Rottweiler Perra zoekt een baasje dat stevig in zijn schoenen staat Wennen voor Racoon en publiek 66 Dit jaar is er een extra beloning: een optreden op een van de mainstages per categorie 22 ZEELAND JUBILEUMEDITIE De Kunstbende viert het 25-jarig bestaan met extra uitdagingen voor jong Nederlands talent. UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasiel met smart wacht op een nieuw baasje. Vandaag: Perra, een 5 jaar oude rottweiler, uit het asiel in Goes. Enthousiast trekt de vijf jarige rottweiler Perra aan de riem als ze naar buiten mag. Zo enthou siast dat de asielmede werkster haar best moet doen om haar bij te houden. „Als je Perra in huis wil nemen moet je wel stevig in je schoen staan hoor", zegt de medewerk ster van het dierenasiel in Goes. „Ze kan hard aan de riem trekken dus je moet wel een beetje kracht hebben om haar bij je te houden." Omdat ze zo sterk en enthousiast kan zijn, is het niet verstandig haar bij kleine kinderen in huis te plaatsen. Niet dat ze kinderen niet leuk vindt, maar in haar en thousiasme zou ze de kleinere kinderen weieens omver kunnen lopen. De rottweiler werd in mei vorig jaar in het asiel geplaatst om dat de baasjes haar niet waaks ge noeg vonden. Volgens een andere medewerker die meeloopt is Perra ook geen echte waakhond, „Ze is juist een hele lieve hond die aandacht wil. Bij de vorige baasjes liep ze van het terrein weg omdat ze aandacht en plezier wilde." Perra is inmiddels geïnteresseerd in het rond aan het snuffelen. Het is duidelijk te zien dat de hond blij is dat ze naar buiten mag, on danks de kou en de snijdende wind. Die lijken de rottweiler niet te deren, omdat ze zo van Als je de tijd neemt en haar genoeg aandacht geeft, is ze een hele leuke hond die veel kan leren. wandelen houdt. Als de asielme dewerker even een hondenbrokje in zijn hand houdt, gaat Perra naast hem lopen of netjes zitten. „Ze wil erg graag allerlei dingen leren. Als je er de tijd voor neemt en haar genoeg aandacht geeft, is ze een hele leuke hond die je veel kunt leren", vindt hij. Als er een auto of fietser langs komt, moet de lijn even steviger vastgehouden worden. Want Perra kan ondanks haar vriendelij ke karakter wel eens uitvallen naar voertuigen of ander dieren. Daarom kan ze beter niet bij ande re honden of katten in huis zijn. Naarmate de wandeling vordert, wordt Perra rustiger en trekt ze minder aan de lijn. Soms staat ze stil om even nieuwsgierig rond te kijken of om een grassprietje te besnuffelen. „In het begin is ze vooral enthousiast waardoor ze stevig aan de lijn kan trekken, maar op een gegeven moment wordt ze al rustiger zoals je ziet", vertelt de asielmedewerker. „Maar ze kan altijd uitvallen als ze bij voorbeeld een andere hond tegen komt, dan moet je wel even je mannetje staan", voegt hij eraan toe. Eenmaal terug bij het asiel springt Perra nog even tegen de balie op uit nieuwsgierigheid voordat ze weer terug moet naar het verblijf. Daar wacht ze met smart op een nieuw baasje. De 7,5 jaar oude Hollandse herder Scott uit het dierenasiel van Ter- neuzen heeft vorige week woens dag een nieuw huis gevonden. Zijn nieuwe baasjes zagen hem in de krant staan en namen daarna contact met het asiel op. MIDDELBURG - Zeeland heeft vanaf het begin in 1991 meegedaan met De Kunstbende, de landelijke wedstrijd voor jongeren van 13 t/m 19 jaar die op enigerlei wijze actief zijn op kunstzinnig gebied. De Zeeuwse voorronde van de ju bileumeditie dit jaar wordt gehou den op zondag 12 april in de Schouwburg in Middelburg. „De Kunstbende pakt breed uit ter gelegenheid van dit zilveren ju bileum", zegt Christa Kranen burg, coördinator bij Scoop voor die Zeeuwse voorronde. „Zowel de uitdaging aan jongeren om je zo goed mogelijk te presen teren als de beloningen zijn gro ter dan voorheen", zegt Kranen burg. Volgens haar is die uitda ging onder het motto 'Gevaarlijk Goed' bedoeld om jongeren te sti muleren niet zomaar voor de lol 'hun ding te komen doen' maar met overtuiging hun talent uit te dragen. Daar staat dit jaar een extra beloning tegenover: een op treden op een van de mainstages per categorie. Dat houdt in dat de winnaars van de landelijke finale extra training krijgen voor een op treden op bijvoorbeeld het Oerol- festival, bij Mysteryland, Film Fes tival Rotterdam. In Zeeland krijgen de deelnemers vooraf extra ondersteuning met acht verschillende masterclasses per categorie. De eerste van die se rie in de categorie DJ werd zater dagmiddag verzorgd door produ cer Ben Stecker en DJ Vindictiv (Chris Smith) in de Bax-Shop in Goes. Stecker vertelde uitgebreid over onder meer software voor be ginnende producers en Vindictiv gaf toelichting op de hier beschik bare apparatuur en op de gang van zaken tijdens de voorrondes. Vanwege de grote toeloop in de ca tegorie DJ zijn dat er twee, op 19 en 26 maart, ook in de Bax-Shop. „Het begrip DJ moest 25 jaar gele den nog tot ontwikkeling komen. Die catergorie was er niet eens bij bij het begin van De Kunstbende, maar is zo groot geworden dat wij daar twee aparte voorrondes voor houden", zegt Kranenburg. Zij is al minstens tien jaar op verschil lende wijzen betrokken geweest bij De Kunstbende in deze provin cie en heeft wel meer verschuivin gen geconstateerd. Zo heeft mode zich ook een eigen categorie ('Fas hion') verworven en is de catego rie 'Alles Mag' uit de beginperio de verdwenen. „Dat was een bre de vergaarbak voor alles wat niet specifiek kon worden ingedeeld. Bij Muziek waren het vooral band jes die meededen, maar de laatste jaren is er een toenemend aantal singer-songwriters. De aanmel dingen bij Theater/Performance blijven wat achter. Dans is altijd goed vertegenwoordigd. Dat geldt ook voor Taal en Expo. Die laatste categorie levert vaak heel verras send werk op." Voor veel deelnemers bleef De Kunstbende wellicht een eenmali ge ervaring. Voor anderen mis schien aanleiding te kiezen voor een opleiding in een kunstzinni ge richting en voor enkelen het prille begin van een succesvolle carrière. Zo deden bijvoorbeeld de gitaristen Angelo de Rijke en Roman Huybreghs en saxofonist Jasper van Damme ook ooit mee aan de Zeeuwse Kunstbende. De band gaf in een uitverkocht poppodium in de thuisstad een voorproefje van de komende tour ter gelegenheid van het album All in good time, dat vrijdag ver schijnt. De aanwezigen hadden niet alleen het voorrecht om de nieuwe nummers als eersten live te horen, maar ook om de cd al aan te schaffen. Behalve de single Brick by brick werden de afgelopen weken nog twee nummers van het album op het Youtube-kanaal van de band gepubliceerd en die verklapten al dat Racoon op All in good time gro tendeels voortborduurt op het in middels beproefde concept waar Sky Radio van smult: goed in het gehoor liggende akoestische pop liedjes, die net als op de zeer suc cesvolle voorganger Liverpool Rain zijn voorzien van strijkers en bla zers. De band strooide kwistig met nieuw materiaal, minstens ze ven nummers beleefden hun vuurdoop. De ontvangst was ech ter tamelijk lauw en dat merkte ook de band. Van der Weide kon het niet laten er een opmerking over te maken. „We hopen op wat meer enthousiasme als jullie de liedjes wat beter kennen." Sommi ge nummers verdienen dat ook zonder meer, zoals Tommy dat het zelfde thema - pesten - behandelt als de Pearl Jam-klassieker Jeremy begin jaren negentig, Heaven holds a place en Boy breaks heart. De eerste drie cd's werden, op het onvermijdelijke Love you more na, genegeerd. De band bracht zaterdag vooral re cente hits als Shoes of lightning, het themanummer van Serious Request 2013 waarmee de nieuwe cd opent en de Nederlandstalige soundtrack Oceaan. Maar de zaal kwam eigenlijk pas los bij het laat ste nummer van de reguliere set, de ode aan Goes My Town. In de toegift bleek Racoon echter nog een ijzersterke troef in handen te hebben: Fun we had, waarvan de basis volgens Van der Weide '25.000 jaar geleden' al is geschre ven door bassist Stefan de Kroon, die van instrument wisselde met toetsenist Manu van Os. Tegen het einde van het nummer zong iedereen het refrein mee en ein digde een ietwat gespannen, maar verder prima optreden toch ouder wets energiek. Vanavond staat de band in Paradi- so en de komende maanden wordt een aantal grote Nederland se zalen aangedaan. door Remi Mesu Perra wacht met smart op een nieuw baasje, foto Mechteld Jansen De hond van vorige week: Kunstbende De door Ali Pankow Christa Kranenburg Inschrijven kan nog tot 1 maart via: www.kunstbende.nl door Luc Oggel GOES - Pinkpop, Concert at Sea of de Heineken Music Hall; Racoon draait er de hand niet meer voor om. Maar een optreden in het 'ei gen' podium 't Beest blijft voor de Goese band, al jaren één van de grootste van Nederland, blijkbaar toch spannend. „Dit is voor ons ook doodeng", zei zanger Bart van der Weide zaterdagavond. Goes had de primeur van de try-out van Racoon, foto André Joosse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22