PZC 18 Sc 19 ZIMBABWE m li Avontuur op de Zambezi Zombies k mm 23 THE WALKING DEAD Het is strakblauw. En sneeuwwit. Van de hoge toppen van Wilder Kaiser tot de dalen van Ellmau, Brixen en Westendorf. Wie hier in Tirol de latten onderbindt, zie je niet binnen een kwartier terug. e zijn in het domein van de toerskiër die meters wil maken. En hier in Oostenrijk kan hij zijn hart ophalen: 280 kilome ter geschakelde skipisten. „Je kunt hier de hele dag skiën, zonder twee keer dezelfde lift te hoeven nemen", zegt Gabriel Eder, die het bureau van het Tourismusverband Wilder Kaiser in Soil leidt. Het skiseizoen in dit stukje Tirol is lekker op toeren. Toegegeven, rond de kerst hadden ze het toch een tikkeltje benauwd. Want wat er ook uit de hemel kwam: het was meestal geen sneeuw. En als het al sneeuw was, dan was het maar een piepklein beetje. „In al die jaren dat ik hier woon, heb ik nog nooit meegemaakt dat er rond de kerst geen sneeuw lag", zegt Steven (19), de Oostenrijks-Nederlandse medewerker van Hansi's Sportshop in Ellmau. Skiwelt Wilder Kaiser Brixenthal kleurt flink oranje in het skiseizoen. Weliswaar komt de hoofdmoot van de toeristen - circa 45 procent - uit het aangrenzende Beieren, met bijna een kwart van de bezoekers blazen de Nederlanders een stevig partijtje mee. „Wij komen hier al twintig jaar", zegt de fami lie uit Almere in de lift naar beneden. „In de kerstperiode blijven we meestal twee weken. Vooral vóór de kerst is het hier heerlijk rustig." Ze staan sinds jaar en dag op de camping in Brixen. „Als het daar goed gesneeuwd heeft, bouwen we een ijsbar, samen met andere Ne derlanders op de camping." Dat Nederlanders hier graag komen, heeft niet alleen met de goed berijdbare afstand (900 kilo meter vanaf Utrecht) en de ultrabrede pistes te maken, maar ook met de prijzen. Söll en Ell mau staan steevast in de top drie van goedkoop ste Europese skioorden, blijkt uit onderzoek van Britse kranten. Exotische ski-oorden als Bulgarije, Servië en Roemenië zijn weliswaar goedkoper, maar de reis erheen is soms een uit daging. In Skiwelt 'doet' 0,5 liter bier net onder de 4 euro, een kop soep met Knödl nog geen 5 euro en een flinke plank met brood, kaas en worst - ruimschoots voldoende voor twee vol wassenen -11 euro. Ondertussen maken de jonge skiërs van amper 2 turven hoog in Kinder Kaiserland, bovenop de Brandstadl (1.650 meter) zich op voor hun eerste downhillrace. Het is maar 4 meter, maar toch, de eerste talenten dienen zich hier al aan. Terwijl de meertalige crèchejuffen op het grut passen, suizen de ouders de Hartkaiser af. Of ze leggen aan voor een Jagerthee of Schiwasser bij een van de tientallen hutten en restaurants in het skigebied. Er gaat veel geld om in Skiwelt Wilder Kaiser Brixenthal. Anita Baumgartner, die verantwoor delijk is voor de marketing, kent de cijfers op haar duimpje. „Dit seizoen investeren we 23 mil joen euro in het gebied." Dat varieert van zo'n 10 miljoen euro in een 8 stoelen brede, ver warmde lift in Scheffau tot een parkeergarage in Hopfgarten, een speelgebied voor kinderen, sneeuwkanonnen en pis- tenbully's, die elke mor gen voor een strak sneeuwtapijt zorgen. En als de laatste skiër in april is afgedaald, wordt de 44 jaar oude kabel baan Hartkaiser com pleet vernieuwd. De machtige machines van dit trekpaard zijn een lust voor het oog. Het gebied telt liefst 25.000 bedden. Meest in het oog springt hotel Stanglwirt in Going, dat alles heeft wat je van een hotel niet verwacht. Vanuit de lobby heb je zicht op een rij hal, waar gereden wordt met de lipizzanerpaarden uit ei gen stoeterij. En er is een intiem, rustiek restau rantje, met uitzicht op de koeienstal. Nederlandse partytijgers maken zich intussen al op voor de Nederlandse Feestweek, van 14 tot 21 maart in Westendorf. Sterren als René Froger, Nick en Simon, Koos Alberts en Peter Koelewijn treden dan op. Het zal een welkome afwisseling zijn met Anton aus Tirol... ivu WAAR EN WAT ga: w M Media Meters maken in Tirol door Chris van Alem W ./Vj '1 Vanaf Utrecht is het per auto naar Brixental 900 kilometer. De trein Alpenexpres (vanaf 125 euro) stopt onder meer r/fj in Wörgl en Hopfgarten. Zjpr Aansluitend transfer naar Ellmau, Söll, Scheffau, Itter en Going; 30 euro per persoon). Transavia vliegt vanaf Amster dam, Rotterdam en Gronin gen naar Innsbruck vanaf 45 euro enkele reis. Skiwelt Wilder Kaiser Brixen thal biedt 280 kilometer aan eengesloten pisten en 90 ski liften op een hoogte van 620 tot 1.957 meter. Een skipas voor 6 dagen kost in het hoogseizoen 225 euro voor volwassenen; in het laag- seizoen (vanaf 14 maart) 191,50 euro. Het seizoen loopt tot 12 april. PTS' RSr Wenen l Bovenste foto: Ski-klasje. Midden: Boarders playground in Westendorf. Onder: Piste van Skiwelt. foto's Christian Kapfinger en PR llmau Westendorf Brixen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75