Richardson Van Goethem valt terug in Ster Bessèges SPORT 37 genoeg voor de winst op Slowa kije. Dat het ook zo ver kwam, verras te Haarhuis. De Nederlandse teamcaptain sprak al de hele week met veel lof over de Slow aakse nummer twee, Schmiedlo- va. Bertens ervoer het zaterdag, Rus een dag later: alsof ze terugge worpen werden in de tijd en bij hun allereerste vereniging tegen de muur stonden te tennissen. Rus wist met haar eigen top- spin-spelletje echter de nodige ga ten in die muur te slaan. En net toen Schmiedlova op weg leek naar de overwinning, sloeg Rus alsnog toe. Ze maakte op 3-4 in de derde set een break achter stand goed en stoomde door naar 6-4. Even later was de Nederlandse su pervrouw weer direct zichzelf: rustig en bedeesd, weinig spraak zaam. Met een glas champagne in haar hand genoot ze na. En met haar teamcaptain Haarhuis. „Ik speel bijna altijd goed in de Fed Cup", concludeerde Rus. „Ik ben super trots op haar, op alle mei den in het team", vulde Haarhuis aan. „Zo zie je maar weer, een goe de ranking alleen is ook niet al les." De zusjes Williams en Radwan- ska zijn alvast gewaarschuwd. slechts één duizend meter te rij den, Heather Richardson schrapte alsnog de tweede dag. Leenstra koos er juist voor alsnog de 1000 meter in te plannen, na een mis lukte eerste kilometer. „Ik wilde de week naar het WK toe met een goed gevoel ingaan." Dat had Richardson niet nodig. Ze wist genoeg na een perfecte score op de eerste dag. „Ik kijk uit naar het WK, it will be firn. Als ik maar zo relaxed blijf schaatsen, dan ben ik op mijn best", aldus de Clafis-schaatsster, die veel baat blijkt te hebben bij de Spartaanse zomer onder leiding van Jillert Anema. Met name de fietstrainin gen hebben haar stukken sterker gemaakt. Haar slagen zijn nog al tijd niet gepolijst, maar hard gaat het wel. Wüst zag zaterdag na de 1000 me ter een gapend gat met Richard son. Ze was met 1.16,32 weliswaar de beste Nederlandse (vijfde) maar de marge bedroeg bijna an derhalve seconde. „Ik merk dat het niet makkelijk genoeg komt, mis de frisheid een beetje." Wüst ziet dat voor het WK afstanden nog niet als een probleem. Ze diepte uit haar geheugen zo enke le mindere resultaten op, in de week voorafgaand aan een belang rijke, uiteindelijk gewonnen race. „Ik heb voor hetere vuren ge staan." De Brabantse erkende dat de hec- tiek van de afgelopen dagen spo ren hadden achtergelaten. „De rust was ver te zoeken. Het kostte veel energie. Ik had die 1000 me ter wel nodig om weer focus te krijgen en het lichaam te prikke len." Gisteren bond ze de ijzers niet on der, de komende dagen 'duikt' ze zelfs 'onder'. „Mijn leventje moet weer zo klein mogelijk worden, mijn telefoon gaat weer uit. En ik ga met de beentjes omhoog." De Roompot-renner noteerde over de twaalf kilometer een tijd van 18 minuten en 53 seconden. Dat was aanmerkelijk langzamer dan de Luxemburger Bob Jungels erover deed: 17.40. De renner van Trek won daarmee ook de Ster. Hij bleef de Fransman Tony Gallo- pin (Lotto) negen seconden voor. Kris Boeckmans (eveneens Lotto) werd derde op tien seconden. Van Goethem had precies één minuut achterstand op de winnaar. Toch kon Van Goethem gisteren tevreden terugkijken op zijn eer ste etappekoers als prof. „Het viel me niet tegen. In de eerste etappe is gebleken dat ik mee kan als het parkoers me ligt. Daar ben ik blij mee. En ook als ploeg hebben we ons ook meteen laten zien." Van Goethem gaat nu een week thuis uitrusten en trainen. Op woensdag 18 februari staat hij sa men met Johnny Hoogerland uit Langeweegje aan de start van de Ruta del Sol. „Da's een zware wedstrijd met veel klimwerk en sterke tegenstanders. Contador en Froome zijn er ook. Ik hoop daar renners te kunnen helpen die mij nu geholpen hebben." Cavendish wint Ronde van Dubai Mark Cavendish heeft zater dag de Ronde van Dubai op zijn naam geschreven. De Britse renner van Etixx- Quick Step won de vierde en laatste rit naar de 828 me ter hoge wolkenkrabber Burj Khalifa, het hoogste ge bouw van de wereld. Hij was de snelste in een mas sasprint en verdreef de Duit ser John Degenkolb van de eerste plaats. Cavendish won ook al de eerste etappe. Zeges Van der Poel in regenboogtrui De regenboogtrui heeft veldrijder Mathieu van der Poel ook geïnspireerd in de Superprestige. De jonge we reldkampioen, die het klasse ment van deze wedstrijden reeks aanvoert, was gisteren in de cross van Hoogstraten opnieuw een klasse apart. Een lekke band en wat glij- partijtjes braken zijn dwin gende tempo niet. Een dag eerder reed Van der Poel in Lille de concurrentie ook al zoek. Werelduurrecord wielrenner Dennis De Australische wielrenner Rohan Dennis heeft giste ren op de wielerbaan van het Zwitserse Grenchen het werelduurrecord scherper gesteld. Dennis, die uitkomt voor BMC, kwam tot een afstand van 52,491 kilome ter. Het oude record stond sinds oktober op naam van de Oos tenrijker Matthias Brandle. Op de piste van Aigle, even eens in Zwitserland, legde hij destijds 51 kilometer en 852 meter af. Sauerbreij zwaait af naast podium Snowboardster Nicolien Sau erbreij heeft zaterdag zon der medaille afscheid geno men van een prachtige loop baan. De winnares van de gouden medaille op de Winterspelen van 2010 in Vancouver moest zaterdag in de kwartfinale van de pa rallelreuzenslalom in Sudel- feld haar meerdere erken nen in de Zwitserse Julie Zogg. Ze verspeelde in de tweede run een voorsprong van 0,24. Itoee wereldtitels Oranje in zaalhockey De Nederlandse hockey teams hebben het wereld kampioenschap indoor volle dig naar hun hand gezet. Zowel de mannen als de vrouwen wonnen in Leipzig het goud. Voor de hockey- sters was het hun tweede wereldtitel in de zaal, de hockeyers beleefden een pri meur. MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 Teamcaptain Paul Haarhuis wil Arantxa Rus omhelsen nadat ze het winnende punt heeft gemaakt, foto Sander Chamid/Hollandse Hoogte door Koen de Vries ALES - Brian van Goethem heeft zijn goede uitgangspositie voor de laatste etappe van de Ster van Bessèges niet kunnen uitbuiten. De wielrenner uit Sluiskil finishte in de afsluitende tijdrit als 45e en viel in het algemeen klassement terug van de tiende naar de 21e plaats. Van Goethem legde zich gisteren snel neer bij zijn prestatie. „De tijdrit liegt nooit. Ik heb alles gege ven, maar dat was blijkbaar niet goed genoeg." DUBAI HOOGSTRATEN GRENCHEN SUDELFELD LEIPZIG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37