Driebanders Verbrugge halen hard uit SPORT 47 seconden. „Dit parkoers was iets minder zwaar dan de Deltacross van een paar weken geleden", liet Pleijte weten. Voor deze wed strijd had hij een training afge werkt van tien kilometer om daar na nog een paar kilometer uit te lopen. Dit alles in voorbereiding op de twintig kilometer trail op 22 februari in het zelfde gebied. Remy Vasseur gaf bijna twee mi nuten toe op de winnaar: „Pleijte zal toch geen stuk hebben afge sneden? vroeg hij zich af „Op een gegeven moment lag ik een half minuutje achter en opeens was ik hem kwijt." Pleijte: „Ik denk dat Vasseur in het laatste stuk in elkaar is gegaan." Vasseur: „Voorafhad ik de route al gelopen en toen gaf mijn Garmin precies dezelfde afstand van tien kilome ter aan, die ik ook op de finish had. Het parkoers was prima afge zet, dus daar heeft het niet aan ge legen." Toch was Vasseur, net te rug van een trainingsstage op Te- nerife waar hij veel op de fiets heeft getraind, tevreden met de tweede plaats. Pieter van Wouwe viel net buiten het erepodium voor Tim van den Broeke, die vorige week de Schel- desportcross won. Van den Broe ke volgt de opleiding bewegings wetenschappen aan de universi teit van Maastricht. „De trainings faciliteiten zijn niet veel beter dan in Vlissingen", zei de student die hoopt op goede resultaten bij het NK voor studenten. Leonie Ton was nog niet geheel hersteld van de halve marathon van Cadzand. „Wat problemen met de hamstrings zorgden voor wat krampjes, maar dat kan ook komen van mijn ochtendtraining van dertien kilometer als voorbe reiding op de halve trail over twee weken", liet Ton weten. De winnende tijd van Ton was 45 minuten en 30 seconden, ruim twee minuten voor Annet van der Linde en drie minuten voor oud-wielrenster Baukje Doedee die alleen maar wedstrijden loopt wanneer dat te combineren is met de zorg voor haar zoontjes. Op de 6,5 kilometer was Jan Kees Koole de snelste in 31 minuten en 38 seconden, op twaalf seconden gevolgd door oud-topatleet Bert Hederik die zijn dochter Ilvia aan de winst bij de vrouwen hielp. BC Arnhem - Garage Verbrugge Hyundai 0-8: Steven van Acker en Bart Ceulemans bleken voor de pauze veel te sterk voor Rama- zan Durdu en René Gerrits. Dat leverde bij de thee een 0-4-voor- sprong op en de Sluiskilse forma tie was geenszins van plan dat nog uit handen te geven. Dat ge beurde ook niet want Berry Dal- linga en Patrick Vasseur haalden de volle buit binnen middels twee overwinningen met 41-45. Daarmee werd volgens de griepe rige teamcaptain Vasseur een lasti ge en niet al te prettige klip om zeild. Dankzij de overwinning krijgt Verbrugge weer aansluiting bij de top drie van het klasse ment, met nog een wedstrijd te goed. Lynn Somers - Polka Print 6-2: Alleen Dirk Vlerick kwam goed voor de dag in Zundert en won royaal van Hans Frijters. Meerten Dallinga verloor na een slecht duel met vier punten verschil en Louis Dallinga deed dat met drie punten verschil. Johan de Witte kwam er helemaal niet aan te pas. „Een straftraining is wel op zijn plaats", zei de ontbrekende kop man Jean Paul de Kraker geksche rend toen hij de uitslag vernam. HWA/Hordijk Bilj. Art. - Pearle Opticiens 2-6: Een prima over winning voor de Sasse ploeg die verder afstand nam van de degra datiezone. Etienne van Damme, Cor de Jonge en Robin Claer- houdt zorgden voor de punten. Eddie van Goethem verloor zijn partij. Claerhoudt evenaarde bijna het moyenne zijn kopman, 0,689 om 0,686. 't Bierwinkeltje - Bottles/De Pa rel 2-6 en 't Bierwinkeltje - De Stene Brug 2-6: Bottles beleefde met twee dikke overwinningen in een week een fraaie remonte. Na een slechte seizoenstart is de juiste vorm hervonden en verliet men de gevarenzone met rasse schreden. Was eerder Team De Distel de klos, nu moest huisge noot 't Bierwinkjletje er aan gelo ven. Alleen René Kuczorra be wees zijn waarde voor de thuis ploeg, maar ondervond geen steun van zijn teamgenoten 'grote en kleine' Cees Wissel en Arie Vink. Voor Bottles scoorden Luc Wulfranck, good old Theo Plat- jouw en John Bakker. Ook in de streekderby met De Ste ne Brug kregen de Terneuzenaren geen voet aan de grond en ook nu won alleen Kuczorra. Daarmee blijft 't Bierwinkeltje nog wel tweede in de stand, maar het gat met koploper Sprundel 3 is in één klap zes punten. Bram de Kraker werd in het per soonlijk kampioenschap libre hoofdklasse achtste en laatste. De Hoekenaar kende een slecht week einde, maar het kwam niet onver wacht. Hij komt de laatste tijd, ge plaagd door lichamelijke onge makken, nauwelijks nog aan spe len toe en dat wreekt zich op dit niveau. Het NK driebanden hoofdklas se dat in Eetcafé De Hereniging werd georganiseerd door BV Rey- naert, werd gewonnen door Klaas Kuindertsma uit Leeuwarden. Er had zich geen Zeeuwse biljarter geplaatst voor deze titelstrijd. Wind in de zeilen voor Brunei Het Nederlandse zeiljacht Brunei is gisteren voortva rend van start gegaan in de vierde etappe van de Volvo Ocean Race. Het team van schipper Bouwe Bekking voer als eerste de haven van Sanya uit en de Zuid-Chine- se Zee op. De vierde etappe is 5200 mijl (9630 km) lang en voert de vloot naar de Nieuw-Zeelandse stad Auck land. Brunei won de tweede etappe en staat in het alge meen klassement derde. Neal Bouterse beste Zeeuw op NK 10km De Zeeuwse atleten die deel namen aan het NK 10 kilo meter op de weg in Schoorl konden geen hoofdrol spe len. Voormalig Vlissinger Neal Bouterse was de beste Zeeuw met de 37e plaats. Hij noteerde 31.20. Middelbur ger Erwin Harmes werd 58e in 32.13 en Job de Feijter uit Hulst werd met zijn 33.18. vierde junior A. De Schouw- se Marlies Jongerius werd in 37.56 tweede vrouw 35+. Kling verrast met wereldtitel afdaling De Zwitserse skiër Patrick Küng heeft bij de WK in Vail de titel veroverd op de afdaling. Voor de 31-jarige Küng was het zijn eerste me daille ooit op een WK. Küng hield de Amerikaan Travis Ganong achter zich op de piste van Beaver Creek. Het brons ging naar de Zwitser Beat Feuz. De Oostenrijkse specialisten Matthias Mayer en Hannes Reichelt eindig den pas op de plaatsen twaalf en dertien. De Bat win in Goofies zeilrace De Goofies zeilrace van fe bruari is zaterdag in de ORC i-klasse gewonnen door Marco de Bat uit Terneuzen. De IRC 1 was een prooi voor de gebroeders Liezenga. De klasse IRC 2 won Johan Bol uit Kruinigen. De klasse On gemeten kleiner dan 10 me ter was voor Marloes Swin- kels uit Goes. Schipper Ver- cammen uit Schoten (B) won de klasse Ongemeten groter dan 10 meter. Boogaard snelste in tweede trainingsrit De tweede trainingsrit van zrtc Theo Middelkamp, za terdag in Den Inkel bij Krui- ningen, is gewonnen door Ferdinand Boogaard. Bij de junioren won Lars Oreel, Arjan Poley deed dat bij de nieuwelingen, terwijl Andy van Loon al zijn con currenten bij de amateurs verraste. Zaterdag is de strijd om de clubkampioen schappen van Middelkamp, eveneens in Den Inkel. MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 smaak te pakken door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - Het driebandenteam van Garage Verbrugge Hyundai won in de eerste divisie met grote cijfers bij BC Arnhem, 0-8. Pearle Opticiens deed het in de tweede di visie ook goed en versloeg HWA Verhaar met 2-6. Polka Print ver loor na een matig optreden van Lynn Somers en het weekeinde van 't Bierwinkeltje verliep in de derde divisie desastreus met twee nederlagen tegen Bottles/De Parel en De Stene Brug. De Geslootene Boom hield het bezoekende Beve- landse Tafelridders op een gelijk spel. SANYA SCHOORL VAIL COLIJNSPLAAT KRUININGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47