66 Ik ben gestopt met studeren en dacht: dat kan ik altijd nog doen. Nee, nu zijn we 17 jaar verder en het komt er denk ik niet meer van ZEELAND 37 jaar bezig geweest. „We hebben het afgerond, maar je blijft onvolkomenheden horen", zegt Stefan de Kroon. „Dat is wel helemaal anders dan bij de eerste plaat. Toen hadden we een lijst met in mijn ogen onvolkomenheden. In de loop der jaren is dat lijstje gekrompen." Professionals zijn het, die altijd een digitaal re- cordertje bij zich hebben. Ze nemen ingevin gen op, waar ze ook zijn. 'On the spot', in de bus, in de auto, thuis. „We zijn 24 uur per dag muzikant", ze knikken allemaal bevestigend. De nieuwe cd is afwisselend, zo mogelijk nog meer dan alle voorgaande. „In die afwisseling ligt, denk ik onze kracht. Mensen hebben niet zo snel genoeg van ons. We durven nu ook liedjes te laten liggen als we vast zitten. Vroe ger gingen we met dat ene nummer door tot we dachten klaar te zijn. Maar na veel herha lingen hoor je niet meer wat goed of slecht is. Dan zit alles op slot. Op dit album staat 'Fun We Had'. Twaalf jaar geleden hebben we daar voor al de kiem gelegd. Nu is het klaar om te laten horen." De gevarieerdheid van het album zit hem ook in de lengte van de nummers. De liedjes heb ben geen vaste structuur van twee coupletten en evenveel refreinen of een song duurt maxi maal drie minuten. „We hebben lucht aange bracht in de nummers, ofwel er zit ruimte in onze muziek. We staan toe om ook eens adem te halen." 'Tommy' is het derde nummer van de plaat en gaat over een jongen die anders was. Het is een gevoelig nummer met een bitter einde. Bart: „Dat is iets waar ik zo kwaad om kan worden. Iedereen moet kunnen zijn wie hij wil zijn. Als iemand wordt gepest omdat hij anders is, dan gebeuren ongelukken. Daar gaat 'Tommy' over. En iedereen moet weten wat pesten teweegbrengt." Bart windt zich daar over op. „Nee, ik ben zelf niet gepest, maar ik weet wel dat pesten diepe wonden kan slaan." Toen 'Tommy' ontstond, zaten ze met vieren in een huisje ergens in het midden van het land. „Stefan begon een beetje te pielen op zijn gitaar. We vielen in en we hadden zo het refreintje. Soms gaat het heel snel. We gaan met een trits aan ideeën aan de slag en gaan schrijven. We werken niet met een vooropge zet plan." 'Guilty' dan, een andere song van de laatste nieuwe, die opvalt. 'Guilty' klinkt heftig, drei gend zelfs, maar het 'swingt ook de pan uit' en 'Spit Your Heart Out' is zelfs Pink Flo- yd-achtig. „We vinden dat muziek soms vette randjes mag hebben. Dat gebeurt wel met 'Spit Your Heart Out", zegt Dennis Huige. Dennis wist al op zijn achtste dat hij geen le ven zonder gitaar kon voorstellen. „Ik heb wel studies gevolgd, maar muziek bleef trekken. Toen Racoon steeds meer tijd ging vragen, ben ik gestopt met studeren. Ik dacht: ik kan altijd nog gaan studeren. Nee, nu zijn we 17 jaar verder en het komt er denk ik niet meer van." Iets wat goed is, moet je niet veranderen, vin den ze. Ze werkten opnieuw samen met pro ducer Wouter van Belle die ook het materiaal voor 'Liverpool Rain' en 'Oceaan' had uitgeko zen. En opnieuw gingen ze ook naar de Abbey Road Studio om met Andrew Powell en de strijkers en blazers van het London Philharmo- nia de cd op te nemen. „Dat sta je tussen top- muzikanten die onze nummers na een keer le zen al mee kunnen spelen. Zij trekken ons naar een hoger niveau. En Wouter? Die zorgt dat we onszelf overstijgen." Racoon: op de foto van links naar rechts: Paul Bukkens (drums), Bart van der Weide (zang, mondharmonica), Dennis Huige (gi taar), Stefan de Kroon (basgitaar). ALL IN GOOD TIME ZATERDAG 7 FEBRUARI 2015 tegen de muur Dennis Huige Release All in Good Time 13 februari. De tour All in Good Time: 7 februari, 't Beest in Goes (try-out), 28-3 Martini Pla za, Groningen, 4-4 Heineken Music Hall Amsterdam, 25-4 't Klokgebouw Eindho ven, 9-5 Americahal Apeldoorn, 16-5 Sil- verdome Zoetermeer. Greep uit de prijzenkast van Racoon: In oktober 2011 ontving de band de Edison muziekprijs voor hun album Liver pool Rain. Op 12 april 2012 won de band bij de 3FM Awards de prijs voor Beste single met het nummer No Mercy en de prijs voor Beste Album met Liverpool Rain. Op 26 november 2012 ontving Racoon de Gouden Harp die werd uitgereikt door Auteursrechtenorganisatie Buma/Stemra. In 2013 ontvingen ze een 3FM Award voor 'Oceaan'. In datzelfde jaar ontving Racoon ook de Rembrandtaward in de categorie Beste filmhitsong. Op 12 januari 2013 werd de band tijdens festival Noorderslag uitgeroepen tot win naar van de Popprijs 2012. Op 2 september 2013 ontvingen zij de Gouden Notekraker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37