk van Forza. De Schouwse formatie nam met een scherpe opslag ook in de tweede en derde set het initiatief, ging in de rally's voor elk punt en was aanvallend sterk op dreef. WHV zag alle hoeken van de zaal, kwam in twee sets tegen een fout loos spelende opponent tot slechts 21 punten, maar klampte in de laatste set toch lang aan. De Schouwse sportploeg van het jaar slaagde echter in de doelstelling om geen punten te morsen. De ploeg richt zijn pijlen nu op het treffen met de koploper, op 21 maart. dig gaan we meer van onze eigen kracht uit. Wij kunnen gewoon goed volleyballen, als we er met zijn allen voor gaan." Van Liere: „Wij gaan punten pakken van ploegen die boven ons staan. In dat soort wedstrijden speel je vrijer dan tegen ploegen als Bra vo." BOK begon goed en liep in de eer ste set door een prima opslag van Sanne van Campenhout (7-1) en een sprongservice van Mandy van Heck (van 10-7 naar 15-7) ver uit. Die marge bleef behouden: 25-17. Daarna kwam gedurende twee sets de klad erin. BOK verspeelde in de tweede set een 14-9-voor- sprong, verloor met 21-25 en gaf ook in de derde set een voordelige marge (18-15) weg: 22-25. Van Lie re: „Ik was zó kwaad, dat ik hele maal van slag was. Ik vond dat we dat aan onszelf te wijten hadden. Belangrijke basisspeelsters deden minder dan ze kunnen en moes ten doen. Als je je niveau niet haalt, moet je hard werken." BOK stroopte vanaf de vierde set de mouwen op, maar trof een taaie opponent die na twee setze ges op rij bloed rook. Beide ploe gen gingen met vechtvolley gelijk op. „Toen we op 16-16 kwamen, had ik er wel vertrouwen in", zei Van Liere. Toch sloegen de bezoe kers een gaatje naar 16-19. Van Heek: „We werkten zó hard, maar kregen ongelukkige punten tegen. Daar kan ik me over opvreten. Dan móet die bal tegen de grond, en liefst zo hard mogelijk. Ik pro beer zo min mogelijk naar het sco rebord te kijken, want je hebt pas verloren als het op 25 staat. We hebben als team laten zien dat we mentaal heel sterk." BOK zette in een zinderende slot fase de achterstand om in winst, begon de laatste set slecht (0-3, 3-5) en kwam op de service van Martine Westveer voor het eerst op voorsprong: 10-9. Daarna was de ploeg niet meer te stuiten: 15-11. Dindao-TOP 13-33: Hekkensluiter Dindao was een gewillig slachtof fer van TOP. Halverwege was de nare smaak van de nederlaag te gen Rust Roest al weggespoeld. Na rust (4-18) vierde de Arne- muidse ploeg de teugels en werd er aanvallend wat geëxperimen teerd met het oog op aanstaande zaterdag. Dan komt titelconcur- rent Tweemaal Zes op bezoek voor de apotheose van het sei zoen. Wint TOP, dan is de ploeg kampioen. Rapid-Tjoba 22-17: Na vijf mi nuten velde eenzelfde lies kwetsuur die Dirk-Jan Westmaas uit de basis hield ook Patrick de Bruine. De ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen begon een zoek tocht naar automatismen én doel punten, maar was niet opgewas sen tegen een gretig en fysiek sterk Rapid, dat voor z'n laatste kans vocht in de overgangsklasse D. Na rust knokte Tjoba zich naar 10-10, maar na het uitvallen van Demi Mondeel berustte de Beve- landse equipe in z'n lot. Buikschuivers na MIDDELBURG - De Zeeuwse dam- teams in de eerste klasse C blijven het uitstekend doen. Middelburg boekte zaterdag in Sint-Laurens een 13-7-zege op Cema/ De Vaste Zet 2 uit Celeen en PWC 's-Graven- polder versloeg in een uitwedstrijd het Tilburgse TDV 2 met 14-6. door Peter van Kouteren Hennie van Liere In een enerverende derby houden de spelers zich bij een duel met moeite staande. Van links naar rechts: Lindy van Schijndel (Fortis), Dylan Gillissen (Swift), Timme Provoost (Fortis) en Kris Fluisman (Swift), foto Ruben Oreel door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - Eén week voor het klapstuk van de zaalcompetitie, het thuisduel met Tweemaal Zes, haalde TOP uit naar Dindoa. De Ar- nemuidse koploper in de over gangsklasse C won in Ermelo met liefst 13-33. Komende zaterdag zou het korfbalteam van trainer Ar- co Goedkoop kampioen kunnen worden. In de eerste klasse was Swift maar net de baas over Fortis. De derby eindigde in 18-16. Scores TOP: Anita de Ridder en Jur- gen Janse 6, Emmelie Bouwens, Jeani- ne Marijs en Corné Bezemer 5, Carola Meulmeester en Peter van Belzen 2, Petra van Belzen en Remco Bezemer 1. Scores Tjoba: Dennis Broerse 4, Sharon Goedegebure en Niels West maas 3, Esmee Walraven en Dirk-Jan Westmaas 2, Demi Mondeel, Patrick de Bruijne en Robin Harinck 1. Swift-Fortis 18-16: In een meesle pende editie van de Walcherse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62