Yerseke klimt op ranglijst Zevenklapper brengt Smerdiek stapt met opgeheven Rillandia aan leiding hoofd van veld tegen koploper ;Af SPORT 39 geerde de scheidsrechter op het geschreeuw van de supporters. Die jongen liet zich gewoon val len", vond keeper Lentink. Rob bert Susan verzilverde het buiten kansje: 2-1. Kloetinge-trainer Die- derik Hiensch stond er na afloop verslagen bij. „De jongens zitten helemaal kapot", zei hij terwijl hij naar de gesloten deur van de kleedkamer gebaarde. „We had den het duel onder controle. De verdediging stond écht goed en we waren dicht bij een stunt. Aan beide doelpunten zat een luchtje. Het had écht gekund vandaag." Na afloop deed Katwijk wat Len tink suggereerde. De spelers be dankten uitgebreid hun suppor- tersschare. VCK-Yerseke 0-2: Yerseke was voor rust de bovenliggende partij. Al na zeven minuten profiteerde Michel de Rooij van geklungel bij VCK achterin en dat betekende de 0-1. In het verloop van de eer ste helft kregen beide teams nau welijks grote mogelijkheden. Na rust kwam VCK wel beter in het spel, maar de gelijkmaker bleef uit. In de slotfase gebeurde er nog van alles. Eerst werd Martin Hage (VCK) na een tweede gele kaart uit het veld gestuurd, vervolgens overkwam topscorer Arjen de Koe- ijer van Yerseke hetzelfde en na een fout achterin bij VCK besliste Evert van Houte het duel defini tief. Domburg-Wemeldinge 1-0: Een slechte wedstrijd op een goed be speelbaar veld. Domburg-speler Maurice Bernard schoot na twaalf minuten op de lat en op het uit vallen van Domburgs topscorer Chiel Maranus met een blessure na gebeurde er voor rust weinig noemenswaardigs. Direct na rust leidde Wemeldin- ge zelf de enige treffer van de wedstrijd in. Een terugspeelbal op Jordan Vleugel werd door de Wemeldinge-doelman zo in de voeten van Sander Willemse ge schoven die daar wel raad mee wist en voor de 1-0 zorgde. Daar na was Domburg via Willemse (2x) en Wim van Dijk nog gevaar lijk, maar treffers bleven uit. Het duel ging vervolgens als een nachtkaars uit. Rillandia-Vrederust 7-0: Er was geen vuiltje aan de lucht voor de Rillanders. Er kon vrijuit gevoet bald worden tegen de hekkenslui ter uit Halsteren en het publiek kon lekker achterover leunen en bijkletsen. Ondertussen kreeg het ook nog eens een karrenvracht aan kansen en zeven doelpunten voorgeschoteld. Meest doeltreffen de speler van de middag was rou tinier Arjan Koopmans. Hij kwam drie keer tot scoren. Topschutter Robin van Bavel maakte er twee, waarmee hij zijn seizoenstotaal opkrikte naar veertien. Ook Step- han de Leeuw en Vincent Roe land pikten een doelpuntje mee. SPS-Halsteren 2-2: Een gelijk op gaande wedstrijd tussen twee ploegen die achteraf tevreden kon den zijn met een punt. Na een kwartier namen de bezoekers uit Halsteren de leiding door een doelpunt van Alwin de Nijs. Maar door een van richting veranderd schot van SPS-speler Jelmer Flik- weert was het bij het ingaan van de pauze 1-1. Direct na de pauze kon het thuis publiek opnieuw juichen. Jan De- ij kreeg na een halve minuut de bal in een hachelijke situatie voor het Halsteren-doel en haalde uit: 2-1. Halsteren kwam in de 61e mi nuut weer langszij door een tref fer van Peter Geense. Ondanks kansen voor zowel SPS als Halste ren werd er niet meer gescoord. Hellevoetsluis-Smerdiek 4-0: De bezoekers uit Sint Maartensdijk gingen met een gesloten verdedi ging van start om lijstaanvoerder Hellevoetsluis het scoren zo moei lijk mogelijk te maken. Toch kwa men de bezoekers op voorsprong. „Maar meer kansen kregen zij ei genlijk niet en ik vond dat wij er wel zo nu en dan gevaarlijk uit kwamen", toonde trainer Peter van Poortvliet zich tevreden over de eerste helft. In de tweede helft kwam de thuisploeg op 2-0 en was het Zeeuwse verzet gebro ken. Smerdiek bleef vechten voor wat het waard was, maar kon geen vuist meer maken. „In deze wedstrijd heb ik veel positieve dingen gezien", ging Van Poort vliet verder over de tweede helft. Krabbendijke-DBGC 1-3: Dat het gat tussen beide ploegen op de ranglijst groot is, was op het veld nauwelijks te zien. Krabbendijke, dat twaalfde staat, kon ondanks de afwezigheid van een aantal be palende spelers goed meekomen. Wel moest de thuisploeg een snel- Ie tegengoal incasseren. Bas Abres- ch bracht de bezoekers met een van richting veranderde vrije trap in de achtste minuut op voor sprong. Niet veel later kwamen de Krabbendijkenaren alweer langszij. Jeroen Koster kopte de bal de doelmond in, waar Armin de Bat klaar stond om raak te schieten. Lang leek deze 1-1-stand de ruststand te worden, tot leroen Sep vlak voor rust aan de linker kant doorbrak en zijn actie be kroonde met een doelpunt. Na de pauze bleef Krabbendijke goed meedoen, maar kansen wer den er niet gecreëerd. Ook DBGC kon daar geen kansen tegenover stellen. Pas toen Krabbendijke al les of niets ging spelen, ontston den er ruimtes. Maar in een Zeeuwse gelijkmaker resulteerde dit niet. Integendeel. Vijf minu ten voor tijd passeerde opnieuw Sep doelman Sjaak Lokerse. MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 door Klaas Verspoor de twaalfde man v •- i.vr'; Kloetinge-verdediger Julius Bliek ligt in de clinch met Katwijks topscorer Marciano Mengerink. foto WJ Dijkdrent/Orange Pictures vlissingen - Door een 2-0-zege in Koudekerke op VCK en het door de vele afgelastingen beperkte pro gramma is Yerseke in de derde klas se A opgeklommen naar de vijfde plek op de ranglijst. Domburg boekte tegen hekkensluiter Wemel- dinge een minieme 1-O-zege. door Daniel Vervelde VLISSINGEN - Rillandia heeft in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal de koppositie overgeno men van ZBVH. De ploeg uit Ril land won met 7-0 van laagvlieger Vrederust. Middenmoters SPS en Halsteren kwamen in Poortvliet niet verder dan een 2-2-gelijkspel. door Daniel Vervelde VLISSINGEN - Door de vele afgelas tingen kwamen er slechts twee Zeeuwse ploegen in actie in de der de klasse B van het zaterdagvoet bal: Krabbendijke en Smerdiek. De Krabbedijkenaren kwamen net te kort tegen nummer drie DBGC, ter wijl hekkensluiter Smerdiek niet was opgewassen tegen koploper Hellevoetsluis. Krabbendijke blijft lang in de race tegen nummer drie DBGC, maar moet toch een nederlaag incasseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59