Goes wint ruim tijdens 'voorspel' Human met rood naar de kant bij derby tussen Breskens en Terneuzen 66 Deze wedstrijden zijn eigenlijk voorspel. Straks krijgen we de topploegen pas Oostkapelle stijf onderaan SPORT 41 De thuisploeg had het moeilijk te gen Goes, dat voor rust twee keer tot scoren kwam. Dimitri Hooft- man kwam oog in oog te staan met de Kocatepe-doelman, nadat hij zelf was opgerukt naar het vij andelijke doel en rondde koelbloe dig af. Sherief Tawfïk maakte er 2-o van uit een corner. „We hadden genoeg mogelijkhe den en misschien wel meer doel punten moeten maken", was trai ner Jan Poortvliet na afloop kri tisch. De grootste mogelijkheid om de score voor rust verder uit te breiden, was voor Bart Deprez. Hij mocht na een dik half uur spe len aanleggen vanaf elf meter, maar faalde. Kocatepe, door de overtreding voorafgaand aan de penalty met tien man spelend na een rode kaart, scoorde nog wel, waardoor de ploegen met een 2-i-tussen- stand gingen rusten. Door het grote aantal gemiste kan sen en het af en toe slordige spel van Goes, besloot Poortvliet in te grijpen. „Ik heb Salim Sandee er in gebracht. Omdat wij slordig speelden en omdat er meer ruim te was ontstaan door de rode kaart", aldus de oefenmeester. Die ingreep bleek achteraf een be langrijke. Sandee kwam twee keer tot scoren, twee keer na goed combinatievoetbal, en bracht zijn ploeg ruimer aan de leiding: 4-1. Dat de invaller zo goed inviel, was voor Poortvliet geen verras sing. „Salim traint goed en laat zich altijd zien als hij erin staat. Hij is gewoon een goede speler, die in principe altijd zou kunnen spelen", stak de trainer de lof trompet over zijn pupil. Leen IJzelenberg maakte er in het vervolg van de wedstrijd nog 5-t van en vlak voor tijd scoorde Koca tepe nog tegen: 5-2. „Dit soort wedstrijden is eigenlijk voorspel", ging Poortvliet in op de wedstrijd. „In dit soort duels gaat het vooral om concentratie, je mag niks laten liggen. Nu spe len we nog tegen de mindere ploe gen, maar straks komen de top pers en dan moeten we er klaar voor zijn", besloot hij met de blik op de komende weken. VLISSINGEN - De voetbalsters van Oostkapelle verloren zaterdag in de eerste klasse A met 2-0 het de gradatieduel met Deltasports. Door het verlies zijn de Walcher- se vrouwen nu alleen hekkenslui ter. De wedstrijden van de andere Zeeuwse vrouwenteams werden afgelast. Oostkapelle speelde volgens train- ster Ilona Stouthamer haar slecht ste wedstrijd van het seizoen. Del tasports kon op het moeilijk be speelbare kunstgrasveld in Hou ten beter uit de voeten dan de Walcherse vrouwen. Oostkapelle had ook geen geluk toen na een goede vrije trap Inge Lugtenburg de lat raakte. Na de 2-0 was de wedstrijd beslist. de drie punten in de tas te heb ben. Want Vlissingen had niets in te brengen, had nog geen echte kans laten noteren. Maar uit de vrije trap die werd gegeven na de rode kaart van De Heus, na een overtreding langs achteren op Ab- doe Abdenbi in de 69e minuut, lanceerde Roycel James Geerman op de linkerflank. De invaller schoof oog in oog met de doel man de bal binnen, waarmee hij voor zijn eerste competitiegoal voor Vlissingen tekende. Vier mi nuten later leverde de andere in valler Kovacevic de bal uit een hoekschop op het hoofd van Ja mes af De linksback knikte prach tig binnen in de verre kruising en bepaalde de eindstand op 2-2. Reden voor een jubelstemming na een late ontsnapping was het niet direct. Thomas Ragut was naar eigen zeggen zelfs kwaad. „Sommige jongens zijn blij dat we nog terugkwamen tot 2-2, maar ik sta op dat veld om kam pioen te worden en te winnen. Dan is 2-2 niet genoeg, maar mis schien ben ik daar te serieus in of te oud voor..." Ragut bezit de pas sie die de ploeg volgens Pennings juist te weinig had getoond. Breskens - Terneuzen 0-3: De ro de kaart voor Breskens-trainer Ar jan Human hield na afloop de ge moederen meer bezig dan de 0-3-nederlaag van de thuisploeg in de streekderby tegen Terneu zen. Scheidsrechter René Nijsse uit Oost-Souburg stuurde Human gisteren na tien minuten achter de omheining, omdat hij volgens de arbiter niet bevoegd was om in de dug-out plaats te nemen. Toen Human vlak daarop terug in de dug-out ging zitten, toonde Nijs se de trainer van de derdeklasser, die (nog) niet over een trainersdi ploma beschikt, de rode kaart. „Meneer Human is niet bevoegd om in de dug-out plaats te ne men. Hij staat niet op het wed- strijdformulier", vertelde de Sou burger in de bestuurskamer. Hij meldde de rode kaart op het wedstrijdformulier en zal hier over rapporteren aan de KNVB. Human meende dat hij geen rode kaart kon krijgen, omdat hij niet op het wedstrijdformulier stond. Nijsse sprak dat tegen. „Meneer Human is lid van de KNVB." Zonder Human op de bank kwam Terneuzen na 25 minuten op een o-2-voorsprong, via Jozué Weever en Can Kiran. Kort voor tijd be paalde Kiran de eindstand met een kopbal op 0-3. In de slotmi nuut werd Niels Gouka (Bres kens) met zijn tweede gele en dus rode kaart nog uit het veld ge stuurd. BSC-RCS 3-1: Mark Deijkers open de na een kwartier de score na mens de thuisploeg. Al snel bracht Joey Katzenbauer vanaf de stip de Souburgers weer langszij: 1-1. Nog voor rust lag de wedstrijd ruim tien minuten stil nadat Mer- vin Niemantsverdriet ongelukkig ten val kwam en per ambulance richting ziekenhuis moest wor den afgevoerd. In de tweede helft kwamen alleen Jacques Dekker en doelman Mark Merriënboer (strafschop) nog tot scoren: 3-1. Internos-Philippine 4-0 (3-0). Patrick Schalk 1-0 en 2-0, Mike van Noord 3-0, Patrick Schalk 4-0. MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 door Daniel Vervelde ROTTERDAM - In de eerste klasse van het zondagvoetbal was Goes gistermiddag een maatje te groot voor laagvlieger Kocatepe. Op be zoek in Rotterdam werd het 5-2 voor de Goesenaren. Jan Poortvliet laat wakker Geraldi Geerman (nummer 17) brengt Vlissingen terug in de race. De aanvaller zorgt voor de 1-2 tegen De Zoua- ven. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zondagvoetbal won Terneu zen met 3-0 van Breskens, al bleek uiteindelijk het wegsturen van Bres- kens-trainer Arjan Human het ge sprek van de dag. RIA W. verloor in Roosendaal nipt met 1-0 van koplo per Alliance. RCS verloor even ver derop bij BSC met 3-1. Internos, de nummer twaalf op de ranglijst, was met 4-0 duidelijk te sterk voor het één plaats lager geklasseerde Philip pine. Alliance-Ria W. 1-0 (0-0). Een duel tussen doelpuntenmaker Jozué Weever (Terneuzen, links) en Bart van den Hemel (Breskens). foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61