Mesu's als vijfde en zevende naar natuurijsfinale ciisouw wint -Vdekroo.nl Cavallo 50 SPORT Koetsierster Steketee voorop in Nieuwland ZK marathon Koploper in eredivisie driebanden verslaat zowel Ripa Recycling/Pearle als Biljartcafé Jorissen met 8-0. SLUISKIL - Het dubbelprogramma van het afgelopen weekeinde le verde de driebanders van AEJ/Dallinga, de koploper in de eredivisie, vier punten op. Zater dag werd buurman Ripa Recycling/Pearle met 8-0 versla gen en gisteren moest Biljartcafé Jorissen er met dezelfde cijfers aan geloven. Beide dagen draaide de AEJ-ma- chine op volle toeren. Hulstenaar Jean Paul de Bruijn had zaterdag nog 29 beurten nodig om Dion Bergmans te vellen, een dag later tegen Herman van Daalen hoefde hij maar 22 keer aan het biljart te verschijnen. Dick Jaspers gaf zaterdag Jens van Dam niet de kans dezelfde stunt uit te halen als in de heenwed strijd en maakte het met 50-19 af. Zo'n 24 uur later volgde zijn re vanche op Jean van Erp voor de nederlaag tijdens het NK. Het duel eindigde in 50-28. Frédéric Caudron zette eerst Ron- ny Daniels aan de kant met 50-25, die met een serie van tien zijn moyenne nog een dragelijk aan zien kon geven. In zijn tweede duel van het weekeinde werd voormalig Dallinga-speler Glenn Hofman van tafel geveegd: 50-20 in zestien beurten. Eddy Merckx vernederde zaterdag Pascal Claus (50-20) en had giste ren de sleutel in handen om het wereldrecord teammoyenne te verbreken. Een week eerder was dat ook al in beeld. De meeste spanning voor het thuispubliek zit hem dit seizoen niet in de wedstrijden, maar in de vraag of het record eraan gaat. Weer lukte het niet. Merckx mocht achttien beurten gebrui ken en leek met 45 caramboles na veertien beurten hard op weg naar het record, maar finishte ba lend en zich verontschuldigend bij zijn teamgenoten pas na twin tig stuks. Voor Jaspers was er een bijzonde re supporter op bezoek. De heer Niek Huetink uit Zeist, 91 jaar en broos geworden door de tijd, had nog één hartenwens: Dick Jaspers zien spelen. Hij kent de Braban der van deelname aan een jaar lijks invitatietoernooi in Zeist. Zelf speelde de nestor nog tegen Torbjörn Blomdahl, Raymond Ceulemans en Jaspers, vertelde hij trots. Een neef uit Nijmegen bracht zijn oud-oom naar Sluis kil. Stilletjes genoot hij van zijn idool en zijn bezoek. Na het duel met Biljartcafé Joris sen zat het er overigens nog niet op voor AEJ. De ploeg moest ook nog even de heenwedstrijd in de vijfde ronde van de bekercompeti tie afwerken. De Eekhoorn werd vier keer met 3-0 verslagen met een teammoyenne van 2.535. Merckx maakte een onderbroken reeks van 26 (elf in de eerste set, vijftien in de tweede). Ripa Recycling speelde op de zon dag ook nog tweemaal. In de ere divisie werd Post Luchtkanalen met 6-2 verslagen. De Brabantse ploeg dacht, spelend in de sterk ste opstelling, op de ranglijst af stand te kunnen nemen van de Zeeuwse bezoekers, maar Ripa Cy cling won en bracht de achter stand terug tot één punt. Vervolgens speelde het team ook nog de return in de vijfde ronde van de beker tegen Hotel Stadt/Lobberich. Na het 4-4-ge- lijkspel eerder in de week plaatste het Zeeuwse team zich in Tegelen voor de finale. Jens van Dam en Ronny Daniels zorgden voor een 4-0-voorsprong. Toen Dion Bergmans de eerste set van zijn partij won, was Ripa Recycling verzekerd van de totaal zege. Steketee was zaterdag in de wed strijd van de Zeeuwse Menver eniging in Nieuw- en Sint Joos- land in de klasse Z enkelspan po ny's dressuur oppermachtig. De koetsierster uit Nisse liep met de fraai schakelende, roodbonte Po- pey met respectievelijk 62,06 en 63,53 procent naar de overwin ning. Danielle Weststrate (Wol- phaartsdijk) eindige met Danny in beide omlopen als tweede (60,29 en 62,35 procent). „Ik heb Popey gekocht toen hij een halfjaar oud was en zelf opge leid. Hij is nu zeven en loopt Z en maakt nog veel progressie. Maar het halsstrekken en de verzame ling moet nog beter." „Popey loopt nu ook bij Heidi te Poele voor de kar", vervolgde Ste ketee. „Zij wil zich met hem plaat sen voor WK tweespan in Breda." Te Poele: „Ik ben blij met die deal. Ik was op zoek naar een dressuur- matig goede pony die naast Tinka de plaats van Tara kon innemen. Popey past mooi in dat plaatje." In de klasse Z enkelspan vaardig heid ging Weststrate met Danny voor de wagen als een speer fout loos door het moeilijke parkoers „We zaten allebei in de vroege kopgroep", vertelde Erwin. „Met twaalf man kregen we dik twee minuten voorsprong. Maar de sa menwerking was slecht. Zeven of acht van de twaalf reden, de rest hing er maar een beetje bij. Dan wordt het al gauw lastig." Na zeventig kilometer begon de voorsprong rap te slinken. Erwin Mesu: „Ik had veel energie in die ontsnapping gestoken. Mijn ploeg genoot Arnt Jalvingh zat er ook bij, dus wij wilden wel. Vlak voor dat we teruggepakt werden, ging Niels er met twee anderen van door. Wij werden toen, net als bij het wielrennen, op de kant ge zet." Mesu noemt de weersomstandig heden als voornaamste oorzaak. „Het waaide op dat moment zo'n windkracht vijf of zes. Dat was blazen voor de wind en bijna stil staan met wind tegen. Ik waaide eraf toen er flink gas werd gege ven in de achtervolging." Niels Mesu zat toen nog voorop, maar ook die groep kreeg geen toestemming van het peloton. Twee rondjes voor het einde werd de groep ingelopen. „Dat was jam mer, want Niels had echt een top dag. Hij zat van begin tot het ein de voorop." Sjaak Schipper won uiteindelijk de race, gevolgd door Bart de Vries (tweede) en Jouke Hooge- veen (derde). Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Mariska Huisman. Fos- ke Tamar van der Wal werd twee de, Elma de Vries derde. Niels Mesu staat nu in het klasse ment van de natuurijswedstrij- den op een gedeelde vijfde plek, Erwin Mesu op de zevende. Zater dag wacht de laatste wedstrijd op natuurijs. Dan wordt in Bidding huizen (op de kunstijsbaan van drie kilometer) de finale van het Grand Prix-circuit verreden over tachtig kilometer. Voor een ander klassement, dat voor de marathonschaatser van het jaar, staat Erwin op de derde plaats. Niels klom zaterdag naar de gedeelde tiende plek. BREDA - Schaatser Joerec Cijsouw uit Oostburg is zaterdagavond op de ijsbaan van Breda Zeeuws kampioen op de marathon ge worden. Na zestig rondes was hij in een massasprint de Yerseke- naren Laurent Janse (tweede) en Rico van Damme (derde) net te snel af. Bij de masters ging de winst naar Flip Salomé uit Breskens, gevolgd door Fop Fonteijne uit Burgh- Haamstede en Peter van Waes uit Oostburg. Bij de recreanten reed Middelburger Giorgio Joziasse als eerste over de finish. AEJ-machine op volle toeren door Joop van den Oudenhoven NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ada en gooide daarmee de deur voor Voor de wagen van koetsier Perry Boogaard deed de ruin Wonderboy met zijn fraaie houding en uitgestrekte gangen zijn naam eer aan. De aanspanning haar achtervolgers in het slot. uit Zoutelande was in de tweede proef van L dressuur paarden de beste, foto Ruben Oreel door Willem Adriaansens VLISSINGEN - Bij de vierde wed strijd van de Grand Prix-reeks is marathonschaatser Niels Mesu za terdag vijfde geworden. Broer Er- win Mesu eindigde na 27 rondjes van 5,5 kilometer op het Zweedse Runnmeer als twaalfde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50