Late treffers Niels Luteijn goed voor nieuwe zege ïSSbij Patriizen koploper 'n vierde klasse A, EiXKKS, sdo'63 Steen is leiding weer kwijt scheidesportioop 40 SPORT HOOFDKLASSE A Vlissingen-trainer Ruud Pennings mist de passie in het duel met De Zouaven: 2-2. „Onder de maat." Zeelandia Middelburg-Madese Boys 2-0: Madese Boys probeerde Zeelandia Middelburg in de eer ste helft met fysieke middelen uit zijn spelen te halen, maar echt lukken deed dat niet. De thuisclub speelde zich met vlotte combinaties onder de druk van de tegenstander uit en schiep zich ook een aantal 'honderdpro- cent-kansen'. Hoewel trainer Daan Eikenhout in de rust aange geven had op de ingeslagen weg door te gaan, was Zeelandia Mid delburg na de hervatting minder op dreef. Een kwartier voor tijd viel niettemin alsnog de openings treffer. Uit een scrimmage schoot Niels Luteijn de bal vanaf de ach terlijn fraai binnen: 1-0. Madese Boys kroop daarna uit zijn schulp, maar werd in de slotminuut defi nitief op verlies gezet. Opnieuw schoot Niels Luteijn raak: 2-0. „Ik kan alleen maar zeggen dat we grote delen van de wedstrijd uit stekend gespeeld hebben", keek Daan Eikenhout tevreden terug. HW24-MOCT7 8-2 (3-0): In het duel met het vijf plaatsen hoger staande MOC'17 speelde HW'24 prima. De ploeg van trainer Ralph Zegers legde de basis voor de zege in de eerste negen minu ten. Marnix van Sonsbeek opende de score, waarna Sander van Re- mortele en Joost Bogaert voor 2-0 en 3-0 zorgden. Na rust scoorden Joost Bogaert (twee keer), Sander van Remortele, Tim de Feijter en Jasper Sulmon. John van Loen- hout maakte de tegentreffers. VLISSINGEN - Ruud Pennings ana lyseert de wedstrijden van zijn VC Vlissingen doorgaans aan de hand van drie kwaliteiten die zijn ploeg volgens hem moet hebben. 1. Visie, 2. Actie en 3. Passie. In het duel met De Zouaven (2-2) ont brak gisteren zo'n 69 minuten lang het laatste onderdeeltje. Pas na de rode kaart voor Ivo de Heus had de thuisploeg wat in te breng en tegen de nummer twaalf van de hoofdklasse A. „Ik heb die drie punten van Toon Gerbrands (algemeen directeur van PSV)", bekende Pennings. „Maar ik vind dat hij gelijk heeft met zijn opvatting dat als een on derdeel van de drie ontbreekt, het onmogelijk is om een topprestatie te leveren." Vlissingen ging twee weken gele- KARAKTERISTIEK den onderuit tegen titelkandidaat Magreb'90 (3-1) en had het giste ren opnieuw moeilijk tegen degra datiekandidaat De Zouaven. Pen nings vond voor het gelijkspel van gisteren een verklaring in de statistieken. „We zitten nu in een fase in de competitie dat de onder ste ploegen zoals De Zouaven punten gaan pakken. Dat is ieder jaar zo en is denk ik ook statis tisch wel te bewijzen. Zulke ploe gen gaan opportunistischer spe len en door die instelling ook pun ten pakken. Voor ons is het dus zo dat we niet meer zo gemakke lijk van zulke ploegen winnen." Daarnaast liet het gemis van een aantal bepalende spelers zich voe len. Saïd en Hoessein Bouzambou maakten zich gisteren met de Ne derlandse zaalvoetbalselectie op voor de dubbele oefeninterland te gen Slowakije, terwijl Khalid El Hattach met knieklachten plaats nam op de bank. Hij wacht op de uitslag van een mri-scan die eer der deze week plaatsvond. En dan was daar nog de afwezig heid van de zieke Ferry Alfons, de centrale verdediger en routinier van de selectie. Niet alleen qua spel, maar vooral qua coaching. „Er zijn weinig jongens die dat op kunnen pakken. De jonge jongens zijn toch eerst en vooral bezig met hun eigen spel en dat is ook logisch. Maar aan Ferry heb je wat dat betreft echt een goeie." Nu werd het centrale duo gefor meerd door de twintigers Joost de Kubber (22) en Milton Roemera- toe (21) en vestigde Vlissingen de hoop op Quincy Gooding (21), Dennis Kovacevic (19) en Geraldi Geerman (21), die allen door Pen nings in het veld werden gebracht om wat te forceren. Met name de inbreng direct na rust van Geerman zorgde ervoor dat er weer wat passie in het spel van Vlissingen kwam, het onder deel waaraan het bij de thuis ploeg voor rust volgens Pennings dus ontbrak. „Op de bank dacht ik aan de diepgang die de wed strijd nodig had", deelde de inval ler na afloop zijn gedachten tij dens het duel. „Ik denk dat ik wat dat betreft wel een wapen heb, met mijn snelheid. En aan de lin kerkant lag ruimte, dus ik moest het veld zo breed mogelijk hou den om vervolgens de ruimte in te duiken." Geerman en consorten leken be zig aan een schier onmogelijke missie, nadat Pieter Koopman de bezoekers in de 64e minuut op een 2-o-voorsprong had gezet. Kort voor rust had Thomas Hand met een droge knal vanaf de rand van het strafschopgebied voor de 0-1 gezorgd en na de tweede tref fer van De Zouaven leek de ploeg TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal vonden slechts twee wedstrijden door gang. Gespeeld werden alleen SDO'63-Vosmeer (2-1) en BW'63-Hulsterloo (3-5). Door die resultaten kwam SDO'63 al leen aan de leiding. SDO'63-Vosmeer 2-1: SDO'63 had voor de rust een groot veldover- wicht en kwam ook verdiend op 2-0 door doelpunten van Martijn Ivens en Collin Dieleman. Daarna stokte echter de productie van de thuisclub. De ploeg uit Lamswaarde ging steeds slordiger spelen en kwam vijf minuten voor tijd zowaar nog in de problemen toen Remie Ka- pelle de achterstand van Vosmeer tot 2-1 terugbracht. De gelijkma ker was Vosmeer echter niet ge gund. Sluiskil-Patrijzen 0-6: Behalve zes basisspelers leek bij de thuisploeg ook de beleving in de eerste helft te ontbreken. Na de snelle openingstreffer van Ray mond Rovers vanaf de stip zorg den Marlo Janisse en opnieuw Rovers voor 0-3 binnen een kwar tier. Kort voor rust prikte Raymond Rovers ook zijn derde van de mid dag binnen: 0-4. In de tweede helft kwam Sluiskil wel goed uit de startblokken, maar een tegen doelpunt bleef uit. Via een eigen doelpunt en één van Danny Faes werd in de slotfa se door Patrijzen het halve dozijn volgemaakt: 0-6. Luctor'88-Zeeland Sport 5-1: Al na acht minuten stond de thuisploeg met tien man en mochten de Vlissingers vanaf elf meter aanleggen na vermeend hands. Ron Tempelaars stopte de inzet van Wouter van Belzen, maar was in de rebound alsnog kansloos: 0-1. Met tien tegen elf kwam een keihard werkend Luc- tor'88 nog voor de thee op een 2-1-voorsprong door Rutger van Rossum en Roy van Leeuwen. Ook hierna bleef de thuisploeg de aanval zoeken, wat halverwege de tweede helft leidde tot de 3-1 van Bart Lijmbach. Zeeland Sport kreeg hierna wat kansjes, maar via twee keer Yannick Rentmees ter werd het een afgetekende 5-1. TERNEUZEN - Sander Post uit Ter- neuzen won zaterdag de Schelde- sportloop in zijn woonplaats. Hij sloeg in de laatste meters van de loop over 12,8 kilometer toe door zijn Belgische opponent Jody Schoorens uit Aalst voorbij te lo pen. Post: „Ik kende hem niet en wist dus niet wat voor vlees ik in de kuip had. Vooral omdat hij in de slotfase wat afstand nam, begon ik te vrezen voor de overwinning. Maar uiteindelijk kwam het toch nog goed." Tweehonderd meter voor de finish zette Post aan en klopte hij Schoorens, in een tijd van 45.24. Bij de vrouwen ging de zege naar de Terneuzense Fiona Reijerse in 1.01.18. De korte af stand (3500 meter) werd gewon nen door Joël Aafjes uit Kortgene en Shirley Kerkhove uit Zuiddor- pe was de snelste vrouw. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Zeelandia Middelburg handhaafde zich op de eerste plaats in de tweede klasse E van het zondagvoetbal door een 2-0-overwinning op Madese Boys, de nummer drie van de ranglijst. HW'24 verschafte zich in de onder ste regionen wat lucht door MOC'17 op een 8-2-afstraffing te trakteren. Vlissingen schrikt te door Mitchell Minnaard Vlissingen - De Zouaven 2-2 (0-1). 39. Thomas Hand 0-1, 64. Pieter Koopman 0-2, 71. Geraldi Geer- man 1-2, 75. Roycel James 2-2. Scheidsrechter: M.K. Rampersad (Rotterdam). Gele kaart: Abdoe Abdenbi (Vlissingen). Arjen Boek weit (De Zouaven). Rode kaart: 69. Ivo de Heus (De Zouaven). Aantal toeschouwers: 110. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen (73. Quincy Gooding), Joost de Kubber, Milton Roemera- toe, Roycel James; Raymond Wolff (67. Dennis Kovacevic), Etienne Mallie, Thomas Ragut, Salim Ben Sellam (46. Geraldi Geerman); Ab doe Abdenbi, Josimar Pattinama. VLISSINGEN - Na de vijftiende speel ronde in de vierde klasse A hebben Steen en Patrijzen weer stuivertje gewisseld aan de kop van de rang lijst. Steen kwam bij Oostburg, de nummer drie, tweemaal op voor sprong, maar zag de tegenstander even vaak langszij komen (2-2). Pa trijzen, dat in Sluiskil al na een kwartier met 3-0 leidde, won met 6-0 en is hierdoor de nieuwe koplo per. Oostburg-Steen 2-2 (1-1). Kenneth Triest 0-1, Sander de Dobbelaere 1-1, Robin Goense 1-2, Peter van der Lin de 2-2. Biervliet-Vogelwaarde 4-0 (1-0). Jor- di Verstraeten 1-0, Tim Bogaart 2-0, Marcus Ongenae 3-0, Tim Bogaart 4-0. Hontenisse-Aardenburg 5-3 (1-3). Steven de Croock 0-1 (strafschop), Mark van den Pol 0-2, Kris van Meele 1 -2, Mark van den Pol 1 -3, Jeroen Ver schuren 2-3, Niek Maerman 3-3, Gert-Jan van den Dries 4-3 (straf schop), Dennis Malcontent 5-3. Koewacht-IJzendijke 1-1 (0-1). Lode- wijk van Keeken 0-1, Jeffrey Kox 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60