Bondsbaas politie ligt zelf onder vuur 1 :mwm IN HET NIEUWS 5 p$gp m ms: Deze week op NPO Radio 5 Nostalgia van populaire rassen importeren uit Oost-Europa. Daarop hebben wij geen grip." De overheid heeft de regels voor alle fokkers afgelopen jaar aange scherpt. Zo mag officieel niet meer worden gefokt met honden die erfelijke afwijkingen hebben. Om handel in buitenlandse look-a-likes te ontmoedigen, mo gen pups sinds 1 januari pas Ne derland binnen als ze minimaal vijftien weken oud zijn. Dat maakt ze minder interessant voor veel liefhebbers die puppy's van acht tot tien weken prefereren. Om echt een einde te maken aan inteelt is echter meer nodig dan strengere regels, erkennen ook de rashondenfokkers. Een beter hon denleven begint met de vraag naar gezonde huisdieren vanuit de consument. De Raad van Be heer werkt daarom aan een eigen 'rassenbijsluiter' die hondenlief hebbers voortaan beter moet in formeren. De nieuwe versie van de Rashon- denwijzer heeft Doedijns nog niet kunnen beoordelen. Maar op de eerste versie uit 2011 hadden de fokkers veel kritiek. Zo zouden daarin veel afwijkingen die niets met erfelijkheid van doen hadden aan rassen zijn toegeschreven. De nieuwe versie die vandaag on line gaat, is volgens Dier&Recht samengesteld door vier dieren artsen, gebaseerd op wetenschap pelijke onderzoeken, diergenees kundige rapporten en enquêtes onder 147 dierenartsen en zo'n tweeduizend hondenliefhebbers. De meeste hondenrassen bevinden zich in een deplorabele staat tr - r tw&ï.-'Mïr Het ministerie van Veiligheid en Justitie greep niet in bij de belan genverstrengeling om ruzie met de machtige bond te voorkomen, onthulde NRC/Handelsblad zater dag. Van de Kamp regelde volgens de krant dat zijn vriendin een plek kreeg in het onderzoeksteam van de Cultuurmonitor. Zijn bond was warm pleitbezorger van die monitor. In 2012 beloofde de bondsvoorzit ter justitieminister Ivo Opstelten dat hij de vorming van de Natio nale Politie zou steunen als het ministerie de Cultuurmonitor zou gebruiken. Van de Kamps vriendin kreeg vervolgens een prominente rol in het project dat de politieorganisatie moest hel pen bij de reorganisatie. De partner van Van de Kamp werd later alsnog uit het onder zoeksteam gezet door de project leider, omdat zijn 'onafhankelijk heid op het spel stond' door de dubbelrol van het stel. Een week later trok Van de Kamp zijn steun voor de monitor in. In een reactie stelt de ACP dat Van de Kamp altijd open is ge weest over de relatie en dat ande ren beslist hebben over de invul ling van het onderzoeksteam. Ook zou er van een 'deal' rond de monitor geen sprake zijn: de bon den hebben slechts geadviseerd. Het ministerie van Veiligheid en Justitie ontkent de aantijgingen over wegkijken en meldt dat een extern onderzoeksleider het team heeft samengesteld, en dat verder alles 'conform de regels' is gegaan. In 2012 beloofde Van de Kamp Opstelten de Nationa le Politie te steunen als de Cultuurmonitor doorging. Brand in kippenschuur: 24.000 dieren dood Bij een uitslaande brand in een kippenschuur in Voorthuizen zijn gistermiddag volgens de brand weer zo'n 24.000 kippen omgeko men. Slechts enkele honderden konden worden gered. De brand weer heeft het vuur met vier korpsen bestreden. Rond 14.20 uur werd het sein brand meester gegeven. De brandweer heeft sho vels ingezet voor sloopwerkzaam heden en het nablussen. Bij de brand zijn geen schadelijke stoffen gemeten. Een wijkagent riep op Twitter mensen op om niet naar de brand te gaan kijken, omdat zij de hulpdiensten dan zouden kunnen belemmeren. 'Dienstplicht wegens dreiging Russen en IS' De militaire dienstplicht moet opnieuw worden ingevoerd nu de spanningen met Rusland op lopen en de dreiging van Isla mitische Staat (IS) toeneemt. Dat vindt Kamerlid Joram van Klaveren. Vandaag spreekt de Tweede Kamer over zijn inita- tiefnota. Vorig najaar lanceerde de ex-PW'er al het plan om de dienstplicht voor iedereen van af 18 jaar in te voeren. Behalve een manier om de Nederland se krijgsmacht te verbeteren, kan de militaire dienst ook hel pen om de jeugd meer discipli ne bij te brengen, denkt Van Klaveren. \éla MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 mankeren van alles Yvon Jaspers heeft de labradoodle populair gemaakt, foto KRO door Niels Klaassen Hans Baaij, stichting Dier&Recht DEN HAAG - Voorzitter Gerrit van de Kamp van de grootste politie- vakbond ACP ligt onder vuur. Hij zou zijn vriendin aan een baan heb ben geholpen bij een belangrijk on derzoek naar de vorming van één landelijk politiekorps. VOORTHUIZEN DEN HAAG Week van de Jaren 60 Vanaf 7 t/m 13 februari tussen 6:00 -19:00 uur 747 AM, Digital Radio+, kabel of online via www.nporadio5.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5