HW'24 overtreft zichzelf tegen MOC Zure nederlaag RIA W. bij koploper Geconcentreerd Goes wint tijdens 'voorspel' 10 40 SPORT DERDE KLASSE A Arbiter René Nijsse toont Breskens twee rode kaarten in de derby tegen Terneuzen: 0-3. Retarco shippM? TERNEUZEN - Zeelandia Middel burg handhaafde zich op de eer ste plaats in de tweede klasse E van het zondagvoetbal door een 2-o-overwinning op Madese Boys, de nummer drie van de ranglijst. HW'24 verschafte zich in de onderste regionen wat lucht door MOC'17 op een 8-2-afstraf- fmg te trakteren. HW24-MOC17 8-2: In het duel met het vijf plaatsen hoger staan de MOC'17 speelde HW'24 een prima wedstrijd. De ploeg van trainer Ralph Zegers legde de ba sis voor de 8-2-overwinning in de eerste negen minuten. Marnix van Sonsbeek opende al snel de score, waarna Sander van Remor- tele en Joost Bogaert voor 2-0 en 3-0 zorgden. Omdat HW'24 daar na naliet verder weg te lopen, leek John van Loenhout de wed strijd kort na de hervatting weer open te breken, maar niets bleek minder waar. Bogaert en Van Re- mortele waren ook na de tegen- goal trefzeker. Van Loenhout werd daarna in staat gesteld om nog eens raak te schieten. De 5-2 bleek vervolgens de opmaat voor nog eens drie HW-treffers. Bogaert, Tim de Feijter en Jasper Sulmon dreven de score in het slotkwartier op naar 8-2. „We heb ben een wereldprestatie gele verd", vond Ralph Zegers na af loop. Zeelandia Middelburg-Madese Boys 2-0: Madese Boys probeerde Zeelandia Middelburg in de eer ste helft met fysieke middelen uit het spel te halen, maar echt luk ken deed dat niet. De thuisclub miste echter enkele levensgrote mogelijkheden. Hoewel Zeelandia Middelburg na rust niet op dreef was, vielen wel de twee doelpunten. Uit een scrimmage schoot Niels Luteijn de bal vanaf de achterlijn fraai bin nen: 1-0. In de slotminuut coun terde hij naar de 2-0. BRESKENS - De rode kaart voor Breskens-trainer Arjan Human hield na afloop de gemoederen meer bezig dan de 0-3-nederlaag van de thuisploeg in de streekder- by tegen Terneuzen. Wat was de aanleiding tot de commotie? Scheidsrechter René Nijsse uit Oost-Souburg stuurde Human gis teren na tien minuten achter de omheining, omdat hij volgens de arbiter niet bevoegd was om in de dug-out plaats te nemen. Toen Human vlak daarop terug in de dug-out ging zitten, toonde Nijs se de trainer van de derdeklasser de rode kaart. „Meneer Human is niet bevoegd om in de dug-out plaats te ne men. Hij staat niet op het wed- strijdformulier", vertelde de Sou burger in de bestuurskamer. Hu- man, die (nog) niet over een trai nersdiploma beschikt, verweet de scheidsrechter niet consequent te zijn. „Bij Terneuzen zat iemand in de dug-out wiens naam ook niet op het wedstrijdformulier stond." Hij doelde op Eddy van der Hooft. „Ik zit er om trainer Wesley Visser te steunen", coun terde Van der Hooft. KARAKTERISTIEK Nijsse voelde er niets voor om in discussie te gaan. Hij had zich op de dug-out van Breskens gefo cust, meldde de rode kaart op het wedstrijdformulier en zal hier over rapporteren aan de KNVB. Human meende dat hij geen rode kaart kon krijgen, omdat hij niet op het wedstrijdformulier stond. Nijsse sprak dat tegen. „Meneer Human is lid van de KNVB." Human: „Ik mocht tijdens de an dere wedstrijden in de dug-out blijven zitten. Ook bij de heen wedstrijd van Nijsse in Terneu zen. Ik ben op persoonlijke titel weggestuurd." Over het resultaat van zijn ploeg, gecoacht door assistent Nico Knol, kon hij minder tevreden zijn. Terneuzen kwam na 25 minu ten op een o-2-voorsprong. Waar Sinan Coban nog niet speelgerech tigd was om voor Terneuzen uit te komen, was de overschrijving van Jozué Weever (net als Coban ex-speler Svelta Melsele) wel rond. De technisch begaafde mid denvelder gaf meteen zijn visite kaartje af. Weever soleerde han dig door het centrum van de thuisclub en schoot de openings treffer binnen. „Het was een mooie actie, maar dat mag niet ge beuren", vond Human. Dat gold ook voor de tweede Ter- neuzense treffer. Breskens-doel- man Roy den Dunnen verwerkte een terugspeelbal met een slechte spelhervatting, waarvan Can Ki ran met een droge knal profiteer de: 0-2. Breskens toonde teveel respect, maar had ook zomaar op voorsprong kunnen komen. De bal dwarrelde na een scrimmage tussen Terneuzen-goalie Dennis Wondergem en Ned de Looze van Breskens net naast de verkeerde kant van de paal. Het duel was na rust niet meer het aanzien waard. Bij Terneuzen sloop de gemak zucht er na de 2-0-voorsprong in, terwijl een ijverig Breskens mach teloos was. „Voor rust was er nog sprake van goed positiespel, maar na de voorsprong speelden we te nonchalant en arrogant. De twee de helft was dramatisch", oordeel de Terneuzen-trainer Wesley Vis ser. Bij Breskens, waar Tim van Hasselt geschorst was, toonde Joh nny de Jaeger zich de beste speler. De middenvelder speelde zijn De thuisploeg had het moeilijk te gen Goes, dat voor rust twee keer tot scoren kwam. Dimitri Hooft- man kwam oog in oog te staan met de Kocatepe-doelman, nadat hij zelf was opgerukt naar het vij andelijke doel en rondde koelbloe dig af. Sherief Tawfïk maakte er 2-0 van uit een corner. „We hadden genoeg mogelijkhe den en misschien wel meer doel punten moeten maken", was trai ner Jan Poortvliet na afloop kri tisch. De grootste mogelijkheid om de score voor rust verder uit te breiden, was voor Bart Deprez. Hij mocht na een dik half uur spe len aanleggen vanaf elf meter, maar faalde. Kocatepe, door de overtreding voorafgaand aan de penalty met tien man spelend na een rode kaart, scoorde nog wel, waardoor de ploegen met een 2-1-tussen- stand gingen rusten. In de tweede helft liep Goes ver der uit. Invaller Salim Sandee (tweemaal) en Leen IJzelenberg maakten er 5-1 van, waarna Koca tepe de eindstand bepaalde: 5-2. „Dit soort wedstrijden is eigenlijk voorspel", ging Poortvliet in op de wedstrijd. „In dit soort duels gaat het vooral om concentratie, je mag niks laten liggen. Nu spe len we nog tegen de mindere ploe gen, maar straks komen de top pers en dan moeten we er klaar voor zijn", besloot hij. Internos-Philippine 4-0: Een ma tig Philippine mocht halverwege niet mopperen dat er slechts een 3-0-achterstand op het bord stond na treffers van Patrick Schalk (2x) en Mike van Noord. Trainer Peter Leesmans van Inter nos, die zijn ploeg in de rust op dracht had gegeven deze voor sprong te consolideren, zag na de thee hoe de bezoekers iets meer aandrongen maar weinig gevaar konden stichten: „Lange halen snel thuis, alleen gaf er bij de te genstander niemand thuis." Een kwartier voor tijd bepaalde Patrick Schalk met zijn derde tref fer de eindstand op 4-0. Philippi ne blijft na deze tiende nederlaag van dit seizoen de voorlaatste plaats op de ranglijst innemen. Alliance-RIA W. 1-0: Voor rust was Alliance wat meer in de aan val, maar de scherpte voorin ont brak. Na de thee kwam RIA W. steeds beter in het spel, wat al snel een goede mogelijkheid ople verde voor Jos Westerhout, die zijn stift wél over de doelman, maar ook naast het doel zag eindi gen. Toen Jordy Kreukniet halver- wege de tweede helft zijn tweede gele kaart kreeg, leek de koploper op weg naar puntenverlies. In de 82e minuut werd het echter toch nog 1-0 voor de thuisploeg. Met hangen en wurgen en met dank aan de paal die de gelijkma ker voorkwam, bleef het bij deze stand. Ook na deze ongelukkige nederlaag blijft RIA W. de Zeeuw se ploeg met de minste verlies- punten in deze klasse. BSC-RCS 3-1: In een van beide kanten matige eerste helft opende Mark Deijkers de score voor de thuisploeg. Al snel bracht Joey Katzenbauer vanaf de stip de Sou burgers langszij: 1-1. Nog voor rust lag de wedstrijd tien minu ten stil nadat Mervin Niemants verdriet ongelukkig ten val kwam en per ambulance richting zieken huis moest worden afgevoerd. In de tweede helft was BSC heer en meester. Alleen Jacques Dekker en doelman Mark Merriënboer (strafschop) scoorden. door Eddy van der Hooft Terneuzen door Aector Dooms Breskens-Terneuzen 0-3 (0-2). 19. Jozué Weever 0-1, 25. Can Kiran 0-2, 89. Can Kiran 0-3. Scheids rechter R. Nijsse (Oost-Souburg). Rode kaart: Arjan Human (trainer Breskens), Niels Gouka (twee keer geel, Breskens). Aantal toeschou wers: 250. door Daniel Vervelde ROTTERDAM - In de eerste klasse van het zondagvoetbal was Goes gisteren een maatje te groot voor laagvlieger Kocatepe. Op bezoek in Rotterdam werd het 5-2 voor de Goesenaren. VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zondagvoetbal verloor RIA W. in Roosendaal met 1-0 van kop loper Alliance. RCS verloor even verderop bij BSC niet alleen de wedstrijd met 3-1, maar ook Mer- vin Niemantsverdriet die met een elleboog uit de kom per ambulan ce werd afgevoerd. Internos, de nummer twaalf op de ranglijst, was met 4-0 duidelijk te sterk voor het één plaats lager geklasseerde Philip pine. Breskens verloor op eigen veld met 0-3 van Terneuzen. Philippine lijdt de tiende nederlaag in de derde klasse en staat nu op de voorlaatste plaats van de ranglijst. de sterkste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40