Terneuzen praat met Connexxion over lijnen Doe-het-zelver almanak Brandweer blust vuur in tractor Tussen droom en daad 24 en 25 ZEEUWS-VLAANDEREN Cormorant van Multraship zet beunschip recht, maar politie stuit bij zoektocht aan boord niet op lichaam van schipper. WESTDORPE - De waterpolitie heeft zaterdag op het zwaar geha vende beunschip Rick tevergeefs gezocht naar het lichaam van de vermiste 35-jarige schipper Rick Broekmeulen. Zondag lokaliseer de de waterpolitie met een sonar wel de auto van de schipper op de zeebodem bij Hoofdplaat. De zoektocht zaterdag richtte zich vooral op de zwaar gehaven de stuurhut van het schip, dat in de nacht van donderdag op vrij dag om middernacht bij het laden van zand op de Westerschelde bij Hoofdplaat plotseling kapseisde. Daar werd het stoffelijk overschot niet aangetroffen. De politie in specteerde het schip aan de kade van de Autrichehaven bij West- dorpe, waar de bergers het heen hadden gesleept. Het gekapseisde schip was 's ochtends om half vijf door de bok Cormorant van Mul traship uit Terneuzen rechtgezet en werd na het leegpompen di rect naar Terneuzen gebracht. Daar deed de technische recher che van de waterpolitie ook on derzoek naar de oorzaak van het ongeluk. Daarover doen verschil lende verhalen de ronde. De Rick zou, inmiddels geladen, de zand zuiger Interballast 1 hebben ge raakt, waardoor de nog nagenoeg vloeibare lading ging schuiven, maar het zou ook kunnen zijn dat er water in één van de luchtkas- ten aan weerszijden van het schip is gevloeid. Naast schipper Rick bevonden zich nog twee opvarenden aan boord: een 17-jarige jongen uit Klundert en vader Henk Broekmeulen (66). Die werden gered. De jongen be vond zich aan dek en werd uit het water gevist door de bemanning van de zandzuiger. Vader Henk overleefde zeven uur in een lucht bel in de kajuit, waar hij sliep. Hij werd aanvankelijk door duikers over het hoofd gezien, maar rond zeven uur alsnog opgemerkt. Direct nadat de drijvende bok het schip had gekanteld, werd het leeggepompt. De sleepboot Karin en de VB4 van de Vereenigde Bootlieden in Terneuzen brach ten het zwaar gehavende schip naar de haven van Terneuzen, waar het om half acht schutte via de middensluis. Vervolgens maak te de sleepboot Hendrik 7 van re derij Van Aerde uit Sas van Gent vast om het schip naar de Autri chehaven te slepen. Daar begon de politie direct een onderzoek. In de loop van de middag kwam de melding dat het stoffelijk over schot niet was aangetroffen. De reddingboot Zeemanshoop van het KNRM-station Breskens had 's morgens tussen 3.20 uur en 6.00 uur op verzoek van de Kust- Zondag lokaliseerde de wa terpolitie met een sonar de auto van de schipper op de zeebodem bij Hoofdplaat. wacht ook al tevergeefs gezocht op de Westerschelde. Het beunschip lag donderdaga vond laat bij de Hooge Platen naast zandzuiger Interballast-i om te worden geladen met zand, toen het plotseling kapseisde. De Rick (bouwjaar 1964, 75 bij 9 me ter), enkele jaren geleden door Rick Broekmeulen overgenomen van zijn vader Henk, die nog regel matig meevoer, voer al jaren in contract voor zandhandel Faasse in Goes met zand vanaf de Wes terschelde naar Brussel. Zaterdagmiddag meldden toeris ten uit Hoofdplaat dat er olieres ten aanspoelden op de schorren en de dijk. Rijkswaterstaat, die di rect na het ongeluk het oliebestrij- dingsvaartuig Octopus inzette, dat een oliescherm rond het schip aanbracht, onderzocht de situatie, maar trof de olie volgens een woordvoerder niet meer aan. TERNEUZEN - Wethouder Cees Lief- ting (vervoer) van Terneuzen gaat praten met vervoersmaatschappij Connexxion. Hij zegt dat naar aan leiding van vragen van raadslid Paula Stoker (TOP/GB). Die was bezorgd over de geschrapte lijn die medewerkers van Dethon van en naar hun werk aan de mr. Haar- manweg vervoerde. Volgens Lief- ting zijn er meer van zulke klach ten in de kern Terneuzen. Ook in de Axelsestraat en de Churchill- laan wordt de bus gemist. Lief- ting denkt aan een servicebus, die 'een rondje Terneuzen' doet. CADZAND - De brandweer heeft za terdagmiddag omstreeks kwart voor twee in de Mariastraat in Cadzand een in brand gevlogen tractor geblust. Daarbij werd een tankautospuit ingezet. De aanhan ger met stro kon, volgens de Vei ligheidsregio, worden ontkoppeld en bleef gespaard. De trekker liep flinke schade op. Hij is een man die (bijna) alles kan. Onlangs brak tijdens het eten van mosselen z'n voortand af. Geen probleem, zo redeneerde de man met twee rechterhanden, want secondelijm plakt alles. Voor de spiegel in de badkamer pro beerde hij de afgebroken tand op de plek te plakken, maar die viel op de grond. Het lukt de man, op z'n knieën, met lijm op z'n vingers, na enige tijd om het kostbaar kleinood te vinden. Maar toen hij weer voor de spiegel stond om het karwei af te maken was hij met stomheid geslagen. Let terlijk welteverstaan. De lijm had zich aan zijn lippen ge hecht, waardoor deze stijf gesloten bleven. Wat is er terechtgekomen van de plannen voor een hotel, museum en wellness op de bodem van het Crevelingenmeer? Zoeken naar Rick is vergeefs door Wout Bareman De technische recherche onderzocht het zwaar gehavende beunschip zaterdag in de Autriche- De sleepboot Hendrik 7 leverde de leeggepompte en zwaar gehavende Rick zaterdagochtend haven uitgebreid, maar trof het lichaam van de schipper niet aan. foto's Ronald den Dekker rond negen uur af in de Autrichehaven. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17