Derde zege Voorwaarts sinds de winterstop TOP Arnemuiden kent geen 44 SPORT WATERPOLO SDO'63 alleen aan kop, zesde zege op rij voor Hulsterloo BC Vlissingen klimt na winst De waterpoloërs van De Bruinvis verslaan in eigen huis het hoger geklasseerde ZVDO'74 met 4-2. TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal gingen slechts twee wedstrijden door. Ge speeld werden alleen SDO'63-Vos- meer (2-1) en BW'63-Hulsterloo (3-5). Door die resultaten kwam SDO'63 alleen aan de leiding. SDO'63-Vosmeer 2-1: SDO'63 had voor rust een groot veldoverwicht en kwam ook verdiend op 2-0 door doelpunten van Martijn Ivens en Collin Dieleman. Daarna stokte echter de productie van de thuisclub. De ploeg uit Lamswaar- de ging steeds slordiger spelen en kwam vijf minuten voor tijd zo waar nog in de problemen toen Remie Kapelle de achterstand van Vosmeer tot 2-1 terugbracht. De gelijkmaker was Vosmeer echter niet gegund. BW'63-Hulsterloo 3-5: In de top per tussen BW'63 en Hulsterloo boekten de bezoekers hun zesde opeenvolgende overwinning. On verdiend was de zege niet, omdat Hulsterloo aanvallend uiterst ef fectief was. Nadat Dim de Waal en Christof Praet de score op 0-2 hadden ge bracht, zorgde Batuhan Celebi nog voor rust voor de 1-2. Christof Praet maakte na de her vatting de 1-3, maar via twee tref fers van Ulas Iskar werd de stand weer in evenwicht gebracht. Pie- ter Smet en nieuwkomer Jeroen Massoels bezorgden Hulsterloo daarna de verdiende zege. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen wonnen gisteren thuis met 83-60 van The Jumpers. De ploeg nam daarmee afstand van de onderste plaatsen in de eer ste divisie. Bij rust was de stand 39-33- Dennis de Paauw was met 22 pun ten de topscorer. VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Schelde konden zaterdag niet stunten tegen Nuenen dat dit sei zoen meedoet om de prijzen in de eerste klasse district. De Terneuzense ploeg verloor met 4-10. De Bruinvis speelde een klasse lager een goede wedstrijd en won verdiend met 4-2 van ZVDO'74. De Schelde-Nuenen 4-10: De Schelde had zaterdag een veelbelo vende start tegen Nuenen, dat door de komst van spelers van PSV dit jaar een serieuze titelkan didaat is. Nuenen nam weliswaar een 2-o-voorsprong, maar Cees van Houwelingen zorgde voor de Zeeuwse aansluitingstreffer. Het bleef een spannende wedstrijd waarin het aan het einde van de eerste periode toch 1-3 werd voor Nuenen. In de tweede periode maakte Cas van Vorstenbos de 2-3, maar het werd weer snel 2-4. Daarna kon De Schelde on voldoende profiteren van een manmeersituatie en trok Nuenen de wedstrijd naar zich toe. De Schelde maakte te veel fouten en Nuenen scoorde regelmatig in de overtalsituaties, waardoor het halverwege de wedstrijd 2-7 stond. Toch verdiende De Schelde meer. Het bleef goed partij geven. Het verdedigde goed, overleefde een manmindersituatie en kwam door een mooie treffer van Mertijn Loof op 3-7. De ploeg kon echter niet doordrukken, kwam simpelweg tekort en Nuenen liep in de laatste periode snel uit naar 3-10. Het slotakkoord was voor De Schelde, want Ivan Jansen van Roosendaal maakte de 4-10. De Bruinvis-ZVDO'74 4-2: Tegen het hoger geklasseerde ZVDO'74 speelde De Bruinvis een goede, spannende wedstrijd. Jeroen Kamp scoorde uit een man meersituatie de 1-0, maar een per soonlijke fout en zodoende een manmindersituatie zorgde ervoor dat het 1-1 werd. Daarna had De Bruinvis de betere kansen, maar verzuimde de kansen te benut- ten. In de tweede periode was er een score opleverde van Angelo een snelle aanval van De Bruin- de Meijer. Een spannende tweede vis, die binnen twaalf seconden periode volgde met kansen over Vrouwen. Voorwaarts-De Burgst 3-1 (25-22 25-10 25-9 19-25): De zege kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Voorwaarts werkte in de slotfase van de eerste set een achterstand weg (18-20) en legde daarmee de basis voor goed spel in de tweede en derde set. „Die eerste set gaf vertrouwen, waarna we met een goede service, een goede pass en een lage foutenlast sterk speel den", vond coach Guido de Beule. Verzorgd spel leidde tot twee rui me setzeges, waarna men verslap te. Dat werd door een tegenstan der die alles-of-niets speelde be nut om de eer te redden. Mannen. Voorwaarts-Sic Pugno 3-1 (25-20 21-25 27-25 25-21): Een zwaarbe vochten zege voor de Axelse man nen, die een tegenstander met veel lengte troffen. Sic Pugno speelde met flair, beschikte over een prima spelverdeler en maakte het Voorwaarts knap lastig. De Zeeuws-Vlaamse titelkan didaat keek in de eerste set lang te gen een achterstand aan, werkte die in de slotfase weg, maar ontkwam in het tweede bedrijf niet aan setverlies. In de slotfase van de derde set kroop de thuis ploeg door het oog van de naald, toen Sic Pugno drie setballen on benut liet. Ook in de vierde set kreeg Voorwaarts de winst niet ca deau. De Schelde buigt voor versterkt Nuenen door Ko Mechielsen Eén van de waterpoloërs van De Bruinvis is in de achtervolging op een spe ler van ZVDO'74. foto Ronald den Dekker door Peter van Kouteren AXEL - De volleybalsters van Voor waarts zijn door een knappe over winning (3-1) op De Burgst geste gen naar de zevende plaats in de eerste klasse C. De Axelse vrou wen boekten de derde zege sinds de winterstop. De Axelse mannen wonnen eveneens met 3-1 en blij ven boven in de stand op het vin kentouw zitten. In een enerverende derby houden de spelers zich bij een duel met moeite staande. Van links naar rechts: Lindy van Schijndel (Fortis), Dylan Gillissen (Swift), Timme Provoost (Fortis) en Kris Fluisman (Swift), foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44