IiIéÉbL.:.-:'- Hotel, onderwatermuseum, winkels, duikschool en wellness in het Grevelingenmeer. Het is er nooit van gekomen, maar bedenker en wethouder geloven er nog steeds in. 24 ZEELAND AMBITIE IN ZEELAND TUSSEN DROOM EN DAAD Mocht dit plan nog eens terug op tafel komen, dan zeg ik: pri ma, je kan aan de slag." De Schouwen-Duivelandse wet houder Ad Verseput vindt het duikresort nog steeds een goed plan. „Het blijft een mooie ontwikkeling in dat komme tje van de Grevelingen. Het zou inmiddels wel dicht bij Brouwerseiland komen te liggen. Maar die twee kunnen elkaar misschien ver sterken. De duiksport is in die omgeving nog steeds actueel." Kort na november 2011, toen het plan werd in getrokken, is Verseput initiatiefnemer Jan Har man van den Hamer uit het oog verloren: „Zo gaat dat. Ik heb overigens nooit een definitief plan onder ogen gekregen. Het is gebleven bij oriënterende gesprekken. Het is om financiële redenen niet doorgegaan, heb ik begrepen. De risico's waren te groot. Jammer." Had het economisch tij meegezeten, dan had den nu bij Scharendijke de bulldozers en vrachtwagens af en aan gereden. Architect Van den Hamer van Partitio Ontwerphuis in Zierikzee had in 2014 willen beginnen aan het 25 miljoen euro kostende project. In de zuidoosthoek van de Brouwersdam, waar water, dam en het bosgebiedje Répart el kaar ontmoeten, was een forse hoeveelheid zand opgespoten. Dat had een ronde lagune, omzoomd met stranden moeten worden. Het meest in het oog springend in die lagune is het onderwater museum. Alles wat je in Grevelingen en Noordzee tegen kan komen, zou worden ge groepeerd rond een authentiek VOC-wrak. In het museum ook aandacht voor de Zeeuwse maritieme geschiedenis, voor ecologie en voor onderwatertechniek. Van den Hamer had in 2011 al contact met de HZ University in Vlissingen. Die zou een pro ject opzetten over drijvende eilanden van plas tic afval in de oceanen. De stichtingskosten van het museum waren in 2011 begroot op tien miljoen euro, op te brengen uit subsidies voor kennisontwikke ling en bijdragen van het internationale be drijfsleven. Op de EU-burelen in Brussel lag al een subsidieaanvraag. Het onderwatermuseum mag dan wel het spectaculairste onderdeel zijn; het hele idee van het duikresort is ontstaan door de wens van Van den Hamer om een hotel te bouwen: een overnachtingsmogelijkheid in een gebied waar veel sportduikers verblijven. Tachtig tot honderd kamers zou dit hotel moeten tellen. Het is om financiële redenen niet doorgegaan, heb ik begrepen. De risico's waren te groot Jammer Slapen op de bodem Wat is er terechtgekomen van de Grote Plannen die het Zeeuwse landschap zouden herscheppen? Vandaag: de onderwaterlagune achter de Brouwersdam in het Grevelingemeer. Aanmeerplaatsen in het zuidelijk deel van het Grevelingenmeer bij Scharendijke. Hier was het Duik- resort van Partitio Ontwerphuis gepland, foto Marieke Mandemaker '(ifr<'* ~*K èJÉf yy, y?* -J.S,- t. n> door Ton van den Nouweland Ad Verseput, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24