Bij Feyenoord gaat het vooral over de mogelijke terugkeer van Kuijt 12 mmm Koploper PSV prijst de dag niet voor het avond is 34 SPORT LUCKY Eagles-doelman Van der Hart helpt de nummer twee van de eredivisie met een mispeer aan drie punten. Hoek legt viertal spelers vast voor komend seizoen De spits die in juli 35 wordt, heeft verklaard dat hij pas in maart de knoop definitief zal doorhakken. Het lijkt een leugentje om best wil, want Kuijt zou al hebben be sloten definitief terug te keren in de Kuip. Om de rust nog even te bewaren, ook bij zijn Turkse werk gever Fenerbahce, wil hij zijn overgang pas in een later stadium officieel bekendmaken. In de Kuip wapperden tijdens het duel met Cambuur in ieder geval al oude spandoeken met de naam van de 104-voudig international, die in 2006 naar Liverpool ver trok. HOEK - Topklasser Hoek heeft vier spelers vastgelegd voor komend seizoen. Linkerflankspeler Tho mas van Renterghem, middenvel der Birgen Martens en aanvaller Nick de Groote bereikten een ak koord met de Zeeuws-Vlaamse club. Doelman Jordi de Jonghe kwam vorig seizoen al een verbin tenis voor twee seizoenen over een met Hoek. Met het aanblijven van de vier Belgische spelers legt Hoek de eer ste spelers vast voor het seizoen 2015/2016. De komende weken hoopt de technische commissie van Hoek met meer spelers tot een overeenstemming te komen. Eerder maakte de clubleiding al bekend dat Ruud Pennings, mo menteel nog hoofdcoach bij zon dag-hoofdklasser VC Vlissingen, komend seizoen de vertrekkende trainer Kenny Verhoene opvolgt. Karim El Ahmadi, die kort voor rust de score opende, ziet de komst van Kuijt wel zitten. Hij be nadrukte meteen weinig te kun nen met de verhalen dat Kuijt al te oud zou zijn. „Dirk is iemand die tot minimaal zijn 37e mee kan. Voor de groep en voor de jon gere spelers kan hij belangrijk zijn." In de kleedkamer is al over de mogelijke transfer van Kuijt ge sproken. „Iedereen is positief. Het is toch mooi als zo'n grote speler terug zou komen? Veel mensen zien het niet, maar Joris Mathij- sen is ook heel belangrijk voor on ze groep." Terence Kongolo was afgelopen zomer op het WK in Brazilië nog ploeggenoot van Kuijt. „Hij heeft me daar veel geholpen tijdens trai ningen. Hoe ik moest staan, wan neer ik wat korter moest dekken, zulke zaken. Van zo'n speler kun je veel leren, ook al is hij zelf een aanvaller." Kongolo wil echter niet op de zaken vooruit lopen. Dirk is iemand die tot minimaal zijn 37e mee kan. Wijnaldum was er toen al bij, keek ernaar en sloeg het moment op. Het was een van de vele erva ringen die hem leerde de dag nooit te prijzen voor het avond is. „In de euforie kan zoiets gebeu ren. We hadden toen op het laat ste moment met 3-2 van Feye- „Ik houd me er nog niet mee be zig. Als hij komt is dat mooi, als hij niet voor Feyenoord kiest dan stelt de trainer een ander op. We hebben Kazim ook nog hè." De spits maakte tegen Cambuur zijn negende competitietreffer, door bijna op de doellijn een in zet van Jens Toornstra met het hoofd te verlengen (2-0). Ka- zim-Richards reageerde na afloop enigszins verbaasd op de mogelij ke terugkeer van Kuijt. „Ik heb er niets over gehoord. Misschien heb ben ze het er in de kleedkamer in het Nederlands over gehad, want in het Engels heb ik er niets van meegekregen. Het is mijn zaak ook niet echt." De huurling van Bursaspor zei zich niet bezig te houden met wie er wel of niet naar Feyenoord komt. „Kuijt is een legende hier en ik heb veel respect voor wat hij allemaal heeft bereikt", vertelde Kazim-Richards. „We zien wel of we straks samen spelen of dat hij misschien een concurrent van me wordt. Ik heb bij andere clubs met grote spelers samengespeeld en flinke concurrentie gekend, daar maak ik me niet druk over. Ik focus me op Feyenoord, op het hier en nu. Wat er later allemaal gebeurt, zie ik dan wel." noord gewonnen en iedereen was blij. Blijdschap mag nu ook, maar we kunnen niet roepen dat we er al bijna zijn. We mogen het niet meer weggeven, nee. Dat is iets anders. Maar we beseffen heel goed dat we elke keer moeten zoe ken naar de manier om te win nen. Daar hoort bij dat we steeds keihard moeten werken en besef fen dat we nu nog niks hebben." Alleen winnen helpt bij het weg blazen van kampioensdruk, weet de aanvoerder. Zijn blik was na de moeizame 3-1-zege op FC Utrecht strak. „In de eerste helft vonden we het gaatje niet en combineer den we moeizaam. Ook na rust was het niet altijd goed, maar von- DEVENTER - Go Ahead-coach Foe- ke Booy plakte gretig het etiket Tucky' op de gestolen overwin ning (1-2) van Ajax in de Adelaars horst. Hij had recht van spreken, want zelden kregen de zwalkende Amsterdammers de drie punten zo in de schoot geworpen als gis termiddag. De ploeg van Frank de Boer zwijnde tegen de nummer vijftien van de eredivisie, en niet zo'n beetje ook: nieuw puntenver lies werd voorkomen met behulp van een onvervalst graspolletje, en een even pijnlijke als kolderie ke mistrap van Ajax-huurling Mickey van der Hart. Gejuich klonk er aanvankelijk nauwelijks toen de terugspeelbal van Wesley Verhoek in de 88e mi nuut kalmpjes het doel in rolde. Verbijstering overheerste. Duizen den Deventenaren hadden nog ge probeerd het tikje terug collectief naast te kijken, of desnoods tegen de paal. Tevergeefs dus. Zo werd doelman Van der Hart de schle miel van de middag, uitgerekend tegen zijn eigenlijke werkgever. den we elkaar wel een paar keer." De captain stond aan de basis van de 1-0 en 2-0 en was daarmee weer eens van grote waarde voor het team. Toch duurde het op nieuw tot het laatste moment voor PSV de zege mocht koeste ren. De topscorer van de eredivi sie, Memphis Depay, sloeg kei hard toe. Wijnaldum: „We wisten dat er een moment zou komen dat ik hem diep kon sturen. Het is aan voelen wanneer hij de loopactie gaat maken, dat gaat steeds beter. Memphis is een speler waar je een stap extra voor zet als het moet. Hij beslist voor ons toch weer de wedstrijd." De PSV-fans zitten dit seizoen geen wedstrijd rustig op de stoel, maar ondertussen won PSV wel 19 van de 22 duels en is Depay met vijftien goals in achttien ge speelde wedstrijden wel erg bepa lend. FC Utrecht was in Eindhoven al Vanuit het vak met Amsterdamse supporters werd hij pesterig toege zongen als een 'echte Ajacied', als of het allemaal nog niet erg ge noeg voor hem was. „Als vriend vind ik het heel zuur voor Mickey", zei Davy Klaassen, die na het laatste fluitsignaal aan sloot in de rij van Amsterdam mers die Van der Hart opzochten voor een bemoedigende knuffel. Blij met de driepunter, de eerste sinds 16 januari (2-0 tegen Gronin gen), was hij niettemin, hoe bizar en onverdiend die ook tot stand was gekomen. Aanspraak op een doelpunt maakte Ajax allang niet meer in de tweede helft, waarin het niveau kelderde en tegenhou den het devies was. „Vermoeidheid", opperde Klaas sen een verklaring voor het arme tierige spel na rust, dat smeekte om problemen. „We kregen de bal daardoor niet meer bij de goe de kleur", klonk het basaal. Het ni veau dat zijn ploeg voor de pauze liet zien noemde de Hilversum mer 'redelijk tot goed', maar het bleek dus te veel gevraagd om dat negentig minuten vast te houden. Een hardnekkig kwaaltje, dat zich na winterstop in de regerend landskampioen manifesteerde. „We hebben veel jonge jongens, waarbij de pijp misschien wat sneller leeg is", zei Klaassen, die was hersteld van een buikspier blessure en verrassend de rol van controlerende middenvelder voor zijn rekening nam. Een rood-geel stormpje werd in de beginfase overleefd door Ajax, waarbij Nick Viergever een ade quate vervanger van de geschor ste Niklas Moisander was. Na een PHILIPS de elfde tegenstander die dit sei zoen met niets naar huis ging. Elf uit elf uit de eerste elf, het is bijna tien jaar geleden dat dat thuis luk te. Ver voordat Dries Mertens bij PSV actief was. Ajax krijgt door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Dankzij een magere overwinning op Cambuur (2-1) her overde Feyenoord gistermiddag de derde plek in de eredivisie. Tegen de tweede Friese tegenstander in vijf dagen tijd herstelden de Rotter dammers zich van de nederlaag in Heerenveen (3-1), maar zonder echt te overtuigen. De punten wer den gekoesterd, het moeizame laat ste halfuur tegen tien man (rood Bartholomew Ogbeche) werd snel vergeten. Het ging na afloop vooral over de mogelijke terugkeer van Dirk Kuijt. Karim El Ahmadi door Rik Elfrink EINDHOVEN - Met het geheugen van Georginio Wijnaldum bleek na de 3-1-overwinning op FC Utrecht weinig mis. Hij kon zich zaterdaga vond het verhaal van de kam pioenswedstrijd van Dries Mertens in 2012 beter herinneren dan hem lief is. Tien wedstrijden voor het einde van de competitie had PSV de kampioensoverwinning volgens de Belg al geboekt. Twee maanden later was er slechts hoon in plaats van een schaal. Mertens had zich verbaal vergaloppeerd en zichzelf te vroeg rijk gerekend, PSV werd slechts derde. PSV bleef ook zaterdag on geslagen in eigen huis. Elf van de elf thuisduels wer den winnend afgesloten. door Koen van der Velden Zo'n twaalf minuten lang leek er geen vuiltje aan de lucht voor Go Ahead Eagles. Met de 1-1-stand op het bord leek de nummer vijftien van de erdivi- sie een punt te pakken tegen Ajax. Memphis Depay. foto Jeroen Putmans/VI-images Feyenoord viert de 2-0 tegen Cambuur. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34