Middelburg sterk op hoogste drie borden Moeizame overwinning voetbalsters Hontenisse genade voor laagvlieger Zaamslag zet goede stap richting behoud 3 SPORT 45 en weer, maar beide ploegen mis ten de kansen. Pas halverwege de derde periode schoot Danny Soe- tens De Bruinvis naar 3-1. Dikver diend maar het was moeizaam. Dat kwam mede doordat ZVDO'74 een aanvallend spelletje speelde, maar De Bruinvis had het achterin goed dicht. Toen het in de laatste periode door Jonas de Maet snel 4-1 werd, leek de wedstrijd gespeeld. Zeker toen Jan Willem Ramondt een straf- worp mocht nemen. Hij miste echter. Het werd uit een manmin- dersituatie 4-2. De Bruinvis trok echter met stabiel spel de wed strijd over de streep. In de wedstrijd tussen Middel burg en de Limburgse degradatie kandidaat vielen de belangrijkste klappen aan de hoogste drie bor den. Danny Wattel veroverde in een Roozenburg-partij een schijf en gaf zijn voordeel niet meer uit handen. Bram Goedhart nam met een vleugelopsluiting veel risico's, maar bleek in dat speltype veel be hendiger dan zijn opponent. Aan het derde bord won teamcaptain Daaf Kasse in een aanvalspartij ge decideerd van zijn Limburgse col lega-captain. De vierde Middel burgse zege viel aan het zevende bord, waar Jaap de Jonge zijn te genstander met een verborgen damcombinatie verraste. Jan Flikweert, die al een aantal ke ren succesvol inviel, was nu de eni ge speler van de thuisclub die een nul moest incasseren. Middelburg staat met nog één ron de te gaan vierde, met hetzelfde puntenaantal als de nummers twee en drie, maar met een veel slechter bordpuntensaldo. In de slotronde op 21 februari gaan de Middelburgers in Eindhoven op bezoek bij koploper PSV Dam men. Kees Rijk, de captain van PWG, moest na afloop constateren dat de uitslag van de wedstrijd tegen TDV 2 geflatteerd was. Inderdaad ging het in veel partijen lange tijd gelijk op, maar als er ergens een fout werd gemaakt viel die bijna al tijd aan de kant van de Bra banders. Cor Boot en Jos de Wild wonnen in klassieke partijen door lichte combinaties, topscorer Aart Walraven zegevierde door een fraaie eindspeltruc en Ko Louwer- se profiteerde in het eindspel van een fout van zijn Belgische te genstander. De vijfde zege kwam op naam van Jacob Provoost, wiens tegenstander het na een rommelige partij in een remises tand opgaf Niels Roelofsen was zaterdagmid dag de enige verliezer bij PWG. Hij raakte de draad kwijt na een sterk offer van de voormalige KNDB- voorzitter Theo van den Hoek. TERNEUZEN - De voetbalsters van Hontenisse pakten gisteren de draad weer op in de thuiswed strijd tegen GSBW. Tegen de nummer laatst in de derde klasse werd het 2-0. Vogelwaarde hand haafde zich in de subtop van de vijfde klasse door een ruime zege op Halsteren: 5-0. De voetbalsters van Oostka- pelle verloren zaterdag in de eer ste klasse A met 2-0 het degrada tieduel tegen Deltasports. Door het verlies zijn de Walcherse vrou wen nu alleen hekkensluiter. De wedstrijden van de andere Zeeuwse vrouwenploegen wer den afgelast. Dindao-TOP 13-33: Hekkensluiter Dindao was een gewillig slachtof fer van TOP. Halverwege was de nare smaak van de nederlaag te gen Rust Roest al weggespoeld. Na rust (4-18) vierde de Arne muidse ploeg de teugels en werd er aanvallend wat geëxperimen teerd met het oog op aanstaande zaterdag. Dan komt titelconcur- rent Tweemaal Zes op bezoek voor de apotheose van het sei zoen. Wint TOP, dan is de ploeg kampioen. Scores TOP: Anita de Ridder en Jur- gen Janse 6, Emmelie Bouwens, Jeani- ne Marijs en Corné Bezemer 5, Carola Meulmeester en Peter van Belzen 2, Petra van Belzen, Remco Bezemer 1. Rapid-Tjoba 22-17: Na vijf mi nuten velde eenzelfde lies kwetsuur die Dirk-Jan Westmaas uit de basis hield Patrick de Bruine. De ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen begon een zoek tocht naar automatismen én doel punten, maar was niet opgewas sen tegen een gretig en fysiek sterk Rapid, dat voor z'n laatste kans vocht in de overgangsklasse D. Na rust knokte Tjoba zich naar 10-10, maar na het uitvallen van Demi Mondeel berustte de Beve- landse equipe in z'n lot. Swift-Fortis 18-16: In een meesle pende editie van de Walcherse derby voerde Fortis lange tijd de boventoon, maar Swift ging er weer met de buit van door. Zowel voor als na rust (8-7) dwong een energiek Fortis Swift tot achter volgen. Maar de Middelburgers hadden echter het gelukkigste eindschot. In de laatste minuut bepaalde de individuele klasse van Lennart Hoogenboom dat het Souburgs achttal geen loon naar werken kreeg. Voor de derby werd bekend dat Swift-trainer Dennis Plantinga nog een jaar bij de Middelburgse club blijft. Hij begint na de zomer aan zijn vijfde opeenvolgende sei zoen. Blauw Wit-Zaamslag 16-19: In dit degradatieduel in de derde klasse sloeg Zaamslag op 6-6 toe. Tien minuten voor rust (7-11) wankelden de minder wendbare mannen van de thuisploeg. Zaam slag drukte door tot 7-14, maar liet in tien nerveuze minuten een met veel A-junioren verjongd Blauw Wit terugkomen tot 12-15. Daarna kwam de overwinning niet in het gedrang. Met nog twee speelrondes te gaan is Zaamslag nog niet zeker van lijfsbehoud, maar de ploeg zette wel een belangrijke stap in de goe de richting. Vios-Luctor 16-4: Twintig minu ten was het een wedstrijd. Luctor had het verdedigend op orde en had zelfs, als het de twee strafwor- pen wel verzilverd had, op voor sprong kunnen komen. Daarna was het over en sluiten. Eenmaal in het ritme gekomen walste aan staand kampioen Vios over de Ter- neuzense ploeg heen. MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 MIDDELBURG - De Zeeuwse dam- teams in de eerste klasse C blijven het uitstekend doen. Middelburg boekte zaterdag in Sint-Laurens een keurige 13-7-zege op Cema De Vaste Zet 2 uit Geleen en PWG 's-Gravenpolder versloeg in een uit wedstrijd het Tilburgse TDV 2 met 14-6. door Eddy van der Hooft Derde klasse. Hontenisse-GSBW 2-0 (2-0). Scoreverloop: Katrien de Visser 1 -0, Kelly van den Abeele 2-0. Vijfde klasse. Vogelwaarde-Halste ren 5-0 (1-0). Scoreverloop: Annette de Bakker 1-0, Amber Mahu 2-0, Iris Cornelissens 3-0, Francis Collet 4-0, Amber Mahu 5-0. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - Eén week voor het klapstuk van de zaalcompetitie, het thuisduel met Tweemaal Zes, haalde TOP uit naar Dindoa. De Arnemuidse koploper in de over gangsklasse C won zaterdagavond in Ermelo met liefst 13-33. Komen de zaterdag zou het korfbalteam van trainer Arco Goedkoop kam pioen kunnen worden. In de eerste klasse was Swift maar net de baas over Fortis. De derby eindigde in 18-16. Scores Tjoba: Dennis Broerse 4, Sharon Goedegebure en Niels West maas 3, Esmee Walraven en Dirk-Jan Westmaas 2, Demi Mondeel, Patrick de Bruijne en Robin Flarinck 1. Scores Swift: Dylan Gillissen 7, Lenn art Hoogenboom 5, Joren Gillissen en Kris Huisman 2, Mirella Pouwer en Ais- ja Zuidweg 1. Scores Fortis: Remco Crucq 8, Rens van den Driest 4, Timme Provoost 2, Joyce Schoonaard en Lindy van Schijn- del 1. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag spelen vrijwel zeker vol gend zaalseizoen ook in de derde klasse. Zaterdag was het team van trainer Carlo de Waele te sterk voor hekkensluiter Blauw Wit. In de vierde klasse kon Luctor weinig betekenen tegen Vios. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 8, Marco van Reeuwijk 7, Marjan Verfla ge, Marianne van Delzen, Mamix de Bat en Erwin Verhelst 1. Scores Luctor: Pieter Kousemaker 2, Eline Jansen en Peter Durink 1. Zaamslag heeft drie punten voorsprong op Blauw Wit, met nog twee duels te gaan. Er degradeert één ploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45