Roks: Niemand is Oostkapelle maakt gehakt van de Boys ÉÉÉT ^vpi 38 SPORT HOOFDKLASSE Hoofdklasser Kloetinge is dicht bij een stunt bij de koploper. Twee late treffers zorgen voor domper: 2-1 17.: Roks begon in 2004 samen met Dennis en Gérard de Nooijer de JVOZ. Zeeuwse voetbaltalenten werden bijeengebracht en kregen op professionele wijze onderricht. De opleiding groeide uit tot een talentenfabriek en leverde veel spelers af aan onder meer FC Twente, Sparta Rotterdam, NAC en Willem II. „De opleiding heeft zijn waarde bewezen", zegt Roks. „Het is niet zo dat wij een tover stokje hebben en talenten maken. Nee, we sporen ze op, brengen ze bij elkaar en geven ze de kans zich te ontwikkelen. Neem Ru ben de Jager. Die zit in het Neder lands team en speelt bij FC Twen te. Ik wil niet zeggen dat hij er niet gekomen was, maar door het podium van JVOZ is hij vanuit Le- wedorpse Boys op profniveau gaan trainen in Zeeland en daar door eerder gezien door scouts." De laatste jaren zijn de oprichters uitgewaaierd, maar bleven wel verbonden aan de JVOZ. Gérard de Nooijer werd assistent-trainer bij FC Dordrecht, Dennis de Nooijer aanvaardde een baan als jeugdtrainer bij FC Twente en coach bij de Oranje-jeugd, terwijl Roks vorig jaar voor twintig uur in dienst trad bij Sparta. „Soms komt er een trein voorbij waar je op wilt springen." Komend seizoen wilde Dennis de Nooijer terugkeren en dus ging hij met het nieuwe bestuur in ge sprek voor de functie van tech nisch coördinator. De onderhan delingen liepen echter stuk en dus besloot Dennis de Nooijer bij FC Twente te blijven. Struikel blok vormden niet de financiën, maar de visie van bestuurslid technische zaken Jon Herselman. Het verschil van mening liep zo hoog op dat beide De Nooijers za terdag besloten al hun activitei ten bij de JVOZ voorlopig te sta ken. Roks betreurt die ontwikke ling. „De kennis en kunde van Dennis en Gérard zijn heel be langrijk voor de JVOZ, maar zij hebben een andere keuze ge maakt. Dat is hun goed recht. Uit eindelijk draait het natuurlijk om de talenten. Niemand is groter dan de JVOZ. We zijn ooit ermee begonnen, hebben de JVOZ opge bouwd en deden alles; trainen, ta lenten ophalen. We waren alle drie de baas en beslisten over ons zelf. Dat is niet goed geweest. Er had iemand boven moeten ko men. Drie kapiteins op een schip werkt niet." Het is geen geheim dat Roks en Dennis de Nooijer de laatste jaren niet de beste relatie hadden. „Maar dat heeft bij de huidige situatie helemaal geen rol gespeeld", bezweert Roks. De Zierikzeeënaar zelf, die ook nog les geeft op het cios in Goes, weet nog niet hoe zijn toekomst er bij Sparta uitziet. Hij is in on derhandeling met de eerstedivisie- club. „Ik wil in elk geval verbon den blijven aan de JVOZ. Ik kan gasttrainingen geven, ik kan hel pen bij het aantrekken van talen ten of advies geven. De JVOZ is een fantastisch project en dat wil ik blijven ondersteunen." Roks blijft deel uitmaken van de Raad van Advies. Het bestuur wil aan die commissie nog twee pro minenten toevoegen. Verder wil de organisatie de functie van tech nisch coördinator per se invullen. „We willen het gedachtegoed van de oprichters voortzetten", zegt Herselman, bestuurslid techni sche zaken. „Er staat op dit mo ment een gedreven ploeg aan trai ners en dat team willen we verder versterken. Het voortbestaan van de JVOZ is niet in gevaar. Totaal niet." KATWIJK - Of ze nu thuis of uit spelen, voor de voetballers van Katwijk maakt het dit seizoen weinig uit. In de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal winnen ze toch bijna alles. Zaterdag profi teerden ze in het duel met Kloe tinge volgens de keeper van de be zoekende ploeg echter wel dege lijk van het thuisvoordeel. Mat thew Lentink doelde op de straf schop die Katwijk dertien minu ten voor tijd de 2-1-overwinning bracht. „In Kloetinge hadden ze die penalty nooit gekregen", wist uitblinker Lentink zeker. Het bescheiden Kloetinge was za terdag dicht bij een stuntje bij een ploeg die zijn sporen in het nationale amateurvoetbal al lang en breed verdiend heeft. De Zeeuwse hoofdklasser hield tot KARAKTERISTIEK de 70e minuut een i-o-voor- sprong vast, zag Katwijk toen langszij komen en moest in de 77e minuut het hoofd buigen om dat scheidsrechter Elissen uit Udenhout misschien wel iets te veel onder de indruk was van de spionkop van Katwijk, die zich naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer liet horen. Katwijk speelde vele jaren op het allerhoogste niveau, werd twee jaar geleden zelfs algemeen lands kampioen en degradeerde vorig jaar tot ieders verrassing naar de hoofdklasse. Inmiddels is de ploeg hard op weg naar eerher stel. De 1100 leden tellende club won tot zaterdag dertien van de veertien competitiewedstrijden en speelde één keer gelijk. De club is vanaf maart helemaal klaar voor een heroptreden in de topklasse, want dan moet de tri bune af zijn. De accommodatie biedt dan plaats aan zo'n vijfdui zend toeschouwers. Zoveel kijkers waren er zaterdag niet, maar duizend waren er toch zeker wel. Zij zagen dat Kloetinge uitstekend aan de wedstrijd be gon. De eerste de beste aanval sneed als een mes door de boter, alleen het schot van Roy Mulder was niet van de hoogste kwaliteit. Nadat de ploeg van trainer Die- derik Hiensch twee keer door het oog van de naald kroop, kwam het op voorsprong. Daan Esser schatte in de zesde minuut een pass van Remco van Tiggele beter op waarde in dan Katwijk-keeper Koroglu en schoot de bal in het le ge doel: 0-1. Dat die stand bij rust nog steeds op het bord stond, was vooral te danken aan Kloetinge-keeper Mat thew Lentink en aan de onder kant van de lat. Lentink redde en kele keren fraai nadat het sterk voetballende Katwijk zijn verdedi ging had opgerold. Op een schot vanaf twintig meter van Omar Hamdi was hij kanloos, maar toen redde het houtwerk Kloetin ge. Aan de andere kant kreeg Kloe tinge één mooie kans, maar links back Julius Bliek raakte de bal na een messcherpe counter verkeerd. Na de pauze stonden de bezoe kers veel minder onder druk. De zoneverdediging stond als een huis, alleen was het met de eigen aanvallende impulsen ook ge daan. Toen het publiek zich steeds meer met het duel begon te bemoeien, zette Katwijk op nieuw aan. Aan de 1-1 in de 70e minuut van Joost Leonard zat al een kwalijke geur omdat diens di recte tegenstander Michel Maas kant naar de grond werd getrok ken. Leonard kon de corner daar door vrij inkoppen. De strafschop die arbiter Elissen zeven minuten later gaf, was er een met een grote strik erom heen. Invaller Kevin Sterling ging wel heel makkelijk naar de grond binnen de zestien meter, toen Mark Schuit hem naar de buiten kant dreef. Het publiek schreeuw de moord en brand en Elissen wees naar de stip. „Ik stond er bo venop. Dat heb ik te danken aan mijn goede conditie", pochte de leidsman terwijl hij aan een siga retje lurkte. „Bij de tegenaanval van Kloetinge stond ik op de ach terlijn en ik ben het hele stuk naar de zestienmeter meege- sprint. Die speler van Kloetinge trok zijn tegenstander naar de grond. Geen twijfel mogelijk." Afgezien van de scheidsrechter was er bijna niemand die Schuit zijn handen had zien gebruiken. Schuit zelf ook niet: „Ik hield m'n handen langs m'n lichaam", wist hij zeker. „Katwijk moet het pu bliek bedanken. Volgens mij rea- Oostkapelle-Terneuzense Boys 5-0: Oostkapelle speelde zelf erg goed en profiteerde van een off day bij Terneuzense Boys. Wou ter Verduijn zorgde met een schot in de bovenhoek al na drie minu ten voor de 1-0 en na een afgesla gen aanval schoot Oostkapel- le-rechtsback Jidde Rotte zijn ploeg naar de 2-0. In de tweede helft eiste Arjen Pattenier met een loepzuivere hattrick alle aan dacht voor zich op. Eerst schoot hij van buiten de zestienmeter de 3-0 binnen, daarna trof hij doel na een corner van zijn ploeg en in de slotfase werd hij onderuit ge haald in het strafschopgebied. Vanaf de strafschopstip bepaalde hij de eindstand op 5-0. SSV'65-De Meeuwen 4-0: Kevin Janse verzuimde De Meeuwen in de eerste minuten op 0-1 te zet ten. Zijn inzet werd gekeerd door doelman Bennie de Looff. Op het kunstgras kwam SSV'65 al na vijf minuten op voorsprong. Thomas Mattheijer zorgde na een goedlo pende aanval voor de 1-0. Na elf minuten stond Rico de Putter na opnieuw een goed opgezette aan val op de goede plaats en dat bete kende de 2-0. Via De Putter werd het na een half uur spelen 3-0 en in de 33e minuut maakte René Zwamborn er al 4-0 van. Na rust raakte SSV'ösnog een keer de lat en De Meeuwen berustte in de ne derlaag. Rtttu t vini PP? groter dan j voz Kat wi j k bedankt door Jan Dagevos VLISSINGEN - Net op een moment dat de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) de stap naar vol wassenheid wil maken, verdwijnen de oprichters naar de achtergrond of zelfs helemaal uit beeld. „Er zou een keer een moment komen dat we niet meer achter het stuur zou den zitten", zegt Dolf Roks. „Mis schien had dit al veel eerder moe ten gebeuren." door Koen de Vries Katwijk-Kloetinge 2-1 (0-16. Daan Esser 0-1, 70. Joost Leonard 1-1, 77. Robbert Susan 2-1 (straf schop). Scheidsrechter: B.L.J.M.M. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Joost Leonard, Donny van Oijen (beiden Katwijk), Roy Mulder, Jason Tjien Fooh, Remco van Tig- gele (allen Kloetinge). Aantal toe schouwers 1000. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Ruben Hollemans, Michel Maaskant, Julius Bliek; Roy Mulder (77. Dangelo Martien), Aart Veld hof, Remco van Tiggele (80. Alex Jobse), Mark Schuit; Daan Esser, Jason Tjien Fooh. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Oostkapelle boekte in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal een eclatante 5-0-zege op Terneuzense Boys. De ploeg neemt daardoor wat afstand van de onderste plaatsen. SSV'65 had aan één goede helft tegen De Meeuwen genoeg (4-0-zege). Evert-Jan van Opdorp van Terneuzense Boys probeert zich tussen twee spelers van Oostkapelle door te wurmen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58