1 Vlissingen schrikt te laat wakker Steen is leiding vierde klasse A weer kwijt mi SPORT 41 -jUuJJj teamgenoten menig keer vrij, maar het vervolg bleef uit. „We waren te lief. We kwamen ook kwaliteit te kort", gaf De Jaeger toe. Het overwicht van Terneu zen werd kort voor tijd uitbetaald met een fraaie kopbal van Kiran: 0-3. In de slotminuut werd Niels Gouka (Breskens) met zijn twee de gele en dus rode kaart uit het veld gestuurd. Terneuzen neemt door de zege af stand van de onderste plaatsen in de derde klasse, terwijl Breskens in degradatiegevaar blijft. Saïd en Hoessein Bouzambou maakten zich gisteren met de Ne derlandse zaalvoetbalselectie op voor de dubbele oefeninterland te gen Slowakije, terwijl Khalid El Hattach met knieklachten plaats nam op de bank. Hij wacht nog op de uitslag van een mri-scan van eerder deze week. En dan was daar nog de afwezigheid van de zieke Ferry Alfons, de centrale ver dediger en routinier van de selec tie. Niet alleen qua spel, maar vooral qua coaching. Het gemis van het viertal liet zich voelen. Gisteren werd het centrale duo ge formeerd door de twintigers Joost de Kubber (22) en Milton Roem- eratoe (21) en vestigde Vlissingen de hoop op Quincy Gooding (21), Dennis Kovacevic (19) en Geraldi Geerman (21), die allen door Pen nings in het veld werden gebracht om wat te forceren. Met name de inbreng direct na rust van Geerman zorgde ervoor dat er weer wat passie in het spel van Vlissingen kwam, het onder deel waarbij het bij de thuisploeg voor rust volgens Pennings dus ontbrak. Maar Geerman en con sorten leken bezig aan een schier onmogelijke missie, nadat Pieter Koopman de bezoekers in de 64e minuut op een 2-o-voorsprong had gezet. Kort voor rust had Tho mas Hand met een droge knal vanaf de rand van het strafschop gebied al voor de 0-1 gezorgd en er kondigde zich eerder een derde treffer van De Zouaven aan dan een eerste treffer van Vlissingen. Maar uit de vrije trap die werd ge geven na de rode kaart van De Heus, na een overtreding langs achteren op Abdoe Abdenbi in de 69e minuut, lanceerde Roycel Ja mes Geerman op de linkerflank. De invaller schoof oog in oog met de doelman de bal binnen, waar mee hij voor zijn eerste competi tiegoal voor Vlissingen tekende. Vier minuten later leverde de an dere invaller Kovacevic de bal uit een hoekschop op het hoofd van James af. De linksback knikte prachtig binnen in de verre krui sing en bepaalde de eindstand daarmee op 2-2. Pennings: „Maar als die rode kaart niet was geval len, hadden we verloren." „Sommige jongens zijn blij dat we nog terugkwamen tot 2-2, maar ik sta alleen maar op dat veld om kampioen te worden en te winnen", toonde Thomas Ra- gut zich na afloop allerminst in ju belstemming in het sponsorho me. „Dan is 2-2 niet genoeg, maar misschien ben ik daar te serieus of te oud voor..." Ragut liet daar mee zien de passie te bezitten die de ploeg volgens Pennings juist te weinig had getoond. KARAKTERISTIEK Oostburg-Steen 2-2: Voor rust was Steen de betere ploeg, maar de eerste twintig mi nuten leverde dit geen kans op. Bij de eerste mogelijkheid was het wel direct raak via Kenneth Triest, die profiteerde van balver lies achterin: 0-1. Tegen het einde van een eerste helft met weinig spektakel, werd een harde inzet van René Verhoef gekeerd, waar na Sander de Dobbelaere uit de re bound de 1-1 binnenschoot. Na rust waren de beste mogelijkhe den voor een feller Oostburg, maar was het Robin Goense die er 1-2 van maakte. Vijf minuten la ter maakte Peter van der Linde op aangeven van Jimmy Jansen al weer gelijk: 2-2. Sluiskil-Patrijzen 0-6: Behalve zes basisspelers leek bij de thuisploeg ook de beleving in de eerste helft te ontbreken. Na de snelle openingstreffer van Ray mond Rovers vanaf de stip zorg den Marlo Janisse en opnieuw Rovers voor 0-3 binnen een kwar tier. Kort voor rust prikte Raymond Rovers ook zijn derde van de mid dag binnen: 0-4. In de tweede helft kwam Sluiskil wel goed uit de startblokken, maar een tegendoelpunt bleef uit. Via een eigen doelpunt en één van Danny Faes werd in de slotfa se door Patrijzen het halve dozijn vol gemaakt: 0-6. Biervliet-Vogelwaarde 4-0: De bezoekers boden een uur goed weerstand, maar hadden hierbij de pech dat Jordi Verstraeten zich al na vier minuten trefzeker had getoond namens de nummer vier van de ranglijst: 1-0. In het laatste half uur nam de thuisploeg via uitvallen verder af stand. Eerst was het Tim Bogaart die na goed voorbereidend werk van middenvelder Marcus Ongenae de 2-0 aantekende. Kort hierna drukte Ongenae zelf af (3-0), waarna Tim Bogaart een kwartier voor tijd de eindstand op 4-0 be paalde. Hontenisse-Aardenburg 5-3: Een nonchalant gestart Hontenis se keek al na acht minuten tegen een 0-2-achterstand aan via Ste ven de Croock (strafschop) en Mark van den Pol. Kris van Meele deed halverwege de eerste helft wat terug (1-2), maar nog voor de thee bracht Mark van den Pol de marge weer op twee: 1-3. Na rust was er sprake van eenrich tingsverkeer, maar na de snelle 2-3 van Jeroen Verschuren bracht Niek Maerman pas een kwartier voor tijd zijn ploeg langszij: 3-3. In de slotfase zorgden Gert-Jan van den Dries (strafschop) en Dennis Malcontent voor de 5-3-eindstand. Koewacht-IJzendijke x-i: De thuisploeg speelde één van zijn betere wedstrijden van dit sei zoen, maar zoals vaker lag het pro bleem in de afronding. Hierdoor stond er in plaats van een 2-0 of 3-0-voorsprong halver wege een 0-1-achterstand op het scorebord door een treffer van Lo- dewijk van Keeken in de 44e mi nuut. Na tien minuten in de twee de helft stond Jeffrey Kox na een mooie aanval van zijn ploeg op de goede plaats om de 1-1 binnen te schieten. In het restant van de wedstrijd waren de ploegen aan elkaar ge waagd met weinig mogelijkheden aan beide kanten. MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 in rode derby Hilc Pca/S Cirvfo ln~j^ fc. ViV? Een duel tussen doelpuntenmaker Jozué Weever (Terneuzen, links) en Bart van den Hemel (Breskens). foto Ronald den Dekker door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Ruud Pennings analy seert de wedstrijden van zijn VC Vlissingen doorgaans aan de hand van een drietal kwaliteiten die zijn ploeg volgens hem moet hebben. 1. Visie, 2. Actie en 3. Passie. In het duel met De Zouaven (2-2) ont brak gisteren zo'n 69 minuten lang het laatste onderdeeltje. Pas na de rode kaart voor Ivo de Heus had de thuisploeg wat in te brengen tegen de nummer twaalf van de hoofd klasse A en toonde de ploeg de on verzettelijkheid. Of, zoals invaller Geraldi Geerman het omschreef: „Pas toen kregen we peper in de reet." Vlissingen - De Zouaven 2-2 (0-1). 39. Thomas Hand 0-1,64. Pieter Koopman 0-2, 71. Geraldi Geer man 1-2, 75. Roycel James 2-2. Scheidsrechter: M.K. Rampersad (Rotterdam). Gele kaart: Abdoe Abdenbi (Vlissingen). Arjen Boek weit (De Zouaven). Rode kaart: 69. Ivo de Heus (De Zouaven). Aantal toeschouwers: 110. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen (73. Quincy Gooding), Joost de Kubber, Milton Roemera- toe, Roycel James; Raymond Wolff (67. Dennis Kovacevic), Etienne Mallie, Thomas Ragut, Salim Ben Sellam (46. Geraldi Geerman); Ab- doe Abdenbi, Josimar Pattinama. VLISSINGEN - Na de vijftiende speel ronde in de vierde klasse A wissel den Steen en Patrijzen stuivertje aan de kop van de ranglijst. Steen kwam bij Oostburg, de nummer drie, tweemaal op voorsprong, maar zag de tegenstander even vaak langszij komen (2-2). Patrij zen, dat in Sluiskil al na een kwar tier met 3-0 leidde, won met 6-0 en is de nieuwe koploper. Voetballers van Hontenisse buigen tegen Aardenburg een 1-3-achterstand om in een 5-3-overwinning. Luctor'88-Zeeland Sport 5-1 (2-1). Wouter van Belzen 0-1, Rutger van Rossum 1-1, Roy van Leeuwen 2-1, Bart Lijmbach 3-1, Yannick Rentmees ter 4-1 en 5-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41