36 ZEELAND ZESDE ALBUM RACOON Boosheid zit in de cd 'All In Good Time', maar ook vergevingsgezindheid, ledereen maakt wel eens een fout, of'Spit Your Heart Out', zingt Racoon. ondenkbaar. We wisten al vroeg dat we sa men muziek wilden maken." Ze waren serieus en ze hadden succes. Met 'Li verpool Rain' in 2012 kwam alles in een stroomversnelling terecht. Ie kon geen radio aandoen, of je hoorde een nummer van hun vijfde album met de bekroonde single No Mer cy als de grootste smaakmaker. „We weten van elkaar dat we een soort document voor de toekomst willen maken. Daar zijn we mee be zig. Eigenlijk ligt 'All In Good Time' al weer achter ons. Wij hebben ons werk gedaan en nu is het aan het publiek om er iets van te vin den. Het is natuurlijk geweldig als de cd goed ontvangen wordt, maar dat ligt nu niet meer in onze handen. Wij zijn er wel trots op", zegt Bart van der Weide. Met 'All In Good Time' zijn ze ongeveer een Dan kwam iemand niet opdagen omdat opa jarig was. Bij ons was dat vanaf het begin ondenkbaar echt." De band is voor het interview samenge komen in 't Beest in Goes, een logischer plek voor de ontmoeting is nauwelijks denkbaar. Of het zou café de Pompe of La Strada moeten zijn, de twee andere zaken die belangrijk voor Goese jongens zijn geweest, lang voor 1997, toen de band voor de eerste keer als Racoon naar buiten trad. „Ik weet nog dat ik ons eerste album in mijn hand had: 'Till Monkeys Fly'. Goh dat was een euforisch moment. Ik was als een kind zo blij", zegt Stefan de Kroon. Het debuutalbum stond 10 weken in de top too. Stefan: „Het be gon meteen goed. Wijzelf waren er eigenlijk al van overtuigd dat we goeie muziek konden maken, maar dan moet de muziek wel aan slaan. We hadden stilzwijgende afspraken met elkaar gemaakt om niet in dezelfde fout te vervallen die zoveel andere bandjes maak ten. Dan kwam iemand niet opdagen omdat opa jarig was. Bij ons was dat vanaf het begin Racoon laat zich door niets of nie mand meer opjagen of door de buitenwacht beïnvloeden als de band een nieuwe plaat maakt. Het album krijgt de tijd om te groeien. Bart van der Weide, Paul Bukkens, Dennis Huige en Stefan de Kroon zijn nu zo ver dat ze naar buiten kunnen treden met hun laatste nieuwe, All in Good Time. Het woord is nu aan het publiek. „Het was de be doeling om een plaat te maken die blijft plak ken als we hem tegen de muur gooien. En ja, dat is gelukt met 'All In Good Time'." Zanger Bart van der Weide heeft de juiste woorden gevonden om het nieuwe album te kwalificeren. De nummers op de cd blijven je achtervolgen. Ook als je ze maar een keer ge hoord hebt. „Echte nummers zijn het, die er toe doen. Trouwens, alles wat we doen is Cd blijft plakken Stefan de Kroon door Edith Ramakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36