Euterpe toont kunnen Supersmartphone voor een superprijs! ZEELAND 23 Verkiezing beste Zeeuwse poster Klomppop heeft line-up compleet hollands nieuwe. MIDDELBURG - CBK Zeeland maakt samen met de PZC, de Zeeuwse Bibliotheek Scoop en De Druk kerij voor de zevende keer een zoektocht naar de beste Zeeuwse poster van het afgelopen jaar. Alle inzendingen worden bij CBK Zee land tentoongesteld van 3 t/m 19 juni. De PZC organiseert de digita le stemming voor de pu blieksprijs. Vanaf 3 juni kan hier voor gestemd worden via de web site van de PZC of via een stern- formulier bij de deelnemers. Inzendingen moeten in enkel voud met begeleidende documen tatie vóór 28 februari naar: CBK Zeeland, t.a.v. Thom Schaar, Ba lans 17,4331 Middelburg. OVEZANDE - Met de Belgische for maties Raketkanon en the Sha-La-Lee's is de line-up voor Klomppop 2015 compleet. Met de ze twee bands voegt de organisa tie van dit jaarlijkse popfestival in Ovezande een stevige injectie gi- taargeweld toe aan de 35e editie die wordt gehouden op Hemel vaartsdag, donderdag 14 mei, op Sportpark De Fazant in Ovezan de. Eerder al werd bekend ge maakt dat tijdens deze groots op gezette editie ook zullen optre den: Def P Beatbusters, Birth Of Joy, Destine, PHOS, Compact Disk Dummies, Lucas Hamming, The Afterveins en Loco Loco Dis coshow (host van Oalles Loco?). Klomppop begint met de finale van de bandcompetitie Spectra. VLISSINGEN - Het Euterpe Baroque Consort is een gedegen ensemble met gedreven musici. Artistiek lei der Bart Rodyns kondigde het re cital met klavierconcerti van Handel, Corrette en Telemann aan als een concert van topcompo nisten met twee mooie orgels en een enthousiaste strijkersgroep. Dat klopte, behalve dan dat het kistorgel niet gebruikt werd. Ro dyns speelde alle vijf de werken op het kleine kerkorgel. De kracht van het ensemble is dat er steeds opgetreden wordt in een wisselende samenstelling. Deze keer een strijkerskwintet met or gel. G.F. Handel is de componist die vooral bekend is vanwege zijn grootse koren en bijzonder knap pe opera's. Om het publiek te blij ven boeien, als er decors gewis seld moesten worden tijdens de uitvoeringen, schreef hij een aan tal orgelconcerti. Hijzelf was een geweldig organist en deze concer- ti waren een aangename afwisse ling. Het is prettig luisteren naar deze muziek met grappige effec ten waarin duidelijk de invloed van de Italiaanse barok te horen is. Kenmerkend voor deze compo sities is de afwisseling van langza me en snelle delen, die eigenlijk bijna zonder onderbreking (atta- ca) gespeeld moeten worden. Eu terpe laste korte pauzes in en dat ging ten koste van de spanning. De balans werd snel gevonden, maar het Orgelconcerto Op.4 nr.2 in Bes had iets levendiger vertolkt mogen worden. Het Concerto a4 van Telemann was een mooi voor beeld van vlot gestreken passages door de 3 strijkers en een onder steuning van de andere instru menten als Basso Continuo. Wel waren er enkele passages voor or gel te horen. Die virtuositeit kwam nog beter uit in het vijfde concerto. Heerlijke orgelsoli met fluittoontjes in het hoge register, knap en fijntjes gebracht. Na de pauze werd het Klaviercon certo op. 26 nr. 1 van Corrette vlot gebracht met vooral dansante ga vottes en een stevigere registratie in het slotdeel. Euterpe was helemaal op stoom in het vierde orgelconcerto van Handel. Dit werk werd losser en veel levendiger vertolkt. De dialo gen tussen de strijkers en het or gel klonk sprankelend en in het al legro kwam de virtuositeit in de orgelpartij ten volle uit. In dit werk was de afwisseling tussen forte en piano passages echt mooi en kreeg elke herhaling een apar te invulling. Dit concert was geen echte confrontatie, eerder een ex positie van het kunnen van de ver schillende componisten. je betaalt slechts per maand! De Huawei Ascend P7 t.w.v. €349,- En iedere maand hollandsnieuwe.nl/pzc MAANDAG 9 FEBRUARI 2015 pakt verrassend uit DJ Vindictiv (Chris Smith) (m) geeft uitleg aan Kunstbende-deelnemers Ruben Abel (I) en Teun Tramper. foto Johan van der Heijden Uniek aanbod RECENSIE EUTERPE BAROQUE CONSORT door Jeanette Vergouwen Muziek Podium Zeeland Klavierconcerti. Door Euterpe Baro que Consort. Gehoord zondag 8 fe bruari, St. Jacobskerk in Vlissingen. €21,- Ultra slank design Krasbestendig glas 13MP camera 275 MB, belminuten of sms'jes 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Huawei Ascend P7 (t.w.v. €349,-) nu voor maar €10,- per maand. Voor het abonnement betaal je €11,-. Dus voor slechts €21,- heb je deze supersmartphone en elke maand 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Daar houden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23