SPORT Tennissters stunten 36 en 37 nge breekt in slotfase Katwijk Blunder doelman helpt Ajax aan zei in Deventer Dennis en Gérard de Nooijer kunnen zich niet vinden in visie van bestuur voetbalopleiding. MAANDAG 9 februari 2015 33 De Nederlandse tennissters hebben zich door een zege op Slowakije geplaatst voor de volgende ronde van de Fed Cup VLISSINGEN - De Jeugd Voetbal Op leiding Zeeland (JVOZ) moet ver der zonder twee van haar oprich ters. Dennis en Gérard de Nooijer kunnen zich niet vinden in de vi sie van de organisatie en stoppen voorlopig met al hun activiteiten. Gérard verrichtte dit seizoen aller lei hand- en spandiensten, ver zorgde trainingen en hielp bij de begeleiding van teams. Dennis maakte deel uit van de business club. De breuk komt op een moment dat JVOZ midden in een verande ringsproces zit. Onlangs traden John Dane (voorzitter) en Roel La- tuheru (secretaris) toe tot het be stuur. Jon Herselman (penning meester en verantwoordelijk voor technische zaken) bleef als enige uit het vorige bestuur over. Daar naast werd de samenwerking met het Scheldemond College geïnten siveerd. Een onderdeel van de nieuwe plannen was de aanstel ling van een technisch coördina tor, hetgeen voor een belangrijk gedeelte door de school zou wor den gefaciliteerd. Dennis de Nooijer, die dit seizoen als jeugd trainer vertrok bij JVOZ en aan de slag ging bij FC Twente en Oranje onder 16 jaar, had hier wel oren naar. „Hij moest de kop van de oplei ding worden", bevestigt Ion Her selman. „We hebben met hem meerdere gesprekken gevoerd en hem uiteindelijk een verbeterd aanbod gedaan, in plaats van 32 uur een functie van 40 uur. We hebben voor JVOZ-begrippen een prima aanbod gedaan. We zijn tot de max gegaan, maar hij wil bij Twente blijven. Die bieden hem een ander perspectief. Voor ons is dat betreurenswaardig, maar het is zijn keuze." John Dane probeer de Dennis de Nooijer afgelopen week nog over te halen, maar dat mislukte. Het nieuws lekte zaterdag uit. De bedoeling was dat het bestuur en de gebroeders De Nooijer van daag de leden en de sponsors per brief op de hoogte zouden stellen. Jon Herselman sprak later van een miscommunicatie, maar wenste niet om de hete brij heen te draaien en gaf aan dat beiden hun taken bij de JVOZ voorlopig neerleggen. Gérard en Dennis de Nooijer hielden zich dit weekein de aan de afspraken van het be stuur en wensten daarom niet op de kwestie in te gaan. Duidelijk is in elk geval wel dat de financiën niet het struikelblok zijn geweest. De handreiking van het Schelde mond College werd als een prima aanbieding beschouwd. Het ging de broers om de aanpak en de in vulling van de opleiding. Beiden wilden de JVOZ van nieuwe im pulsen voorzien en hadden al een plan van aanpak klaar. Ze wilden een topopleiding, in alle facetten: school, voeding, inhoud trainin gen, mentale begeleiding en scou ting. De JVOZ moest verder pro fessionaliseren en daarbij moest niet op een uurtje meer of min der worden gekeken. De gesprekken met Dennis de Dennis en Gérard de Nooijer breken met de JVOZ en staken voorlopig hun activiteiten. Nooijer over de functie van tech nisch coördinator begonnen vorig jaar oktober al. Gesprekspartner namens de leiding was veelal Jon Herselman. Hij is binnen het be stuur verantwoordelijk voor tech nische zaken. Her waren geen slechte gesprekken, maar Dennis en ook Gérard de Nooijer kregen nooit het idee dat ze op dezelfde golflengte zaten met het bestuurs lid en misten het vertrouwen. Het leidde deze week uiteindelijk tot een breuk en ongetwijfeld ook tot pijn bij de oprichters. De JVOZ is immers hun geesteskindje. Sinds de oprichting in 2004, samen met Dolf Roks, groeide JVOZ uit tot een gerenommeerde opleiding. Diverse talenten werden afgele verd aan clubs als FC Twente, NAC, Sparta Rotterdam en Wil lem II. „De deur blijft altijd open staan voor Dennis en Gérard", zegt Herselman. foto HH I illustratie Lars Boogaard JVOZ verder zonder oprichters door Jan Dagevos pagina 38: 'Niemand is groter dan de JVOZ'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33